بیماری لایم و ریزش مو: آیا پیوندی وجود دارد؟


بیماری لیم و ریزش مو را می توان با هم مرتبط دانست

ابتدا ، در این مقاله می توانید نحوه ارتباط بیماری لیم و ریزش مو را بیاموزید. دوم ، بیماری لایم یک بیماری شدید است که تشخیص آن دشوار است و حتی می تواند باعث ریزش مو شود. علاوه بر این ، علائم آن علائم بیماریهای دیگر مانند ALS ، ریزش مو و ام اس (MS) را تقلید می کند. (در میان بسیاری دیگر)

همچنین بیماری لایم و ریزش مو می تواند در اثر نیش یک کنه کنه آلوده ایجاد شود. لیستی از علائم وحشتناک را حمل می کند و راه بهبود طولانی است.

یکی از علائم بیماری لایم ریزش مو است.

بیماری لایم و هارپردمطالعه موردی بیماری لایم و ریزش مو (آلوپسی)

مجله آمریکایی درماتوپاتولوژی اخیراً موردی را در مورد یک مرد 21 ساله که دچار کنه کنه به سر شده بود ، بیان کرد. این مورد از بیماری لایم باعث ریزش مو و آلوپسی بدون زخم می شود که برخی آن را طاسی نقطه ای می نامند.

آلوپسی بدون زخم به دلیل گزش کنه تکه تکه به نظر می رسد و به پوست سر ظاهری شبیه شب پره می دهد. کسانی که آن را دارند از ضایعات ندولی و اغلب پوسته پوسته شدن خون رنج می برند. در کنار این ، آنها درد ، تورم و خارش را تجربه می کنند. آلوپسی بدون زخم به نیش کنه اشاره می کند. اما حتی اگر تیک گزارش نشده باشد ؛ این شرایط را نباید رد کرد

تصویر زیر یک مورد واقعی از آلوپسی بدون زخم را نشان می دهد. این مورد با این واقعیت که بیمار موهای خود را بیرون کشید ، پیچیده تر شد. این به دلیل یک بیماری اضافی به نام لیکن ساده مزمن بود. در این حالت ، پوست ضخیم ، قهوه ای ، چرمی به دلیل خراش زیاد ایجاد می شود که در اثر خارش شدید ایجاد می شود.

علاوه بر این ، هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد بیماری لیم و ریزش مو وجود دارد. علاوه بر این ، محققان معتقدند که این زمانی رخ می دهد که بدن واکنش قوی به غلغلک دادن بزاق داشته باشد ، که باعث می شود بدن در واکنش به آن مواد شیمیایی ضد انعقاد ، ضد التهاب و تنظیم کننده سیستم ایمنی تولید کند.

سه مرحله بیماری لایم

بیماری لایم دارای سه مرحله جداگانه است.

اول ، وقتی فردی گاز می گیرد ، در مرحله “اولیه ، محلی” قرار دارد. در این مرحله ، بیماری در سراسر بدن گسترش نیافت.

بعداً باکتری بیماری لایم در سراسر بدن گسترش می یابد. این مرحله به عنوان مرحله “گسترش اولیه” شناخته می شود.

سرانجام ، بیماری از مرحله “گسترش دیرهنگام” عبور می کند. این زمانی است که بیماری لایم در سراسر بدن گسترش یافته است.

هنگامی که لایم مزمن می شود ، باکتری های آن در کوچکترین نقاط از سیستم ایمنی پنهان می شوند و سازگار می شود و راههای جدیدی برای زنده ماندن پیدا می کند. برای خلاص شدن از شر باکتری لایم ، باید بیوفیلم را که میزبان باکتری ها در آن پنهان شده است ، با استفاده از آنزیم های خاص ، گیاهان ، ویتامین C و روش های دیگر باز کنیم.

آیا در خطر بیماری لایم هستید؟

علاوه بر این ، افرادی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری لیم هستند. علاوه بر این لایم در مناطق خاصی پایدار است ، بنابراین لازم است بدانید که در منطقه ای زندگی می کنید یا به منطقه ای سفر می کنید که به بیماری لایم معروف است.

فعالیت هایی که شما را در معرض بیماری لایم قرار می دهد

بنابراین ، اگر زمان زیادی را در خارج از خانه بگذرانید و از فعالیت هایی مانند باغبانی ، پیاده روی ، شکار و غیره لذت ببرید ، ممکن است در معرض بیماری لیم قرار بگیرید. این امر به ویژه در صورتی که در منطقه ای هستید که به مناطق بیماری لایم معروف است یا در میان علف های بلند قدم می زنید صادق است.

علاوه بر این ، حیوانات خانگی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند یا با طناب بازی می کنند ، می توانند کنه ها را به بدن خود منتقل کنند.

نشان دهنده بیماری لایم و علت ریزش مو است

علائم اولیه بیماری لایم:

لاکو

سردرد

بدون فکر کردن

تب

عرق می کند

سرماخوردگی

درد عضلانی

درد مشترک

کولا درد

مشکلات خواب

علائم بیماری مزمن لایم

خستگی بیشتر

درد مشترک

درد عضلانی

یه درد دیگه

مشکلات خواب

کوگنا

نوروپاتی

افسردگی

همبسته

سردرد

بیماری لایم و ریزش مو شرایط دشواری برای نشان دادن و تشخیص هستند.

این امر به ویژه در صورتی که تا به حال تیک را ندیده اید یا اگر کنه ای را قبل از ارزیابی برداشته و دور انداخته اید ، صدق می کند. اندازه کنه ها اندازه یک سر سنجاق است ، بنابراین مشاهده و تشخیص آنها دشوار است.

بیماری لایم در مراحل اولیه خود باعث ایجاد اگزما در ناحیه محل گزش می شود. همچنین احتمالاً علائم آنفولانزا و درد مفاصل را تجربه خواهید کرد. در طول مسیر ، علائمی مانند آرتریت مزمن و سایر علائم عصبی رخ می دهد.

بیماری لایم یک موضوع بسیار سوء تفاهم است ، یک پزشک الفبای لایم پیدا کنید تا در کنار شما به شما کمک کند.

تشخیص دقیق بیماری لایم ممکن است دشوار باشد و همه پزشکان به افراط و تفریط نمی روند یا نمی دانند. بیماری لایم یک موضوع سوءتفاهم است. به همین دلیل است که شما باید تکالیف خود را خودتان انجام دهید و درباره بیماری لایم تحقیق کنید.

من درک می کنم که این با همه آنچه درباره پزشکان معتقد هستید در تضاد است ، اما با گذشت زمان خواهید دید که این یک واقعیت است. شما تنها فردی هستید که می تواند باعث بهبودی شما شود و خواهد شد.

بیماری لایم بدون گزش کنه؟ داستان من را بخوانید

در ابتدا ، من از بیماری لایم رنج می بردم ، با این حال هرگز یک کنه نیش نمی زد. پس از مدتی مبارزه با مشکلات تیروئید و خستگی زمین ، به نقطه ای رسیدم که دوباره احساس می کردم گیر کرده ام و با سلامتی خود به جلو حرکت نمی کنم. اگرچه دمای بدن من به حالت عادی (37 درجه) بازگشت و غدد فوق کلیوی و تیروئیدم بسیار بهبود یافت ، اما همچنان احساس خستگی می کردم.

من شروع به حفاری عمیق تر کردم و معلوم شد که چند عفونت دارم: بیماری لیم ، بورلیوز و اپشتین بار. من برای درمان در کلینیک سم زدایی که سه ماه به طول انجامید به ایالات متحده رفتم. پس از درمان سم زدایی ، من همچنان به روال سالم خود ادامه دادم. درمان ازن را اضافه کردم و تصمیم گرفتم برای بهبود سلامت و انرژی کلی خود به یک کشور آفتابی و گرمتر بروم.

اجازه ندهید پزشکان به شما بگویند که همه چیز در ذهن شماست ، تا زمانی که مشکل و راه حل را پیدا نکردید ، عمیق تر شوید.

پزشکان اغلب به شکایت از خستگی می خندند. معمولاً ، زیرا آنها نمی توانند تشخیص دقیقی در کتابهای پزشکی خود بیابند ، گاهی اوقات به عنوان یک بیماری روان تنی رد می شود (آنها ادعا می کنند که همه چیز در سر شماست). ما مشروط شده ایم که به پزشکان اعتماد کنیم و به سالهای تحصیل آنها احترام بگذاریم ، اما حتی پزشکان نیز مرتکب اشتباه می شوند – آنها خطا ندارند.

هرگز تسلیم نشوید و به جستجوی خود ادامه دهید تا زمانی که پزشكی را پیدا كنید كه شما را جدی می گیرد و به اندازه كافی در یافتن راه حل به شما كمك می كند. از بسیاری جهات شما با شرایطی روبرو هستید که باید در آن تحقیق کنید – در نهایت بدن شماست ، نه پزشک شما.

در حالت ایده آل ، آنها باید به شما و آنچه که تجربه می کنید گوش دهند ، شما را باور کنند و سپس راه حل هایی را ارائه دهند. به خاطر داشته باشید ، اصرار بر شفا و پاسخ به نفع شماست. اگر پزشک شما آنطور که انتظار دارید به سلامتی شما اهمیت نمی دهد ، پیش بروید و نظر دوم ، سوم ، چهارم و حتی صد را جستجو کنید!

تحقیقات جدید در مورد بیماری لایم

تحقیقات نشان می دهد که بیماری لایم به غیر از نیش مستقیم کنه ها منتقل می شود. اکنون اعتقاد بر این است که بیماری لایم می تواند از طریق رابطه جنسی با خوردن گوشت آلوده به بیماری لایم یا از کنه های آنقدر کوچک منتقل شود که شما نمی توانید آنها را ببینید.

فعال سلامت خود باشید که با پزشک برای درمان بیماری لایم همکاری می کنید.

تحقیقات خود را انجام دهید زیرا شما تنها خالق روند بهبودی خود هستید و فقط برای حل مشکلات خود به پزشک متکی نیستید – احتمالاً اینطور نخواهد بود.

به یاد می آورم زمانی که بسیار مریض و خسته بودم ، با این حال ، دریافت حمایت مورد نیاز از دوستان و خانواده ام دشوار بود زیرا اکثر آنها وضعیت من را درک نمی کردند.

این یک فرایند بسیار تنها است که باید خودتان آن را پشت سر بگذارید ، اما هرگز تسلیم نشوید. یک جنگجو باشید.

اگر می خواهید در مورد 55 علت ریزش مو مطالعه کنید ، لطفاً این پیوند را بررسی کنید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت مطلوب و داشتن یک سبک زندگی جامع ، اینجا را کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید