مزایای شرکت داروسازی مجتمع ویتامین ب پوراب گستر


ویتامین B دارای 8 ویتامین B است که عملکردهای متفاوتی در بدن دارند و به عنوان عامل بسیاری از آنزیم ها ، در متابولیسم های زیادی شرکت می کنند و فقدان هر کدام از آنها می تواند مشکلات زیادی را برای انسان ایجاد کند. این مقاله مزایای ویتامین B کمپلکس را در افراد مختلف شرح می دهد.

مزایای کمپلکس ویتامین B

تندرستی بانوان

ویتامین B برای زنان باردار و شیرده بسیار مهم است. این ویتامین ها باعث رشد مغز جنین می شوند و همچنین خطر نقایص مادرزادی را کاهش می دهند. برای مادران باردار ، ویتامین B می تواند سطح انرژی را افزایش دهد ، حالت تهوع را کاهش داده و خطر پره اکلامپسی را کاهش دهد.

سلامت مردان

تصور می شود ویتامین B باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان می شود که به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. همچنین می تواند به مردان در عضله سازی و افزایش قدرت کمک کند.

پیشگیری از میگرن

برخی تحقیقات نشان می دهد که برخی از ویتامین های گروه B مانند ویتامین B6 ، ویتامین B9 و ویتامین B12 می توانند از میگرن جلوگیری کنند. محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B2 با تأثیر بر اختلال عملکرد میتوکندریایی که در سطح سلولی رخ می دهد ، از میگرن جلوگیری می کند.

افسردگی و اضطراب

کمبود ویتامین B12 نقش مهمی در ایجاد افسردگی و اضطراب دارد. یک مطالعه گزارش داد که شرکت کنندگان مبتلا به افسردگی یا اضطراب سطح B12 کمتری نسبت به گروه کنترل داشتند. متاآنالیز نشان داد که ویتامین B می تواند در برخی موارد به درمان افسردگی کمک کند. مصرف منظم برخی ویتامین های گروه B برای چند هفته تا چند سال می تواند خطر عود افسردگی را کاهش دهد. یک مطالعه کوچک در هند نشان داد که کمبود B9 و B12 در افسردگی و اضطراب نقش دارد.

کمپلکس ویتامین B

زخم های پوستی

ویتامین B می تواند به بهبود پوست کمک کند. یک مطالعه نشان داد که این ویتامین ها در صورت استفاده از زخم ها روی پوست به طور مثرتری کمک می کنند. منبع دیگری معتقد است که B12 بهبود زخم را در موش های مبتلا به دیابت بهبود می بخشد. ویتامین B12 می تواند در درمان زخم های پوستی ، که به آن زخم های دهانی نیز گفته می شود ، کمک کند. یک مطالعه دوسوکور نشان داد که پماد B12 درد را بیشتر از دارونما کاهش می دهد.

سندرم پیش از قاعدگی

شواهدی وجود دارد که مصرف مکمل B6 و کلسیم علائم PMS را بهبود می بخشد. بررسی سیستماتیک و متاآنالیز همچنین نشان داد که ویتامین B6 به کنترل علائم جسمی و روانی PMS کمک می کند.

بیایید آشنا شویم: کپسول Health Brest Complex B

تداخلات دارویی

در بیشتر موارد ، ویتامین B با داروهای دیگر تداخل ندارد. با این حال ، برخی از داروها ممکن است خطر کمبود ویتامین B را افزایش دهند. داروهای فشار خون و داروهای شیمی درمانی ممکن است سطح B1 فرد را کاهش دهند. داروهای ضد تشنج که برای صرع استفاده می شوند می توانند سطوح B3 ، B6 و B9 را کاهش دهند. داروهایی که سل را درمان می کنند می توانند باعث پایین آمدن سطوح B3 و B6 شوند. برخی از داروهای سرطان می توانند سطح B9 را کاهش دهند. برخی از داروها برای کولیت زخمی می توانند سطح ویتامین B9 را کاهش دهند. برخی آنتی بیوتیک ها و داروها برای زخم ، دیابت یا رفلاکس معده می توانند سطح B12 را کاهش دهند.

کدام غذاها حاوی ویتامین B هستند؟

برخی از غذاها حاوی چندین ویتامین B هستند و یک فرد برای مصرف همه این هشت ویتامین به رژیم غذایی متنوعی نیاز دارد. محصولات حیوانی منبع اصلی ویتامین B هستند ، بنابراین افرادی که رژیم غذایی سخت دارند باید اقدامات لازم را برای اطمینان از دریافت کافی هر ویتامین از انواع غذاها انجام دهند. برخی از بهترین منابع ویتامین B گوشت گاو ، ماهی ، آووکادو ، سبزیجات ، آجیل ، حبوبات ، غلات ، محصولات لبنی ، نان و غلات و قارچ غنی شده است.

آیا نیاز به مکمل ویتامین ب کمپلکس است؟

رژیم غذایی بهترین راه برای دریافت این ویتامین ها است. اگر رژیم غذایی شما حاوی انواع ویتامین B نیست ، می توانید مکمل مصرف کنید.

مصرف بیش از حد ویتامین B کمپلکس

بعید است که افراد ویتامین B زیادی از رژیم غذایی خود دریافت کنند. این به این دلیل است که ویتامین های کمپلکس B محلول در آب هستند. یعنی در بدن ذخیره نمی شوند و هر روز از طریق ادرار دفع می شوند.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: خط سلامت

دیدگاهتان را بنویسید