Microdosing Lsd – آیا برای سلامت روان مفید است یا مضر؟


با قانونی شدن مواد مخدر در چندین منطقه از ایالات متحده، بسیاری از مردم در حال آزمایش با دوز میکرو LSD و سایر داروهای روانگردان هستند. این در بین جوانان رایج تر است زیرا آنها می خواهند چیز جدیدی را تجربه کنند که معمولاً با داروهای معمولی یافت نمی شود. در این شرایط، برخی از افراد به طور منظم دوزهای کوچک LSD را امتحان می کنند تا قدرت مغز خود را تقویت کنند و برای مدت طولانی تری فعال بمانند.

Microdosing Lsd – آیا برای سلامت روان مفید است یا مضر؟

با این حال، یک مطالعه جدید نشان داده است که این ممکن است ایده خوبی نباشد زیرا شواهدی وجود ندارد که نشان دهد استفاده از LSD و سایر داروهای روانگردان ممکن است عملکرد کلی مغز را بهبود بخشد. اگرچه به خوبی شناخته شده است که چنین داروهایی سیستم عصبی را تحریک می کنند، اما مشخص نیست که در درازمدت فواید مثبتی برای سلامت روان داشته باشد.

Microdosing Lsd - آیا برای سلامت روان مفید است یا مضر؟

جالب اینجاست که استفاده از چنین موادی اغلب در کوتاه مدت توانایی فرد را برای انجام برخی کارهای ذهنی افزایش می دهد. بسیاری از مردم این اثر موقت را به عنوان اثر مثبت استفاده از LSD اشتباه می گیرند.

درک این نکته مهم است که حتی اگر چنین روان‌گردان‌ها در کوتاه‌مدت قدرت مغز یا عملکرد را تقویت می‌کنند، اما می‌توانند در درازمدت آسیب بیشتری نسبت به سود داشته باشند زیرا عوارض جانبی مختلفی دارند. جدای از آن، خطر مصرف بیش از حد چنین موادی همیشه وجود دارد و در بسیاری از موارد می تواند منجر به واکنش های مرگبار شود. بسیاری از مردم به دلیل مصرف بیش از حد این داروها در ایالات متحده جان خود را از دست می دهند، و به همین دلیل است که پس از دریافت نسخه از یک متخصص پزشکی برای درمان بیماری های روانی، باید از آنها به روش مناسب استفاده شود.

این مطالعه بر تجزیه و تحلیل توانایی شناختی و تغییرات خلق و خوی پس از مصرف LSD متمرکز بود. پس از مصرف داروها در دوزهای کم، هیچ پیشرفت قابل توجهی مشاهده نشد. حتی زمانی که تغییرات جزئی در برخی موارد مشاهده شد، مدت زیادی دوام نیاورد. این به وضوح نشان می دهد که مصرف منظم ال اس دی یا سایر مواد، حتی در دوزهای کم، برای تقویت سلامت روان، فواید زیادی ندارد.

در این مطالعه همچنین ذکر شد که مصرف میکرو دوز LSD هیچگونه ایجاد نکرد اثرات منفی بر فشار خون به همین ترتیب، ضربان قلب پس از مصرف این گونه داروها در دوزهای کم، نرمال می ماند و به هیچ وجه بر سایر اندام های حیاتی تأثیر نمی گذاشت. با این حال، این نباید به عنوان یک علامت مثبت برای شروع استفاده از LSD در دوزهای کوچک تلقی شود.

پزشکان هشدار می دهند که اگرچه برخی داروها در مراحل اولیه هیچ آسیبی ندارند، اما ممکن است در درازمدت باعث ایجاد برخی عوارض جانبی ناخواسته شوند. این در بیشتر موارد اتفاق می‌افتد و خطر زیادی برای مصرف بیش از حد این داروها وجود دارد که می‌تواند منجر به نتایج کشنده شود. جالب است بدانید که بدن در درازمدت نسبت به چنین داروهایی تحمل می کند و ممکن است همان دوز برای تحریک واکنش در بدن کافی نباشد.

به همین دلیل اثر دارو با همان دوز به تدریج کاهش می یابد. بسیاری از افراد برای رسیدن به همان اثر به دوز بیشتری با گذشت زمان نیاز دارند. این در ادامه بر افزایش تأثیر می گذارد تا جایی که بدن و ذهن را به روشی متفاوت شروع می کند. پزشکان پیشنهاد می کنند که این بزرگترین تهدید در مورد میکرودوز است زیرا با دوز کم در دراز مدت متوقف نمی شود.

هنگامی که افراد نمی توانند با دوزهای کوچک به همان میزان بالا برسند، تمایل به افزایش دوز دارند و از اینجاست که خطر شروع به رشد می کند، به نظر متخصصان. تشخیص دوز صحیح برای یک فرد غیرممکن است و خطر زیادی برای مصرف بیش از حد وجود دارد که می تواند در دراز مدت به سلامت روان آسیب برساند.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر