چگونه می توان از استروئیدها خلاص شد (استراتژی های MD)


فهرست مطالب[Hide][Show]

یک پزشک استراتژی هایی را برای کنار گذاشتن داروهای استروئیدی مانند پردنیزون و کورتیزون توصیه کرده است که معمولاً با گذشت زمان باعث اعتیاد می شوند.

پدرم ، پزشک خانواده بیش از 40 سال ، یکبار به من گفت که “بعد از مصرف استروئیدها ، به ندرت بیرون می آیید”.

اگرچه این قطعاً برای تأکید بر نکته ای تا حدی اغراق آمیز بود ، اما حقیقت پیام زیر درست به نظر می رسید ، و من هرگز آن را فراموش نکردم!

بسیار آسان است که بسیار وابسته به شگفت انگیز … حتی اثرات ضد التهابی معجزه آسای داروهای استروئیدی باشید.

از داروهای استنشاقی برای آسم ، پردنیزون برای آرتریت روماتوئید ، تنقیه کورتیزون برای کولیت و کرم های استروئیدی موضعی برای بثورات ، لیست موارد استفاده زیاد از این داروها برای کنترل بیماریهای خود ایمنی ادامه می یابد.

پدرم در مورد برخی از همکارانش صحبت کرد که تمرینات خود را عمدتاً با تکرار تزریق استروئید و نسخه های مربوطه انجام دادند!

و احتمالاً در بیشتر این شرایط ، بیمار هرگز از چرخ فلک استروئید پیاده نمی شود و برای دستیابی به همان اثر سرکوب علائم ، نیاز به دوزهای فزاینده دارد.

این به آرامی همراه با عوارض جانبی خطرناکی مانند دیابت ، پوکی استخوان ، تورم صورت ، نوسانات خلقی و زخم معده در بسیاری از موارد دیگر خزش می کند. (1)

برای کسانی که می خواهند تعدیلات لازم و بعضاً تغییر دهنده زندگی را انجام دهند ، برای رهایی از پردنیزون و سایر داروهای استروئیدی چه چیزی لازم است؟

پاسخ غدد فوق کلیوی را تقویت می کند.

اگر علائم بیماری با مصرف استروئیدها برطرف شود ، علت اصلی بیماری ضعف آدرنال بیش از هر چیز دیگری است.

کلسترول

کلسترول پیش ساز همه هورمون های تولید شده توسط قشر آدرنال است.

این هورمون ها آنهایی هستند که به ما امکان می دهند استرس ، ضربه و حتی التهاب را به طور موثر درمان کنیم. آنها برای درمان ضروری هستند.

واقعیت غم انگیز این است که بسیاری از مردم به اشتباه خود از غذاها ، که حاوی کلسترول طبیعی مورد نیاز برای ترشح استروئیدها هستند ، اجتناب می کنند. این غذاها عبارتند از تخم مرغ ، کره ، خامه ، شیر کامل و ماست و گوشت.

لطفاً توجه داشته باشید که کلسترول فاسد در غذاهای فرآوری شده بخشی از این گفتگو نیست. فقط کلسترول طبیعی و شفابخش در غذاهای سنتی!

همانطور که دکتر کوان می گوید ،

… نارسایی آدرنال (کمبود هورمون قشر آدرنال) کمبود چربی است. بنابراین اولین قدم ساده و منطقی است: چربی بیشتری بخورید ، به ویژه چربی حیوانی غنی از کلسترول. یکی از این چربی ها باید روغن کبد ماهی باشد تا ویتامین A را تحویل دهد. قشر آدرنال نمی تواند هورمون های آدرنال را از کلسترول بدون ویتامین A تولید کند. (1)

خواب با کیفیت

اگر می خواهید آن داروهای استروئیدی را ترک کنید ، خواب مناسب ضروری است.

به گفته دکتر بروس ریند ، چرخه های خواب بی وقفه برای عادی سازی هورمون های آدرنال بسیار مهم است. (2)

این نه تنها به میزان خواب ، بلکه به هنگام خواب اهمیت می دهد. به عنوان مثال ، مثانه شما هر شب بین ساعت 11 شب تا 1 بامداد سرخ می شود.

اگر در این مدت نمی خوابید ، آزادسازی / حذف سم اتفاق نمی افتد ، که می تواند باعث ایجاد پشتیبان در کبد شما شود. این می تواند هورمون های شما را بیشتر بی ثبات کند.

همانطور که دکتر آیورودا یک بار به شدت به من توصیه کرد ، اگر می خواهید هورمون های سالم که از التهاب جلوگیری می کند جلوگیری کنید ، حداکثر تا ساعت 22:30 به رختخواب بروید.

کافئین

کاهش کافئین معمولاً برای بهترین خواب ضروری است.

اکثر مردم متوجه هستند که کافئین شما را هوشیار و بیدار نگه می دارد ، اما ممکن است از این امر آگاه نباشند که این اثر از طریق تولید آدرنالین توسط مدولا آدرنال رخ می دهد.

برای کاهش این آدرنالین فوقانی ، قشر زمینی باید بسیار سخت کار کند تا هورمونهای کورتیزوییدی ضدالتهابی آرامش بخش تولید کند.

استفاده منظم از کافئین باعث کاهش قشر آدرنال می شود به طوری که این هورمون های مهم کورتیکواستروئید دیگر به درستی تولید نمی شوند. این امر باعث می شود که وابستگی به داروهای استروئیدی بسیار آرام نشود.

ماتراچیگینو

اکثر مردم نمی دانند که یک تشک و بالش چقدر می تواند بر خواب عمیق تأثیر بگذارد.

توجه داشته باشید که محیط تخت خواب سمی نیز می تواند به کیفیت خواب شما آسیب برساند.

به صفحه من در مورد مارک های تشک ، بالش و تختخواب بی خطر و غیر سمی برای تشویق خواب عمیق ، که به بازگرداندن تعادل هورمونی کمک می کند ، مراجعه کنید.

اطلاعات اضافی برای کمک به خواب ضعیف شامل این مقاله در مورد چگونگی رفع بی خوابی به طور طبیعی و این مقاله است که در آن نحوه استفاده از گیاهان برای عمق بخشیدن به خواب توضیح داده شده است.

قند و کربوهیدراتهای تصفیه شده را محدود کنید

مانند کافئین ، قند اضافی و کربوهیدرات های تصفیه شده در رژیم غذایی می توانند قشر آدرنال را سفت کرده و باعث عملکرد اضافی آن شوند.

هورمون های تولید شده توسط قشر آدرنال نه تنها التهاب را کنترل می کنند. آنها همچنین تعادل قند را تنظیم می کنند! (1)

بنابراین ، اره کردن قند خون باعث سفت شدن غدد فوق کلیوی می شود. از طرف دیگر ، قند خون ثابت به آنها آرامش می دهد و تقویت را تسهیل می کند.

برای کسانی که می خواهند داروهای استروئیدی را به طور دائم حذف کنند ، وابستگی به قند را متوقف کرده و کربوهیدرات های تصفیه شده بر پایه غلات را که در رژیم غذایی غربی رایج است به حداقل برسانید.

ورزش معتدل فقط

البته حرکت منظم برای سلامت کلی بدن مهم است ، که شامل غده فوق کلیوی لازم برای دور انداختن استروئیدها می شود.

هرچند این کلید است.

ورزش نمی تواند خیلی استرس زا باشد! به عنوان مثال دویدن در یک ماراتن (یا حتی تمرین برای یک نفر) یک نه است. این امر در مورد نیمه ماراتن و سه گانه نیز صدق می کند.

