BA 2 نوع و مکاشفه در مورد این ویروس


پس از ۲ سال مبارزه با وضعیت کووید-۱۹، درست زمانی که فکر کردیم همه چیز در مسیر مثبت است، دانشمندان نوع جدیدی از ویروس به نام BA.2 را پیدا کردند.

BA 2 نوع و مکاشفه در مورد این ویروس

گفته می شود این گونه قابل پخش تر است و توانایی انتشار بیماری های خطرناک تری را نسبت به نوع omicron دارد. در بسیاری از کشورها، موارد کووید بیشتر به دلیل نوع BA.2 بوده است. امروزه تعداد موارد omicron کمتر شده است زیرا در بیمارستان ها توسط افرادی که دارای واریانت BA2 هستند جایگزین می شوند.

BA  2 نوع و مکاشفه در مورد این ویروس

در واقع تصور می شود که نوع ویروس دارای اصل و نسب omicron است. با این حال، همچنین گفته می شود که ۳۰ درصد موثرتر از ویروس اولیه SARS-CoV است. این ویروس را می توان با استفاده از نمونه DNA کشف کرد. این نشان می دهد که تعداد بالای کیس های omicron آن به آرامی با نوع BA 2 جایگزین می شد. این امر باعث شد تا دانشمندان بخواهند آن را بیشتر مطالعه کنند تا ما را از هر وضعیت شدیدا نامناسب ناشی از ویروس نجات دهند.

قبلا تصور می شد که Omicron قابل انتشار ترین نوع ویروس است، اما اکنون به نظر می رسد BA 2 از همه انتظارات عبور کرده است. محققان دریافته اند که BA. 2 در هنگام انتشار ۳۰ درصد شدیدتر است. دانشمندان همچنین حقایقی در مورد ویروس کشف کردند که عبارتند از:

جدای از ویروس، حتی واکسیناسیون هم اجازه می دهد بعد از خود افشاگری کند. محققان به طور ناگهانی پیشنهاد کردند که آنتی بادی های واکسن پس از یک دوره ۶ ماهه که مجدداً در معرض ویروس قرار گرفتیم محو می شوند.

۷۴ کشور از جمله هند، بریتانیا و دانمارک مواردی از نوع جدید جهش یافته BA را گزارش کرده اند. ۲ این ترس در بین مردم هنوز پابرجاست. این افراد در هراس از بازگشت دوباره وضعیت های همه گیر هستند. عمدتاً مردم می دانند که BA با گسترش بیشتر و بیماری های شدیدتر آن. ویروس ۲ می تواند باعث قفل یا محدودیت دیگری شود زیرا بهتر است زودتر شروع کنید و فاصله را حفظ کنید.

محققان در تلاشند تا با هم ترکیب شوند و به سختی روی ساخت آنتی بادی هایی کار کنند که با ویروس مبارزه می کنند و زود از بین نمی روند.

اگر چیز جدیدی برای جلوگیری از خشم این بیماری اندیشیده نشود، موقعیت‌های هراس، خود را در حال بازگشت خواهند دید. آمریکا به تازگی اعلام کرده بود که اکنون در حال برنامه ریزی برای پایان دادن به همه گیری هستند، اما شرایط پیچیده می تواند آنها را مجبور کند که قوانین همه گیر را برای حفظ امنیت عمومی بازگردانند.

این ویروس برای اولین بار در فیلیپین در آسیا تقریباً در ۲۴ نوامبر ۲۰۲۹ شناسایی شد. در حالی که تقریباً همه علائم مشابه علائم omicron است، این ویروس در سن ۲۰ تا ۵۰ سالگی به دلیل مؤثر نبودن بسیار شناخته شده است. شدت اصلی از بچه ها و افراد مسن انتظار می رود.

هیچ‌کس نمی‌خواهد شرایط محدود بازگردد. بنابراین باید از برخی پروتکل های نانوشته مانند پوشیدن ماسک، حفظ فاصله و غیره پیروی کنیم. بیایید موضوع را به همان اندازه که هست جدی بگیریم و از این نوع جدید و فشار احتمالی آن خلاص شویم.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر