پیاده روی برای کنترل وزن و افزایش انرژی!


پیاده روی مزایای سلامتی زیادی را ارائه می دهد ، از جمله فرصت های آسان برای کنترل وزن و انرژی! البته ، این با رژیم غذایی سالم از غذاهای کامل نتایج شگفت انگیزی را به همراه خواهد داشت!

حتی اگر قادر به راه رفتن شدید نیستید ، پیاده روی منظم با شدت کم ، بر سلامت کلی متابولیسم و ​​خلق و خو و انرژی شما تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

من می دانم که وقتی شروع به پیاده روی منظم می کنم ، احساس بسیار خوبی دارم و متوجه تفاوت در بدنم می شوم. احساس میکنم قوی ترم! و سطح استرس من در حال کاهش است. همچنین به من کمک می کند تا واضح تر فکر کنم و گاهی اوقات خودم را در حال اختراع راه حل هایی برای مشکلاتی می دانم که قبلاً نمی توانستم درک کنم!

پیاده روی را دوست دارم این واقعیت است که تأثیر کمی دارد و به همین دلیل است که زانوهای من با آن موافق هستند.

پیاده روی یکی از بهترین فعالیت هایی است که می توانید برای رفاه عمومی انجام دهید. می توانید از آن برای گنجاندن مراحل بیشتر در برنامه روزانه خود استفاده کنید و می توانید از آن به عنوان یک فرم تمرینی استفاده کنید. دو در یک!

به مزایای پیاده روی توجه کنید


اگر قصد دارید از راه رفتن برای کاهش وزن استفاده کنید ، در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید برای سوزاندن کالری بیشتر استفاده کنید. علاوه بر این ، میزان ترشح اندورفین را افزایش داده و در نتیجه شما شادتر و پرانرژی تر خواهید بود!

راه رفتن برای کاهش وزن مفید است

 1. زود باشبه بسته به وزن و سرعت پیاده روی می توانید در هر مایل (1.6 کیلومتر) پیاده روی بین 65 تا 100 کالری بسوزانید. افزایش سرعت نیز به سلامت قلب و عروق شما کمک می کند.

  با 5 دقیقه گرم کردن شروع کنید و سپس سرعت خود را به آن افزایش دهید که می توانید 10-15 دقیقه برای شروع نگه دارید. اگر پیشرفته تر هستید ، مدت زمان بیشتری بروید. سپس در پایان پیاده روی سرعت خود را به مدت 10-5 دقیقه کاهش دهید.

 2. سرعت را تغییر دهید مطالعات نشان می دهد که تمرینات تناوبی نیز راهی م effectiveثر برای سوزاندن کالری بیشتر است. پس از گرم شدن بدن ، پیاده روی سریع را با پیاده روی با سرعت متوسط ​​جایگزین کنید.

  به عنوان مثال قدم خود را دراز کنید و از بازوهای خود استفاده کنید تا هر چه سریعتر 30 ثانیه راه بروید و سپس با سرعت متوسط ​​2 دقیقه و 30 ثانیه راه بروید. این کار را برای 20-30 دقیقه تکرار کنید.

  اگر این کار آسان است ، می توانید 45 ثانیه سریع راه بروید و سرعت متوسط ​​خود را به 2 دقیقه کوتاه کنید. 15 ثانیه تکرار. بسته به شایستگی خود می توانید این مورد را تغییر دهید.

 3. موقعیت خود را بررسی کنید. برای حرکت م andثر و جلوگیری از صدمات ، مطمئن شوید که از فرم مناسب استفاده می کنید. شما باید با عضلات شکم (هسته) کمی منقبض بایستید و حدود 20 فوت جلوتر از خود نگاه کنید.

  مطمئن شوید که ابتدا پاشنه پا به زمین برخورد می کند و از انگشتان پای خود برای جلو کشیدن استفاده کنید. بازوهای شما باید به راحتی با کمی خم شدن حرکت کنند و شانه ها باید شل شده و به طور طبیعی حرکت کنند.

  وقتی سرعت می گیرید ، دستان خود را سریعتر حرکت دهید ، این به سرعت و شدت راه رفتن شما کمک می کند.

 4. برگرد. برای یک چالش بیشتر سعی کنید به عقب در منطقه ای امن قدم بزنید.

 5. صعود به تپه ها یکی دیگر از راههای عالی برای افزایش ضربان قلب و بهره مندی بیشتر از راه رفتن است.

 6. به ساحل ضربه بزنید فقط تغییر سطح می تواند تمرین شما را افزایش دهد. سفر از روی شن و برف به انرژی بیشتری نسبت به پیاده روی در پیاده رو صاف نیاز دارد. من فقط راه رفتن در ساحل را دوست دارم!

 7. به موسیقی گوش دهید. پخش آهنگ های مورد علاقه شما می تواند هرگونه تمرین را به عنوان تلاشی کمتر به نظر برساند. موسیقی متن زنده ای را ترغیب کنید که شما را تشویق به ادامه راه کند.

 8. راحت لباس بپوش. می توانید کفش هایی را طراحی کنید که مخصوص پیاده روی طراحی شده اند یا فقط یک جفت با کفش پاشنه بلند و پشت محکم انتخاب کنید. لباس پوشیدن در لایه های محافظ نیز به شما در مقابله با هوای سرد یا مرطوب کمک می کند.

 9. یک دوست پیدا کن. قدم زدن با دیگران می تواند سرگرم کننده باشد! خانواده و دوستان خود را با هم دعوت کنید یا به یک گروه پیاده روی محلی بپیوندید. اگر سگ دارید ، یک همراه دارید که دوست دارد شما را در پارک همراهی کند.

 10. تیبا پزشک خود اگرچه پیاده روی به طور کلی یک فعالیت ایمن و ناکارآمد است ، اما اگر مدتی نشسته اید ، ممکن است بخواهید با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما می تواند به شما در تعیین اهداف واقع بینانه کمک کند.

راههای دیگر برای ورود:

 1. از پله استفاده کن. از آسانسور و پله برقی عبور کنید. بالا رفتن از نردبان در هر 10 قدم تقریبا 2 کالری می سوزاند.

 2. دورتر پارک کنید. در صورت امکان پیاده روی یا دوچرخه به محل کار بروید. اگر فاصله بسیار زیاد است یا هیچ مسیر ایمن وجود ندارد ، می توانید یک پارکینگ را انتخاب کنید که قبل از رسیدن به دفتر به شما امکان پیاده روی کوتاه را می دهد.

 3. برای پیاده روی ناهار با همکاران برنامه ریزی کنید. با احساس بهتر ، تمرکز بیشتر و داشتن انرژی بیشتر به کار خود باز خواهید گشت!

 4. جلسات پیاده روی داشته باشید. چه راه خوبی برای از بین بردن الاغ خود! وقتی در دفتر هستید ، تمام روز می نشینید و این به سلامتی شما آسیب می رساند. پس چرا جلسه پیاده روی ندارید!

پیاده روی بسیار ساده است ، اما برای سلامتی و تناسب اندام شما بسیار مفید است. علاوه بر سوزاندن کالری بیشتر ، با هر گام اضافی که برمی دارید ، ماهیچه های خود را تقویت کرده و قلب خود را حالت می دهید.

پیاده روی را بخشی منظم از برنامه تمرینی و برنامه های روزانه خود قرار دهید.

بدن و ذهن شما از شما تشکر خواهد کرد!

به زندگی که داری عشق بورز،


آنیتا دوول

مربی تغذیه جامع
کارشناس ارشد مشاور رفاه استاد
پیری گروه FB با سرزندگی
مربی آنیتا دوول صفحه FB

PS اگر 45 سال یا بیشتر دارید ، از شما دعوت می کنم به جمع من بپیوندید افزایش سن با گروه FaceBook Vitalityبه این مکان برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و استراتژی های مربوط به کیفیت زندگی و سرزندگی است. اولین نفری باشید که به رایگان ، چالش ها و موارد دیگر دسترسی دارید. همچنین مکانی برای به اشتراک گذاشتن برخی از سرگرم کننده!

دیدگاهتان را بنویسید