یوگا ، پیاده روی سریع ، وزنه های سبک و سایر ورزش های متوسط ​​که خون را بدون فشار بیش از حد آدرنال حرکت می دهد ، به خوبی کار می کند.

هنگامی که استروئیدها را ترک می کنید ، می توانید چیزهای تنگ تر را انتخاب کنید!

نمک دریایی غنی از مواد معدنی

به گفته بروس ریند ، پزشک غدد درون ریز ، غدد فوق کلیوی برای عملکرد صحیح به نمک زیادی نیاز دارند. (2)

اما نه سدیم یا نمک سفید تصفیه شده.

نمک دریایی غنی از مینار برای سلامت مطلوب آدرنال که نیازی به استروئیدها مانند عصا ندارد ، ضروری است.

این نوع نمک حاوی ده ها ماده مغذی است که در خاکهای تهی شده ما وجود ندارد. بسیار مهم است که غذاهای خانگی خود را جستجو کرده و میل کنید.

در اینجا نمک دریایی است که طبق توصیه اخیر پزشک ما استفاده می کنم. ما حدود یک سال پیش به این نام تجاری منتقل شدیم.

این نمک بالاترین نمک معدنی در جهان است که ثابت شده فاقد سموم و آلودگی ریز پلاستیک است.

غذاهای ضروری

به گفته دکتر کاوان ، سه ماده مغذی اصلی برای عملکرد مطلوب قشر آدرنال ضروری است:

  1. پیریدوکسین (ویتامین B6)
  2. ویتامین A واقعی (نه بتاکاروتن).
  3. غذاهای کامل ویتامین C (مارک های پیشنهادی)

در حالت ایده آل ، این ویتامین ها به بهترین وجه از غذاهای کامل یا کامل به دست می آیند.

شیر خالص و چرای خالص حاوی همه آنها به وفور است. به همین دلیل است که شاید روزه داری شیر خام بسیاری از بیماری های مرتبط با کورتیزون را در گذشته با موفقیت درمان کرده باشد.

روغن کبد ماهی کبد بکر و کبد خشک شده با پوست گیاهی دو منبع دیگر با این غذاها به وفور هستند.

دکتر Cowan همچنین Drenamin of Standard Process را به عنوان مکمل حاوی پروتومورفوژن فوق کلیوی گاو پیشنهاد می کند تا به تحریک بازسازی اندام کمک کند. دوز اولیه 3 قرص 3 بار در روز است. (1)

وقتی رژیم غذایی و مکمل ها به تنهایی کار نمی کند

وقتی مداخلات رژیم غذایی و شیوه زندگی برای رهایی فرد از شر استروئیدها مثر واقع نشد ، به استرس حل نشده به عنوان دلیل اصلی توجه کنید.

دکتر کاوان استرس را چنین تعریف می کند:

من استرس را به عنوان هر چیزی که ما را مجبور به زندگی بر خلاف آنچه راهنمای درونی به ما می گوید برای ما مناسب است ، تعریف می کنم. من می خواهم تأکید کنم که ما باید از راهنمایی های درونی خود پیروی کنیم – نه والدینمان ، نه کلیسا ، نه فرهنگ ما ، نه دولت ما و نه هیچ کس یا هر چیز دیگری. بنابراین بسیاری از افراد مبتلا به بیماری های آدرنال “باید” زندگی می کنند. برای من این یک فشار است در رویکرد جامع ما به بیماری ، این جنبه از سلامت ما باید مهم تلقی شود. (1)

در این عصر تغییر و تحولات وحشیانه ، غالباً ناخواسته ، شاید پوشش نقره ای درخشان این باشد که این بهترین زمان برای انتخاب سختی است که می تواند زندگی ما را تا آنجا که ممکن است با آن هدایت درونی سازگار کند!

منابع

(1) داروهای استروئیدی ، از پزشک بپرسید

(2) مرکز بهداشت و درمان دکتر بروس ریند MD


دیدگاهتان را بنویسید