PrEP می تواند به هر کسی در پیشگیری از HIV کمک کند، پس چرا تعداد کمی از افراد آن را مصرف می کنند؟


دستورالعمل‌های جدید مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، پتانسیل پیشرفت در این زمینه‌ها را دارد. آنها اکنون متوجه شده اند که PrEP می تواند به طیف وسیعی از افراد کمک کند، نه فقط افرادی که تصور می شود در معرض خطر ابتلا به HIV هستند.

PrEP می تواند به هر کسی در پیشگیری از HIV کمک کند، پس چرا تعداد کمی از افراد آن را مصرف می کنند؟

دستورالعمل ها همچنین خواستار یک رویکرد جامع تر برای درمان PrEP هستند. آنها همچنین پیشنهاد می کنند که پزشکان مراقبت های بهداشتی PrEP را به هر نوجوان یا بزرگسالی که رابطه جنسی دارند گزارش دهند و به بیمارانی که درخواست PrEP می کنند حتی در صورت عدم وجود رفتارهای پرخطر شناسایی شده داده شود.

PrEP می تواند به هر کسی کمک کند تا از HIV جلوگیری کند، پس چرا تعداد کمی از افراد آن را مصرف می کنند

به عبارت دیگر، حتی اگر متخصص مراقبت های بهداشتی مطمئن نباشد که چرا بیمار PrEP درخواست می کند زیرا عوامل خطر عفونت HIV را تشخیص نمی دهد، پزشک همچنان باید PrEP را تجویز کند. آژانس های بهداشت عمومی همچنین باید کمپین های آگاهی رسانی گسترده ای را ایجاد کنند که شامل افراد از ملیت ها، جنسیت ها، نژادها و سنین مختلف باشد.

قرار گرفتن در معرض PrEP حاوی TDF در طول سه ماهه اول بارداری با پیامدهای نامطلوب حاملگی یا نوزاد در آزمایشات بالینی PrEP همراه نبود. خطر انتقال HIV از مادر به کودک بیشتر از خطرات احتمالی PrEP است.

این دستورالعمل همچنین بر اهمیت نظارت مستمر بر زنان باردار و شیردهی که PrEP مصرف می کنند تأکید می کند. با این حال، دسترسی به PrEP برای زنان در سراسر جهان، به ویژه زنان باردار یا شیرده، محدود است.

تلاش برای بهبود دسترسی به زنان HIV مثبت در معرض خطر برای کاهش نرخ عفونت HIV در سراسر جهان بسیار مهم است. در مطالعات انجام شده توسط برخی موسسات در سراسر جهان، این رژیم دوز برای اولین بار نشان داده است که خطر نسبی عفونت HIV را تا حدود ۹۰٪ کاهش می دهد.

ED-PrEP باید مورد بررسی قرار گیرد به گفته برخی سازمان‌های بهداشتی، پیشگیری از عفونت HIV در مردانی که با مردانی که رابطه جنسی نامنظم دارند، رابطه جنسی دارند، که می‌توانند رابطه جنسی را حدود دو ساعت برنامه‌ریزی کنند یا به تأخیر بیندازند، و این برنامه دوز را مناسب می‌دانند.

بسیاری از موارد عفونت HIV علیرغم استفاده از PrEP ثبت شده است. اقدامات پیشگیرانه ترکیبی، مانند کاندوم، ممکن است همراه با PrEP استفاده شود. اگر فردی که تحت PrEP است به HIV آلوده شود، ممکن است علائم HIV/AIDS در او ایجاد شود.

پس از قرار گرفتن در معرض احتمالی، PrEP معمولا به صورت روزانه گرفته می شود. برای افراد فعال جنسی با علائم عفونت فعلی، CDC توصیه می کند حداقل هر سه ماه یکبار برای آزمایش HIV، مشاوره پایبندی به دارو، حمایت از کاهش خطر رفتاری، ارزیابی عوارض جانبی، و ارزیابی علائم بیماری، بازدیدهای بعدی را انجام دهند. ، تست STD.

برای زنانی که ممکن است باردار شوند، آزمایش بارداری باید هر سه ماه یکبار انجام شود. عملکرد کلیه و وجود باکتری های مقاربتی حدود سه ماه بعد و پس از آن هر شش ماه یکبار بررسی می شود. اثربخشی PrEP با پایبندی ارتباط دارد، با کاهش پایبندی منجر به کاهش اثربخشی می‌شود.

چنین تلاش هایی این پتانسیل را دارد که به سرعت مردم را متقاعد کند که پیشگیری از HIV برای آنها و عزیزانشان مهم است، که همچنان یک نگرانی برای سلامت عمومی است، و این که HIV بیشتر از مردان همجنس گرا، زنان ترنسجندر و مصرف کنندگان مواد مخدر تأثیر می گذارد.

کمپین های بازاریابی اجتماعی موثر، مانند کمپین های عشقی که توسط بسیاری از کارگران رهبری می شود، همچنین می تواند افراد را به سمت عادات سالم سوق دهد.

اچ آی وی تا زمانی که افراد با PrEP به اندازه داروهای ضد بارداری آشنا نباشند، ادامه می یابد تا زمانی که هر پزشک از تجویز PrEP مانند سایر روش های پیشگیرانه احساس راحتی کند، و تا زمانی که افرادی که PrEP مصرف می کنند حمایت لازم برای حفظ آن را داشته باشند.

اگر بخواهیم آینده ای عاری از اچ آی وی محقق شود، دقیقه ای برای تلف کردن نداریم. مشخص شده است که PrEP در کاهش خطر عفونت HIV در افراد در معرض خطر موثر است. حتی در بین بیمارانی که PrEP را دقیقاً طبق توصیه شده مصرف می کنند، ۱۰۰ درصد در پیشگیری از HIV مؤثر نیست.

آخرین پست های نیکی اتکسون (نمایش همه)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر