پیری بارور و راههای دستیابی به آن


دوران سالمندی یکی از دوره های طلایی زندگی است که باید به بهترین نحو و پربارترین شیوه را با وسایل مناسب سپری کرد.

دوران پربار پیری

در 100 سال گذشته ، امید به زندگی بیش از 30 سال افزایش یافته است. این بدان معناست که افراد مسن بیشتر از گذشته زندگی می کنند.

افزایش امید به زندگی این واقعیت را نشان نمی دهد که کیفیت مراقبت از سالمندان نیز بهبود یافته است ، اما در بسیاری از موارد کیفیت زندگی سالمندان خوب نیست.

در جوامع مدرن ، هنگامی که یک فرد مسن بازنشسته می شود و فرزندان و نوه های آنها بزرگ می شوند ، اهمیت زندگی آنها کمتر می شود.

توجه به مراقبت از سالمندان نشان می دهد که چقدر برای آنها ارزش قائل هستید و آنها را درک می کنید. مراقبت و مراقبت از سالمندان برای حفظ سلامت روحی و جسمی آنها ضروری است.

تحقیقات نشان می دهد افراد مسنی که هدف خاصی در زندگی دارند کمتر دچار سکته مغزی ، حمله قلبی و اختلال شناختی می شوند.

این بدان معنی است که مراقبت از سالمندان به احتمال زیاد به آنها کمک می کند تا عمر بیشتری داشته باشند. مراقبت ویژه از سالمندان آنها را از نظر جسمی فعال نگه می دارد. افراد مسن برای کاهش استرس و مراقبت بهتر از خود باید با نکات خاصی یاد بگیرند.

توجه حتی می تواند معلولیت جسمی را معکوس کند. با معنا بخشیدن به زندگی سالمندان ، می توان از بسیاری مشکلات جسمی و روانی سالمندان جلوگیری کرد. با اجرای برنامه مراقبت از سالمندان و آوردن انرژی مثبت به زندگی آنها ، می توان کیفیت و طول عمر سالمندان را افزایش داد.

چگونه در دوران سالمندی زندگی مولد داشته باشیم؟

شماره 1 به افراد مسن احساس هدف می دهد

برنامه های ویژه مراقبت های بهداشتی برای سالمندان متناسب با سن سالمندان و با اهداف مطابقت دارد. همه مطمئناً می خواهند احساس ارزش و تعلق داشته باشند. بسیاری از سازمان ها و شرکت ها به سادگی سالمندان را اخراج می کنند زیرا مردم به اشتباه تصور می کنند که این افراد دیگر توانایی ارائه مهارت های خود را ندارند.

به دلیل این سوء تفاهم در جامعه ، حتی افراد مسن نیز این باور را پذیرفته اند. در حالی که دانش ، خلاقیت ، همدلی و محبت که سالمندان می توانند به جامعه خود بیاورند ، کلیدهای شادی جوانی هستند.
در مقابل این خدمات ارزشمند به جامعه ، سالمندان فقط از نسل جوان احترام کافی می خواهند.

افسردگی در سنین بالا

شماره 2 علائم اولیه افسردگی را درمان کنید

یکی از ناتوان کننده ترین اختلالات که به عنوان بخشی طبیعی از روند پیری رخ می دهد ، افسردگی است.
هنگام برنامه ریزی برای مراقبت از سالمندان ، باید آنها را تشویق کنید تا به طور فعال علائم افسردگی را درمان کنند ، که برخی از آنها شامل موارد زیر است.

تحریک پذیری
از دست دادن علاقه
لاکو
خواب سخت
سرخوردگی مداوم
احساس ناامیدی می کنم
درد جسمی غیرمنطقی

سالمندانی که به دلیل این مشکل افسرده و درمان نشده اند بسیار آسیب پذیرتر از افراد مسن هستند.
این احساسات منفی می تواند به سرعت منجر به اختلال در سلامت جسمی و روانی سالمندان شود.

شماره 3 یک هدف روزانه برای سالمندان پیدا کنید

گام بعدی برای دستیابی به نتیجه موفقیت آمیز این است که هدیه ای به سالمندان بدهید. گاهی اوقات یک فرد مسن ، پس از یک عمر همراه با مشارکت و دستاوردهای شغلی ، ممکن است هدف زندگی خود را در دوران بازنشستگی از دست بدهد و این وضعیت می تواند تأثیرات مخربی بر یک فرد مسن داشته باشد.

هدف قرار دادن یک فرد مسن به این معنا نیست که ما می خواهیم او را به یک کار سازمانی جدی و پیچیده تبدیل کنیم. کافی است یک فرد مسن در امور عادی مانند خرید ، شستشو ، باغبانی ، مراقبت از حیوانات خانگی ، مراقبت از کودکان و حتی آشپزی و انجام هر کاری که می تواند شرکت کند.

چگونه در دوران سالمندی زندگی مولد داشته باشیم؟

شماره 4 قدیمی را با افراد مثبت احاطه کنید

یکی از سخت ترین جنبه های پیری ، به ویژه برای افراد بالای 65 سال ، احساس تنهایی است. تحقیقات نشان داده است که 1/3 بزرگسالان بالای 50 سال احساس تنهایی می کنند.

در حقیقت ، گاهی اوقات افراد مسن ارتباط واقعی با اعضای خانواده و افرادی که با او زندگی می کنند ندارند و در حالی که ظاهراً با برخی افراد زندگی می کند ، عملاً تنها زندگی می کند.

اگر تنهایی سالمندان برایش به یک عادت تبدیل شود ، می تواند به سرعت منجر به انزوای کامل او شود. بنابراین ، لازم است افراد مسن را به دنبال علایق خود و پیوستن به گروه های مختلف اجتماعی تا حد امکان تشویق کنید.

شماره 5 سالمندان را به فعالیت بدنی تشویق کنید

بین وضع جسمی و احساسی رابطه روشنی وجود دارد. حتی ورزش سبک هر روز به حفظ و تقویت توانایی های بدنی کمک می کند و در عین حال احساس استقلال ، اعتماد به نفس و غرور را افزایش می دهد.

افراد مسن مراقبت می کنند

شماره 6 مغز قدیمی را فعال نگه دارید

یکی از مهمترین بخشهای برنامه مراقبت از سالمندان این است که دوستان و خانواده سالمند از نظر ذهنی در فعال نگه داشتن او م effectiveثر هستند. این را می توان به طرق مختلف انجام داد ، برای مثال یادگیری سرگرمی های جدید یا ترکیب مغز گروهی یکی از بهترین هاست.

لازم است سالمندان به طور فعال علایق و اهداف خود را دنبال کنند. هر فرد سالمند منبع عالی دانش و تخصص است و لازم است نسل جوان از تجربه و دانش افراد مسن در طول زندگی خود استفاده کنند.

با تشویق افراد مسن برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات خود ، ما نه تنها با دانش و دیدگاه منحصر به فرد آنها آشنا می شویم ، بلکه به فعال نگه داشتن ذهن آنها نیز کمک می کنیم.

اولین مرکز سان فلگا با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در زمینه مراقبت از منزل و خدمات پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمت رسانی مستمر به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران پرستار ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره با در نظر داشتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اصلی خود قرار داده اند.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی ، تنها کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید