سری آب خون: خوردن قند خون متعادل در بارداری – تغذیه مادلینافزودن گوشت و سبزیجات غیر نشاسته ای اضافی به غذاهای ماکارونی نیز می تواند به تعادل یک وعده غذایی معمولاً پر کربوهیدرات کمک کند ، زیرا قند خون شما را خوشحال می کند. انتخاب بسته های کاهو (فکر کنید رومی یا چارت) به جای ساندویچ های سنتی می تواند مصرف کربوهیدرات خالی شما را تا حد زیادی کاهش دهد. اگر طعم برنج سفید نشاسته ای یا سیب زمینی سفید دارید ، سعی کنید گل کلم را برای کربوهیدرات کم غنی کنید یا له کنید.

و فیبر را فراموش نکنید! فیبر ، به ویژه فیبرهای محلول ، نقش مهمی در کاهش جذب قند خون دارد. منابع غذایی کامل محلول (محلول در آب ، مانند آجیل ، دانه ها ، لوبیا و عدس) و نامحلول (مانند دانه ها و پوست بسیاری از میوه ها و سبزیجات ، سبوس گندم و برنج قهوه ای) را در رژیم غذایی خود بگنجانید (منبع).

این می تواند به سادگی افزایش بخش سبزیجات غیر نشاسته ای یا افزودن دانه های کتان کامل یا آسیاب شده به رژیم غذایی شما باشد.

به یاد داشته باشید: هنگامی که مصرف فیبر افزایش می یابد ، مقدار زیادی و مقدار زیادی آب بنوشید.

بر غذاهای غنی از مواد مغذی و پر فیبر مانند آووکادو ، عدس ، دانه های چیا ، گل کلم و میوه هایی مانند تمشک و توت تمرکز کنید. اینها نه تنها سرشار از فیبر هستند ، بلکه از نظر کربوهیدرات نیز کمتر هستند.

غلات کامل به طور معمول حاوی مقداری فیبر هستند ، اما میزان کربن آنها به صورت نمایی بیشتر است ، که آنها را به بهترین انتخاب اول تبدیل نمی کند. حدود 30 گرم فیبر در روز ، اگر نه بیشتر ، در دوران بارداری مصرف کنید. می توانید 5 گرم در یک قاشق غذاخوری دانه چیا و 7 گرم در نصف آووکادو دریافت کنید ، بنابراین مقدار بسیار مناسبی است.

اگر با برخی از توصیه های فیبر سالم تر دچار ناراحتی گوارشی هستید ، این گزینه های کم فیبر FODMAP را امتحان کنید:

  • لنزهای حفظ شده

  • دانههای چیا

  • تمشک

  • کینوا خوب شسته شده

آزمایش کنید که چه چیزی برای بدن و قند خون شما بهتر است. همانطور که قبلاً گفتم ، هر بدن هست ناهمسان و پاسخ می دهد متفاوت آل ناهمسان خوراکی ها.

دیدگاهتان را بنویسید