با فرم بدن خود آشنا شوید! (تشخیص اشکال مختلف بدن)


قبل از معرفی اشکال مختلف بدن ، به یک نکته مهم توجه کنید: همه فرم های بدن زیبا هستند. همه بدن ها یک شکل ندارند ، که ما را منحصر به فرد می کند ، اما اندام ها را می توان طبقه بندی کرد. در این دسته ها ، مهمترین اصل که باید رعایت شود تناسب اندام و شیوه زندگی سالم است.

فرم بدن

انواع فرم بدن

طبق تحقیقات انجام شده ، این تقسیم بندی بر اساس اشکال مستطیل ، مثلث ، گلابی ، الماس (لوزی) ، بیضی شکل و ساعت شنی است. برخی از اعضا به دو دسته یا بین دسته های مختلف تقسیم می شوند.

مستطیلی شکل:

این شکل وضعیتی را ایجاد می کند که کمر تفاوت چندانی با قسمت بالایی و تحتانی تنه ندارد. همچنین در این اندام ها ، عرض شانه ها تقریباً برابر باسن است. برای همه فرم بدن این یک لباس خصوصی برای نشان دادن تناسب عمومی و اندام ایده آل است. چنین عضوی معمولاً در ورزشکاران شایع تر است. زیرا ممکن است حجم و تشکیل ماهیچه ها بدن را شکل دهد. البته در ورزشکاران مرد شکل مستطیلی به شکل ذوزنقه تغییر می کند. بنابراین شانه ها گسترده تر و قسمت پایین تنه باریک تر به نظر می رسد.

شکل گلابی:

در اندام های گلابی شکل ، عرض شانه و قسمت بالای بدن باریک تر از قسمت تحتانی بدن و عرض لگن است. معمولاً افرادی با چنین اندام هایی کمردرد زیادی دارند.

شکل ساعت شنی:

در شکل ساعت شنی ، شبیه به شکل مستطیل ، عرض شانه و باسن تقریباً یکسان است و تنها تفاوت آن در اندازه کمر است. افرادی که اندام ساعت شنی دارند کمری باریک تر از بالاتنه و پایین تنه دارند. گاهی در این دسته ، تفاوت عرض شانه ، سینه و باسن می تواند متفاوت باشد که به آن ساعت شنی بلند یا ساعت شنی کم می گویند.

شکل مثلثی:

اندام مثلثی وضعیتی است که در آن عرض بالای تنه باریک تر از قسمت پایین تنه است یا برعکس. وقتی عرض شانه ها و قفسه سینه از عرض باسن کمتر است ، در ظاهر اندام فرد مثلثی رو به بالا شکل می گیرد و برعکس ، یک مثلث رو به پایین ایجاد می شود.

بیضی شکل:

در این حالت مرکز بدن گسترده تر از اندام است. این افراد سینه های پهن تر و پهن تری نسبت به شانه ها و باسن دارند.

شکل شل (الماس)

اندام لوزی تنه پایینی پهن تری دارد. در این حالت رانها احتمالاً بزرگتر از بازوها خواهند بود.

تشخیص شکل بدن با اندازه گیری

شما ممکن است بلافاصله پس از خواندن این دسته بندی ها ، شکل بدن خود را تشخیص دهید. ممکن است برای برخی افراد دشوار باشد که شکل بدن خود را پیدا کنند و در دو دسته مختلف قرار بگیرند. در ادامه نحوه اندازه گیری دقیق را توضیح خواهیم داد. این روش مشابه اندازه گیری خیاط است.

برای عرض شانه ، سنج را مستقیماً از پشت سر درست از یک شانه به شانه دیگر قرار دهید. اندازه سینه باید از زیر بازو و تورم قفسه سینه اندازه گیری شود. کمر بالای ناف و زیر دنده ها است. برای یافتن ناحیه کمر راست ، بهتر است کمی به طرفین خم شوید.خط ایجاد شده در کنار ناحیه این است که برای اندازه گیری دور کمر باید متر را دور آن بپیچید. برای اندازه دور لگن ، سنج را روی خط الراس قرار دهید و دور آن را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل ارتفاع است. کوتاهی یا قد شکل و شکل بدن را تغییر می دهد. عامل بعدی ژنتیک است. برخی از افراد از نظر ژنتیکی در ناحیه ران و بازو حتی اگر لاغر باشند. در نهایت ، هورمون ها در شکل دهی بدن و شکل آن نقش دارند. هورمون ها بر نحوه و منطقه ذخیره چربی تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید