چرا سایز کاهش می یابد اما من وزن کم نمی کنم؟


رژیم غذایی و کاهش وزن یک علم است. فراموش نکنید که کاهش وزن بدون اصول اصلاً ارزش ندارد. برای کاهش وزن ، باید اصول بدن متابولیک را بدانید. همچنین باید به اندازه کافی از همه غذاها آگاهی داشته باشید. کاهش وزن اصلی به سختی قابل برگشت است. در برخی موارد ممکن است کاهش اندازه مشاهده کنید. اما خیالت راحت نشود. چرا فکر می کنی مسئله اینه؟ در این مقاله می خواهیم این موضوع را به طور کامل با شما در میان بگذاریم. پس به ما بپیوندید.

چرا اندازه کاهش می یابد اما من راحت نمی شوم
مرد چاق 18 سنگین روی ترازوی حمام

ترازو حقیقت را به شما نمی گوید

بهتر است ابتدا با این جمله شروع کنیم. ترازو حقیقت را به شما نمی گوید. این یعنی چی؟ خوب ، همه ما برای سبک شدن به ترازو متکی هستیم. وقتی ترازو تعداد کمتری نشان می دهد ، خوشحال می شویم و می گوییم لاغر هستیم. پس چرا ترازو حقیقت را به ما نمی گوید؟ به گفته بسیاری از متخصصان تغذیه داخلی و خارجی ، برای کاهش وزن باید از متر استفاده کنید. سنج بهترین ابزار و مقیاس برای اندازه گیری کاهش وزن یا چاقی است. مترو هرگز به شما دروغ نمی گوید. در اینجا در حالی که ترازو به شما زیاد دروغ می گوید.

بنابراین سوال این است که چرا و چگونه Libra به ما دروغ می گوید؟ در واقع شما باید ابتدا به این سال پاسخ دهید. چرا می خواهید وزن کم کنید؟ اگر پاسخ شما بیشتر برای سلامتی یا زیبایی بدن است ، پس نیازی به ترازو ندارید. در طول رژیم غذایی ، سعی می کنید چربی بدن خود را کاهش دهید. کاهش بافت چربی به شما کمک می کند اندامی سالم ، سالم و زیبا داشته باشید.

حجم در مقابل وزن کاهش اندازه در مقابل کاهش وزن

بهتر است کمی در اینترنت جستجو کنید و حجم چربی را بدست آورید. در برخی از مقالات ، تصاویری را مشاهده می کنید که یک کیلوگرم چربی و یک کیلوگرم عضله یا همان ماهیچه را با هم مقایسه می کنند. چربی حدود 6 تا 7 برابر حجم ماهیچه است. بنابراین ، با کاهش یک کیلوگرم چربی خالص ، اندازه را تا حد زیادی کاهش می دهید. این در حالی است که شما تنها یک کیلوگرم وزن خود را کاهش داده اید. در عین حال ، افرادی که از ورزش برای کاهش وزن استفاده می کنند سبک تر از کاهش وزن هستند. این به این دلیل است که با کاهش بافت چربی ، بدن شروع به تولید بافت ماهیچه ای می کند.

بنابراین ، شما مقدار زیادی بافت چربی را از دست می دهید و کاهش اندازه را تجربه می کنید. در عین حال به دلیل ساخت بافت ماهیچه ای ، کاهش وزن وجود ندارد.

چرا اندازه کاهش می یابد اما من راحت نمی شوم

به فکر سلامتی خود باشید

درنهایت بهتر است به خودتان اعتماد کنید. اگر احساس می کنید کالری مناسب مصرف می کنید و روزانه ورزش می کنید ، نگران نباشید. در واقع به جای ترازو یک متر را عوض کنید. هر هفته اندازه قسمت های مختلف بدن خود را ثبت کنید. در صورت کاهش وزن یا کاهش وزن با وجود رژیم غذایی مناسب و ورزش ، باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید. البته این بسیار بعید است.

دوستان ، نظر شما در مورد کاهش سایز و ارتباط آن با کاهش وزن چیست؟ آیا از این مشکل رنج می برید؟ آیا برای حل این مشکل به پزشک مراجعه کرده اید؟ تجربیات خود را با ما و سایر همکاران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید