آنزیم های گوارشی و سیستمیک: گردش خون و رشد مو


خلاصه موضوعات وبلاگ

 • آنزیم های گوارشی و همه جا برای گردش خون مناسب و بهبود رشد مو.
 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟
 • کاهش آنزیم های گوارشی و همه جا حاضر خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • کاهش آنزیم های گوارشی و در همه جا خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • آنزیم های گوارشی
 • آنزیم های غذایی
 • آنزیم های فراگیر می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشند و خون شما را از ناخالصی ها تخلیه می کنند.
 • گردش خوب کلید سلامت مو است
 • التهاب: علت اصلی بسیاری از بیماری ها
 • چگونه می توانید تعداد آنزیم های موجود در بدن خود را افزایش دهید؟
 • تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

آنزیم های گوارشی و همه جا برای گردش خون خوب و بهبود رشد مو.

آنزیم های گوارشی و در همه جا گردش خون را بهبود می بخشد و رشد مو را تحریک می کند.

نقش اصلی آنزیم ها حفظ است. تقریباً هر فرایندی در بدن به واکنش های شیمیایی نیاز دارد. چه از جراحت رهایی یابیم و چه غذاهایی را که می خوریم بشکنیم ؛ ما به آنزیم های گوارشی و همه جا نیاز داریم که همه این وظایف را انجام دهند.

آنزیم های گوارشی و همه جاآنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟

آنزیم های گوارشی و در همه جا کاتالیزورهایی هستند که از تمام واکنش های شیمیایی شیمیایی در بدن مراقبت می کنند. هر سلول بدن ما به آنزیم هایی برای نگهداری ، ترمیم و ساخت ، جذب مواد مغذی ، ترمیم بافت ، نقص سیستم ایمنی و موارد دیگر نیاز دارد. آنها حتی پیری را نیز کند می کنند. هرگونه کاهش قابل توجه این کاتالیزورهای حیاتی بر بدن ما می تواند برای سلامتی ما مضر باشد و باعث ریزش مو شود.

بدن انسان از آنزیم های گوارشی و در همه جا برای فرآیندهایی استفاده می کند که بدن را سالم ، تغذیه و عملکرد مطلوب را حفظ می کند. آنها برای استخراج غذا از غذاهایی که می خوریم و همچنین برای درمان استفاده می شوند.

بدن شما به طور طبیعی آنزیم تولید می کند. اما این روندی است که از 25 سالگی شروع به کاهش می کند. کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک می تواند مشکلات سلامتی و طیف وسیعی از علائم دیگر مانند عوارض گردش خون یا درد مفاصل را ایجاد کند.

کاهش آنزیم های گوارشی و همه جا حاضر خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.

آسیب پذیری دیگری که با کاهش آنزیم همراه است ، بروز بیشتر بیماری و پیری زودرس است.

یک راه برای حفظ سطح سالم و انرژی این است که اطمینان حاصل کنید که سطح آنزیم های گوارشی و سیستمیک شما متعادل است. خوردن غذاها فاقد آنزیم است و برای هضم به آنزیم های بیشتری نیاز دارد ، بنابراین به رژیم غذایی خود توجه کنید.

برای حفظ سلامت و انرژی ، لازم است آنزیم مناسب را حفظ کنید. اما با وجود غذاهای فراوری شده در دسترس ما ، کار چندان آسانی نیست و غذاهای فرآوری شده علت اصلی ریزش مو و ریزش مو هستند.

انواع مختلف آنزیم ها

وقتی به آنزیم هایی که در بدن شما کار می کنند فکر می کنید ، سه نوع جداگانه از آنزیم های گوارشی ، آنزیم های غذایی و آنزیم های سیستمیک را در نظر بگیرید.

آنزیم های گوارشی

وقتی غذا می خورید ، بدن شما باید آن را تجزیه کند تا مفید واقع شود. آنزیم های گوارشی در دستگاه گوارش کار می کنند و به روند گوارش کمک می کنند. آنها انواع مختلف غذاهایی را که می خورید پردازش می کنند: کربوهیدرات ها (آمیلاز) ، فیبر (سلولاز) ، چربی ها (لیپاز) و پروتئین ها (آمیلاز). هنگامی که آنزیم های گوارشی شما به درستی کار می کنند ، به شما کمک می کند تا از ناراحتی ناشی از نفخ ، سوء هاضمه و گاز جلوگیری کنید. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از مردم هنگامی که سیستم گوارشی آنها به طور مطلوب عمل می کند ، به داروهای کمتری احتیاج دارند.

آنزیم های غذایی

بدن شما آنزیم های غذایی را از رژیم غذایی شما استخراج می کند. آنزیم های غذایی به طور طبیعی در غذاهای خام کامل یافت می شوند. آنها به سالم ماندن شریان ها ، مفاصل و سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند و کاملاً عملکردی دارند. برای افزایش میزان آنزیم های غذایی که بدن شما باید با آن کار کند ، مقدار زیادی میوه و سبزیجات ارگانیک بخورید. آنزیم ها همچنین در گوشت خام و ماهی یافت می شوند ، مراقب آلودگی باشید. (افزودن HCL به غذاهای حاوی پروتئین نیز می تواند از چنین آلودگی جلوگیری کند ، زیرا باکتری های معده شما را از بین می برد). سبزیجات را کمی بپزید و اگر می توانید حتی آنها را به صورت خام بخورید. همچنین سعی کنید محصولات ارگانیک بخرید و تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا از غذاهای فرآوری شده کاملاً دور بمانید.

آنزیم های فراگیر

بدن شما از آنزیم های فراگیر برای ساخت و ترمیم بافت ها و سلامت کلی استفاده می کند. آنها از بیماری جلوگیری می کنند و عملکرد سالم سیستم های مختلف داخلی و پشتیبانی کلی بدن را حفظ می کنند. آنزیم های فراگیر چندین ماده را که در بدن شما حرکت می کنند تجزیه می کنند: آلرژن ها ، فیبرین ، مخاط ، عوامل انعقادی و سموم بالقوه مضر.

آنها همچنین به کاهش تورم کمک می کنند ، بنابراین مردم اغلب از آنها به جای داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده می کنند. یکی از دلایلی که آنها را بر NSAID ها ترجیح می دهند این است که این آنزیم های سیستمیک مستقیماً به مجتمع های ایمنی مضر (CIC) می روند و CIC های مفیدی را به جا می گذارند.

آنزیم های همه جا را می توان حداقل یک ساعت قبل یا بعد از غذا به عنوان مکمل مصرف کرد. آن را خیلی نزدیک به زمان غذا نگیرید ؛ در غیر این صورت به جای پاکسازی سیستم به هضم غذا کمک می کند.

توجه: مصرف روزانه آنزیم های همه جا برای من مشکل است زیرا احساس افسردگی زیادی در من ایجاد می کند. این به دلیل آزاد شدن سموم از باکتری Lyme و به دلیل مشکلات من با کاندیدا (بله ، با وجود رژیم غذایی سالم) است. علائم کشنده این باکتری ها تند و زننده هستند و در این بین من باید بتوانم کار و عملکردم را نیز انجام دهم.

بنابراین من این رویکرد را به آرامی در پیش می گیرم – اعتدال مهم است! این برای من آسان نیست زیرا من یک فرد بی حوصله هستم که به سختی می توان آن را “تعدیل” کرد و این چیزی است که همیشه سلامت من را بازیابی کرده است.

کمتر بیشتر است – شعار من تا پایان عمر

آنزیم های فراگیر می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشند و خون شما را از ناخالصی ها تخلیه می کنند.

از آنجا که این آنزیم های سیستمیک بر سلامت کلی و رفاه شما تأثیر می گذارد ، بر رشد مو نیز تأثیر می گذارد. رشد یکی از عوارض گردش خون مناسب است و این به نوبه خود به رشد سالم موها کمک می کند.

بگذارید در این مورد بیشتر توضیح دهم.

بدن ما حاوی حدود 3000 آنزیم است که مسئول حدود 7000 واکنش شیمیایی هستند. آنزیم ها این فرایندها را سریعتر می کنند. آنزیم های فراگیر به نتایج درمانی ما و پیشگیری از ویروس ها ، زخم ها و التهاب کمک می کنند. آنها همچنین خون را تمیز می کنند و سیستم ایمنی بدن ما را تنظیم می کنند.

گردش خوب کلید سلامت مو است.

آنزیم ها گردش خون را بهبود می بخشند. این فرایند به طرق مختلف بدن را احیا می کند که یکی از آنها باعث رشد مو می شود. آنزیم ها از فیبرین اضافی که در بدن گردش می کند برای کمک به لخته شدن خون استفاده می کند که باعث ضخیم شدن آن می شود. آنها همچنین به کبد در تمیز کردن خون کمک می کنند. این فرایند در نهایت به گردش بهتر خون شما کمک می کند.

هرچه خون شما بیشتر در بدن شما جریان یابد ، پوست سر شما بیشتر خون مورد نیاز را دریافت می کند و فولیکول های مو مواد مغذی لازم برای موهای سالم و یکدست را دریافت می کنند. اگر این مفهوم را معکوس کنید ، متوجه خواهید شد که عکس آن نیز صادق است – محدودیت در گردش خون رشد موهای شما را کند می کند.

التهاب: علت اصلی بسیاری از بیماری ها

التهاب مزمن سیستمیک ریشه بسیاری از بیماری های شدید است و پی بردن به اینکه آیا شما از التهاب رنج می برید یا نه مهم است. اگرچه التهاب واکنش طبیعی بدن در برابر آسیب است هنگامی که سیستم ایمنی بدن شما قادر به تحمل التهاب نیست ، اما ممکن است به دنبال پیری زودرس یا سایر بیماری ها باشید.

یکی از عملکردهای مهم آنزیم های همه جا ، کمک به کاهش التهاب در بدن است. همانطور که می دانید ، التهاب مشکلات زیادی را برای کسانی که از آن رنج می برند ایجاد می کند.

وقتی دچار آسیب می شوید ، واکنش طبیعی بدن التهاب است. مجتمع های ایمنی بدن (CIC) بدن شما به طور طبیعی برای محافظت از ناحیه آسیب دیده پاسخ می دهند. این راهی است که بدن شما را در مورد یک مشکل هشدار می دهد.

التهاب می تواند مدت زیادی طول بکشد و این مشکل می تواند باعث شود CIC بدن شما بیشتر تولید شود. داروهایی که معمولاً توسط پزشکان تجویز می شوند ، همه CIC ها ، خوب و بد را کاهش می دهد ، اما این بهینه نیست. از طرف دیگر ، آنزیم ها فقط در یک CIC منفی در نظر گرفته می شوند ، که به شما کمک می کند تا بهبود پیدا کنید و شما را در وضعیت بسیار سالم تری قرار دهد.

طاسی الگوی مردانه (آلوپسی آندروژنتیک) با التهاب مزمن مرتبط است. این کشف باعث شده است که پزشکان شروع به استفاده از داروهای ضد التهابی در درمان ریزش مو کنند. برای افرادی که به سلامت توجه دارند ، آنزیم های همه جا یک راه طبیعی طبیعی برای درمان التهاب است که می تواند منجر به ریزش مو شود.

رژیم غذایی نامناسب و سایر عوامل شیوه زندگی می تواند باعث التهاب شود. اینها شامل استرس ، عدم ورزش (یا بیش از حد) ، تنباکو ، داروها ، داروها ، گلوتن ، قندها ، غذاهای فرآوری شده ، قهوه ، الکل ، چربی های التهابی ، آردهای تصفیه شده ، غلات و محصولات لبنی است.

التهاب می تواند باعث بیماری هایی مانند دیابت ، کولیت ، رفلاکس ، آسم ، سرطان ، افسردگی ، آلزایمر ، چاقی ، اوتیسم ، اختلالات متابولیک ، کم کاری تیروئید (و سایر بیماری های تیروئید) بیماری های خود ایمنی ، از جمله بیماری های خود ایمنی فولیکول های مو ، تحت تأثیر واکنش التهابی بیش فعال شود. به

بنابراین چگونه می توانید تعداد آنزیم های موجود در بدن خود را افزایش دهید؟

شما دو گزینه دارید: تغییر رژیم غذایی یا استفاده از مکمل های آنزیمی در همه جا.

بیایید در مورد تغییرات رژیم غذایی صحبت کنیم. این که آیا شما بسیار منظم هستید یا در حال تلاش برای تغییر عادات زندگی خود در هنگام ایجاد برخی تغییرات تغذیه هستید ، سعی کنید آن را کاهش دهید. خوردن غذاهای خام طبیعی بیشتری مانند میوه ، آجیل ، دانه ها ، جوانه ها و سبزیجات را شروع کنید. غذاهای تازه برای هضم به آنزیم های کمتری نیاز دارند و بدن شما را در وضعیت غنی از آنزیم بهتری قرار می دهد. افزودن ازن به برنامه معمول شما همچنین برخی از آنزیم ها را در بدن شما افزایش می دهد.

تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

مانند همه راه حل ها ، من به زمان نیاز داشتم تا نیازهای آنزیمی خود را دریابم ، زیرا برخی از مارک ها باعث احساس نفخ یا یبوست می شدم. من تغییراتی را ایجاد کرده ام و در حال حاضر چند آنزیم گوارشی روزانه با غذاهایی که می خورم مصرف می کنم. همانطور که قبلاً اشاره کردم: مصرف منظم آنزیم های همه جا برای من دشوار است زیرا احساس افسردگی زیادی در من ایجاد می کند.

آنزیم های فراگیر نیز برای موارد زیر مفید هستند:

 • شرایط فیبری ناشی از فیبرین ، پروتئین سفت و چسبناک
 • کاهش بافت اسکار (مثلاً بعد از جراحی)
 • پاکسازی خون از سموم و ضایعات سلولی و حفظ عملکرد کبد.
 • با کمک به گلبول های سفید ، واکنش های سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشید
 • رشد بیش از حد مخمر (بر کبد تأکید می کند)
 • همراه با رژیم غذایی سالم ، این آنزیم ها سلامت شما را بهبود می بخشد و پیری زودرس را کند می کند.
 • جذب بهتر غذاهایی که می خوریم ، منجر به عملکرد مطلوب می شود

ریزش مو باعث رویش مجدد مو و نحوه دستیابی به سلامت مطلوب می شود.

اگر می خواهید در مورد ریزش مو بیشتر بدانید ، لطفاً به صفحه من در مورد ریزش مو مراجعه کنید.

اگر می خواهید راه حل های طبیعی و جامع تری برای رویش مجدد مو کشف کنید ، صفحه محلول های رویش مجدد مو را بررسی کنید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پاکسازی یک شیوه زندگی زنده و جامع ، صفحه بهداشت بهینه من را بررسی کنید.دیدگاهتان را بنویسید