رژیم پاکسازی بدن رژیم پاکسازی بدن سه روزه


رژیم پاکسازی بدن رژیم کوتاه مدت که برای حذف سموم از بدن طراحی شده است. در طول رژیم پاک کننده ، مردم معمولاً در فواصل منظم روزه می گیرند و از میوه ها و سبزیجات تازه و همچنین آب میوه و آب طبیعی استفاده می کنند.

همه چیز در مورد رژیم پاکسازی بدن است

همه چیز در مورد رژیم پاکسازی بدن است

برخی رژیم های پاک کننده بر استفاده از داروهای گیاهی ، چای ، مکمل ها و پاک کننده های روده یا تنقیه تاکید می کنند. این رژیم تأثیرات مثبت زیادی بر اندام های مختلف بدن دارد. آیا فکر می کنید رژیم خام گیاهخواری یکی از این نوع رژیم ها است؟ کلیک.

برخی از این موارد عبارتند از:

نظافت و کاهش وزن
• استراحت اعضای بدن به دلیل روزه داری
• برای دفع سموم کبد را تحریک می کند
افزایش دفع سموم از طریق مدفوع ، ادرار و عرق
• بهبود گردش خون
• تامین مواد مغذی برای بدن

رژیم های پاک کننده همچنین می توانند به مشکلات مختلف بدن کمک کنند. این مشکلات شامل چاقی ، مشکلات گوارشی ، بیماریهای خود ایمنی ، التهاب ، آلرژی ، نفخ و خستگی مزمن است. بهترین راه برای کاهش وزن داشتن برنامه غذایی مناسب برای داشتن این برنامه است.

رژیم های پاک کننده اغلب به ساکنان شهرهای صنعتی و بزرگ به دلیل قرار گرفتن در معرض محیط و مواد شیمیایی سمی توصیه می شود. مواد شیمیایی سمی شامل آلاینده ها ، مواد شیمیایی مصنوعی ، فلزات سنگین و سایر ترکیبات مضر در غذاهای فرآوری شده است.

مطالعه: رژیم مدیترانه ای چیست؟

علائم پاکسازی و سم زدایی

آبی که می نوشیم ، هوایی که تنفس می کنیم و غذاهایی که می خوریم حاوی سموم و موادی هستند که برای بدن بهترین و پاک ترین هستند. خوشبختانه اندام های مختلف بدن از جمله کبد وظیفه پاکسازی غذا را بر عهده دارند. رژیم لاغر و مضرات آن

با این حال ، اگر بدن به طور مداوم در معرض آب و هوای آلوده و غذاهای سمی قرار گیرد ، می تواند علائم مختلفی از جمله سردرد و بی حالی را نشان دهد. به طور کلی ، علائم سطوح بالای سموم و غذاهای مضر در بدن شامل موارد زیر است:

• یبوست
• خستگی مداوم
• سردرد
• اضافه وزن
• مشکلات پوستی
• بوی بد دهان
• سنگ کیسه صفرا

ادامه هر یک از معانی فوق برای شما نگران کننده است. با تغییر رژیم غذایی ، پیروی از رژیم پاک کننده و همچنین ورزش و مدیتیشن ، می توانید بدن خود را تمیز کرده و این علائم را از بین ببرید.

اگر به دنبال راهی آسان برای کاهش وزن هستید ، مقاله کاهش وزن بدون رژیم را بخوانید.

انواع رژیم های پاکسازی و سم زدایی

رژیم های مختلفی برای پاکسازی بدن وجود دارد. هر یک از این رژیم ها می توانند تأثیر متفاوتی بر بدن داشته و دوره های مختلفی را شامل شوند. با این حال ، اکثر رژیم های نظافت دارای عناصر مشترکی هستند. این پارامترهای رایج عبارتند از:

• ناشتا بودن یک تا سه روز
• آب میوه ها و اسموتی های تازه مصرف کنید
• مصرف آب ، نوشیدنی های سم زدا و چای های گیاهی.
• از برخی نوشیدنی های پاک کننده مانند آب لیمو استفاده کنید

غذاهای فرآوری شده و غذاهای حساسیت زا را حذف کنید
• از آلودگی ها و فلزات سنگین موجود در آب ، هوا و غذا اجتناب کنید
• مصرف گیاهان دارویی
• روشنگری
• ورزش ، مدیتیشن و یوگا
• سیگار نکشید ، شکر تصفیه شده ، الکل و قهوه

اکنون:

اکنون:

تا به امروز تحقیقات بسیار کمی در مورد تأثیر رژیم پاک کننده بر کاهش وزن انجام شده است. بسیاری از افراد پس از رژیم غذایی تمیز کننده کاهش وزن بسیار سریع را تجربه می کنند. این کاهش وزن به دلیل از دست دادن کربوهیدرات ها و مایعات بدن است. ذخایر چربی در نتیجه این رژیم تغییر نمی کند ، به همین دلیل است که بسیاری پس از پاکسازی به وزن اولیه خود برمی گردند.

با این حال ، برخی رژیم های پاک کننده ، مانند پاکسازی با شیر ، کالری دریافتی را به شدت محدود می کنند. این رژیم های پاک کننده BMI ، درصد چربی دور کمر ،

وزن ، التهاب فیزیکی باعث کاهش مقاومت به انسولین و سطح لپتین در بدن می شود. اگر رژیم غذایی غیر سمی شامل محدودیت شدید کالری شود ، مطمئناً با تنظیم متابولیسم می تواند منجر به کاهش وزن شود. با این حال رژیم های پاک کننده نمی توانند وزن را در دراز مدت کاهش دهند.

رژیم سم زدایی بلغمی

مخاط یک مشکل گوارشی و مزاج در طب سنتی است که معمولاً در اثر مصرف زیاد غذاهای سرد ایجاد می شود. این عارضه در بسیاری از افراد شایع است و می تواند مشکلاتی مانند تورم ، سردرد ، چاقی و یبوست ایجاد کند. اجتناب از غذاهای سرد و مرطوب اولین قدم در رژیم سم زدایی بلغمی است.

استفاده از ادویه جات داغ مانند فلفل ، زعفران ، دارچین و زنجبیل در غذاها می تواند به از بین بردن بلغم در بدن کمک کند. برای سم زدایی از بلغم ، می توانید از سایر رژیم های سم زدایی نیز استفاده کنید ، اما از غذاهای سرد و مرطوب اجتناب کنید.

رژیم سم زدایی شیر

پیروی از رژیم مسموم با شیر می تواند کمی دشوار باشد. طبق اصول این رژیم غذایی ، شما نباید به مدت یک تا دو هفته چیزی جز شیر مصرف کنید. البته گاهی مصرف خرما و موز در روند این رژیم مجاز است. افرادی که از این رژیم پیروی می کنند مجازند فقط هشت لیوان شیر بدون چربی در روز مصرف کنند. این رژیم می تواند اعصاب را آرام کند و به عنوان یکی از موثرترین رژیم های پاک کننده شناخته می شود.

رژیم غذایی برای پاکسازی بدن با میوه

یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین شاخه های رژیم پاک کننده استفاده از میوه ها ، آب میوه ها و سم زدا کننده های میوه است. شما می توانید با توجه به سلیقه و اهداف پاکسازی خود انواع میوه ها را در رژیم پاکسازی بدن خود انتخاب کنید. در اینجا شش میوه مهم وجود دارد که برای پاکسازی بسیار مفید هستند:

سیب: سیب سرشار از ویتامین ، فیبر و مواد معدنی است. این میوه همچنین سرشار از مواد شیمیایی مفید و پکتین است که به پاکسازی کمک می کند. پکتین مواد افزودنی و فلزات غذایی را از بدن خارج می کند و اسیدهای موجود در سیب (بدخواهی و تارتار) به هضم غذا کمک می کند. بهتر است این غذا را به صورت خام با پوست بخورید ، زیرا پوست این میوه منبع خوبی از ویتامین C و فیبر است. سطح آنتی اکسیدان های موجود در سیب های ارگانیک معمولاً بیشتر از سیب های پرورشی است.

لیمو: لیمو و مرکبات معمولاً برای رژیم پاک کننده توصیه می شود. همه مرکبات منبع ویتامین C هستند. لیمو به عنوان یکی از مهمترین میوه ها در پاکسازی بدن شناخته می شود و می تواند به درمان مشکلات معده کمک کند. بهتر است مرکبات را با آب گرم مصرف کنید. بهترین ترکیب برای تمیز کردن استفاده از لیمو تازه ، یک تکه زنجبیل و مقداری آب گرم است. توصیه می شود این ترکیب را با معده خالی مصرف کنید.

نظافت و کاهش وزن

نظافت و کاهش وزن

توت ها در رژیم غذایی پاکسازی بدن: توت ها شامل توت فرنگی ، تمشک ، توت سیاه و زغال اخته منابع غنی از ویتامین C و فیبر هستند. فقط یک فنجان توت سیاه حدود 7.6 گرم فیبر دارد. توت ها به تولید بوتیرات در بدن کمک می کنند. این ماده یک اسید چرب است که باعث کاهش وزن و نازک شدن بدن می شود.

برای بهره مندی بیشتر از خواص پاک کنندگی انواع توت ها ، بهتر است آنها را خرد کنید. می توانید از انواع توت ها و آب برای تهیه محلول های مختلف تمیز کننده استفاده کنید. همچنین می توانید صبحانه انواع توت ها را با جو دوسر بخورید.
آناناس: آناناس میوه ای غنی از بروملین است که به تجزیه پروتئین ها و هضم آنها کمک می کند.

آناناس همچنین برای کاهش التهاب ، تسکین و تسکین آرتروز و سایر آسیب های فیزیکی مفید است. بهتر است آناناس را تازه بخورید. این به این دلیل است که آنزیم بروملین پس از پخت یا کنسرو میوه از بین می رود و آناناس خواص خود را از دست می دهد.
پاپایا: پاپایا منبع غنی از ویتامین C ، ویتامین A ، منیزیم و پتاسیم است و بنابراین به دلیل خواص پاک کنندگی آن مشهور است.

این میوه بهترین آنتی اکسیدان است و می تواند در درمان بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار مفید باشد. پاپایا حاوی آنزیمی به نام پاپائین است که به تجزیه پروتئین ها و هضم غذا کمک می کند. پاپایا همچنین سرشار از بتاکاروتن است و بنابراین می تواند از سرطان ریه و دهان جلوگیری کند. بهتر است پاپایا را تازه و خرد شده میل کنید.

انار: بهترین روش مصرف انار به شکل آب میوه است ، زیرا هضم انار به زمان نیاز دارد. انار منبع غنی ویتامین C و فیبر است. این میوه همچنین به سلامت قلب کمک می کند و کلسترول را تنظیم می کند.

رژیم پاکسازی کبد و کاهش وزن

کبد یکی از مهمترین اندام ها و بخش اصلی دستگاه گوارش است. کبد چربی ها و مواد مغذی تولید کننده صفرا را تجزیه می کند و مسئول تامین انرژی بدن است. متابولیسم ، تجزیه بهتر چربی و جریان خون متعادل از جمله آثار کبد سالم است.

با این حال ، یک شیوه زندگی نادرست ، خوردن غذای بی کیفیت و قرار گرفتن در معرض سموم می تواند کبد را آلوده کرده و کلیه فرایندهای فوق را مختل کند. در نتیجه چاق ، متورم و بی حال می شود.

بدیهی است که با پاکسازی کبد ، می توانید به کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن خود کمک کنید. غذاهای سالم برای پاکسازی کبد شامل غلات کامل ، سیر ، آووکادو ، گردو ، گریپ فروت ، چای سبز ، لیمو و روغن زیتون است. کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده ، گوشت قرمز و فست فودها نیز در پاکسازی کبد بسیار مثر است.

رژیم تصفیه آب و عسل

عسل به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است. این غذا خواص زیادی دارد و بنابراین نقش بسیار کلیدی در پاکسازی رژیم ها دارد. در اینجا برخی از ترکیبات سم زدایی و پاکسازی بدن با کمک عسل تهیه شده است:

عسل و دارچین با ادویه جات ترشی جات: محلول آب گرم و عسل با مقدار کمی دارچین ، یکی از مواد مناسب برای پاکسازی بدن که با معده خالی مصرف می شود. همچنین می توانید این محلول را در آخر شب و قبل از خواب مصرف کنید. دارچین موجود در این ترکیب به تنظیم فشار خون ، قند خون و کاهش وزن کمک می کند.

سرکه سیب و عسل: سرکه سیب به تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود هضم کمک می کند. بنابراین افزودن آن به یک نوشیدنی گرم با عسل می تواند روند سم زدایی طبیعی بدن را به حداکثر برساند.

نوشیدنی عسل: آب گرم با یک قاشق چایخوری عسل یک راه عالی برای شروع روزه داری است. از افزودن عسل به آب داغ خودداری کنید ، زیرا این کار تمام آنزیم های سالم موجود در عسل غیر پاستوریزه را حذف می کند. نوشیدن روزانه این ترکیب می تواند به درمان سرفه و سرماخوردگی کمک کند.

عسل و زنجبیل: زنجبیل ماده دیگری است که می تواند به سم زدایی بدن کمک کند. با کمک این ترکیب می توانید سرماخوردگی و بیماری های زمستانی را از بین ببرید.

رژیم غذایی برای پاکسازی بدن در طب سنتی

رژیم غذایی برای پاکسازی بدن در طب سنتی

طب سنتی بر پاکسازی کبد برای درمان بسیاری از بیماری ها متمرکز است. طب سنتی کبد را مرکز سموم بدن می داند و دستورات مختلفی را برای پاکسازی این اندام ارائه می دهد. استراتژی های پزشکی سنتی برای پاکسازی کبد عبارتند از:

مصرف دمنوش های گیاهی: مصرف دمنوش هایی مانند تره ، کاسنی و مریم گلی می تواند در تقویت دستگاه گوارش ، افزایش تعریق و ادرار ، دفع سنگ کلیه ، کاهش فشار خون و کلسترول مفید باشد. مصرف یک تا دو لیوان از این دم کرده ها در روز می تواند عملکرد کبد را بهبود بخشد.

مصرف خاکشیر: یکی از غذاهای کلیدی طبق طب سنتی برای پاکسازی کبد ، خاکشیر است. برای پاکسازی کبد ، از این غذا استفاده کنید تا دو لیوان آب را با دو قاشق غذاخوری کرفس بجوشانید و روزانه نیم ساعت قبل از صبحانه مصرف کنید.

نوشیدن آب: آب سموم را از بدن خارج کرده و جریان خون را بهبود می بخشد. مصرف حداقل هشت لیوان آب در روز می تواند سموم و ناخالصی ها را از بدن خارج کند.

پاکسازی بدن در سه روز

اگر بدن شما علائم سطوح بالای سموم را نشان می دهد ، رعایت رژیم پاک کننده سه روزه ممکن است ایده خوبی برای بازگرداندن سلامتی شما باشد. رژیم پاک کننده سه روزه بیشتر بر اسموتی ها ، آب میوه های طبیعی و چای های گیاهی تمرکز دارد.

علاوه بر مصرف 8 لیوان آب ، میوه ها و سبزیجات تازه نیز نقش مهمی در این رژیم دارند. مدیتیشن روزانه ، پیاده روی ، قطع مصرف قند و همچنین غذاهای فرآوری شده از جمله پارامترهای مهم در رژیم پاک کننده سه روزه است.

خلاصه مقاله

به دلیل کاهش کیفیت هوا ، آب و مواد غذایی که امروزه معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد ، بدن انسان در معرض بسیاری از آلاینده ها قرار می گیرد. بنابراین ، استفاده از رژیم های پاک کننده می تواند به کاهش سطح این سموم در بدن و از بین بردن عوارض جانبی آنها کمک کند. انواع مختلفی از حالت های تمیز کردن وجود دارد و آنها برای زمان های مختلف طراحی شده اند.

استفاده از غذاهای طبیعی ، میوه ها و سبزیجات و همچنین پاک کننده های طبیعی مانند عسل و زنجبیل ، پارامترهای مهم در بسیاری از رژیم های پاک کننده هستند. پاکسازی رژیم ها با پاکسازی خون و بهبود کبد باعث افزایش سطح متابولیک بدن می شود و در برخی موارد می تواند کمک زیادی به کاهش وزن کند.

دیدگاهتان را بنویسید