اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار چاق و چاق


زنان باردار باردار و دارای اضافه وزن در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس روبرو هستند. اضافه وزن در دوران بارداری یکی از دغدغه های زنان باردار با اضافه وزن است. اگرچه افزایش وزن در زنان باردار دارای اضافه وزن مادر و جنین را به خطر می اندازد. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید مقداری وزن اضافه کنند. توصیه می شود از رژیم غذایی مناسب برای زنان چاق و چاق استفاده کنید. زیرا در این دوره آنها نباید رژیم غذایی خود را کاهش دهند. به همین دلیل است که بر انتخاب غذاهای با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب و پرهیز از غذاهای پرکالری تاکید می شود. برای ارائه توصیه های تغذیه ای برای زنان باردار چاق و چاق ، باید به منابع غذایی موجود در خانواده ، عادات و رفتارهای غذایی آنها و شیوه زندگی آنها توجه شود.

زنان باردار در هر شرایطی (لاغر ، معمولی ، چاق یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن اضافه کنند. بنابراین ، استفاده از رژیم غذایی محدود برای کاهش وزن در زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید با توصیه های تغذیه ای مناسب ، کالری و در نهایت وزن آنها کنترل شود. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را بدست آورند.

برخی از دلایل اصلی اضافه وزن عبارتند از:

  • عادات و رفتارهای غذایی نادرست شامل مصرف زیاد منابع غذایی نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، سیب زمینی سرخ شده ، سرخ شده ، فست فود ، نوشیدنی های شیرین (k.laha ، آب میوه های صنعتی) ، که حاوی مقدار زیادی شکر است ) ، شیرینی و شکلات
  • ناشناس و عدم فعالیت بدنی
  • ادم و احتباس مایعات یا در موارد پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید