5 تا از بهترین غذاها برای درمان بدن


5 تا از بهترین غذاها برای درمان بدن

آیا تغذیه بعد از ورزش مهمترین وعده غذایی است؟ انتخاب بهترین غذاها برای درمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هر چیزی که بعد از ورزش می خورید تأثیر مستقیمی بر تناسب اندام شما خواهد داشت. اگر قصد دارید حجم خود را افزایش دهید یا چربی بسوزانید و عضله بسازید ، برنامه ورزشی به تنهایی اهمیتی ندارد.

مرغ ، کینوا ، آووکادو و سبزیجات برگ دار از جمله غذاهای بعد از ورزش برای بهبود بهتر هستند. برای آشنایی بیشتر با بهترین غذاها التیام جسمانی با برنزه کننده ها با من باش.

اهمیت تغذیه پس از ورزش برای درمان

فواید ورزش بعد از پایان ورزش و بهبودی حاصل می شود. در پایان تمرین ، ماهیچه ها قصد دارند خود را از طریق بهبود تقویت کنند. در نتیجه استفاده از بهترین غذاها برای درمان بسیار مهم است. تنورها پیشنهاد می کنند ورزشکاران با تمرینات سخت باید از وعده های غذایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات بالا استفاده کنند.

غذای بعد از ورزش باید ظرف یک ساعت پس از ورزش انجام شود. پروتئین به بهبود و عضله سازی کمک می کند. کربوهیدرات ها همچنین قند خون را تثبیت می کنند. همچنین از هدر رفتن ماهیچه ها برای تغذیه بدن جلوگیری می کند. تغذیه بعد از ورزش به شما انرژی می بخشد و فیبرهای عضلانی را ترمیم می کند. این نکته در ساخت عضله با وزن بدن نیز مهم است.

مقاله ای در سال 2017 در مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی بررسی جالبی انجام داد. نتایج نشان داد که خوردن پروتئین پس از ورزش باعث افزایش سنتز پروتئین ماهیچه ها می شود. در این روند ، آنها بعد از تمرین عضلات خود را ترمیم و ترمیم می کنند. مطالعه دیگری در سال 2018 نشان داد که خوردن غذاهای سالم مانند میوه ها و سبزیجات برای درمان مناسب است. تخم مرغ و گوشت بدون چربی از دیگر موارد موجود در این لیست هستند.

بدنسازی بدون مکمل با برنامه ورزشی مناسب و رژیم غذایی اصلی امکان پذیر است. با این حال ، در شرایطی مانند آموزش ورزشکاران حرفه ای ، مربیان ترجیح می دهند از مکمل های بدنسازی برای حجم استفاده کنند. یکی از پیشنهادات بهبود ماهیچه ها تکان دادن پروتئین است.

برای راهنمایی و بارگیری در مورد بدنسازی آنلاین برنامه مکمل اینترنت از تیم برنزه کننده ها کلیک.

در اینجا بهترین غذاهای غنی از پروتئین برای درمان آورده شده است.

بهترین غذا برای ریکاوری و بهترین غذا بعد از ورزش

  1. ماهی یا مرغ

ماهی و مرغ نازک پروتئین مورد نیاز برای ماهیچه ها را تأمین می کند. این پروتئین باید جزء ضروری وعده غذایی یا میان وعده بعد از ورزش باشد. پروتئین های نازک شامل ماهی ، لوبیا و مرغ بدون پوست و استخوان است. آنها همچنین کالری و چربی اشباع کمتری نسبت به گوشت گاو دارند.

ماهی و طیور حاوی تمام پروتئین های ضروری مانند لوسین ، ایزولوسین و والین هستند. قبل از ورزش وعده غذایی بعد از ورزش را آماده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است ماهی دودی یا پخته تهیه کنید ، یا مرغ را کباب کنید شب قبل از تمرین.

  1. کنوآ

کینوا یکی دیگر از غذاهای بعد از ورزش است. کینوا به عنوان یک غلات کامل حاوی کربوهیدرات و پروتئین است. اگر به غلات علاقه دارید ، کینوا بهترین انتخاب است. همچنین فاقد گلوتن است. در نتیجه ، برای افرادی که حساسیت به گلوتن دارند مناسب خواهد بود.

اگر بدنبال کاهش وزن اصلی هستید ، کینوا را فراموش نکنید. این غذا را همراه ماهی یا مرغ به عنوان وعده غذایی سرشار از پروتئین بعد از ورزش میل کنید. آره آنها پوشش گیاهی خواهند داد میوه ها و سبزیجات ذکر شده در زیر را به کینوا اضافه کنید.

دريافت كردن برنامه تغذیه متخصص تغذیه کلیک.

  1. وکیل

آووکادو می تواند یکی از بهترین غذاها برای آن باشد بهبود معروف به سیری است. این میوه سالم است و به شما کمک می کند بعد از ورزش احساس بهتری داشته باشید. ورزشکارانی که بدنبال تناسب اندام و لاغری هستند نباید این میوه شگفت انگیز را از دست بدهند.

آووکادو دارای مقدار زیادی چربی سالم است. در نتیجه ، برای افرادی که رژیم کم کربوهیدرات یا کتوژنیک دارند ، انتخاب خوبی است. آووکادو را با تخم مرغ آب پز یا نخود فرنگی بخورید.

  1. سبزیجات با برگهای سبز تیره

این سبزیجات سرشار از ریز مغذی ها و ویتامین ها هستند. به همین دلیل آنها بخشی سالم از رژیم متعادل برای ورزشکاران هستند. سبزیجات برگ سبز تیره مواد مغذی مهمی مانند کلسیم و آهن را تأمین می کنند. کلسیم به بهبود عضله سازی و افزایش استحکام استخوان کمک می کند. آهن همچنین متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. سبزیجات زیر را در رژیم غذایی خود بعد از ورزش قرار دهید:

  • اسفناج
  • شعبانک (اروگوئه)
  • کلم یا برگ کلم
  • بوک چویی یا کلم سفید چینی

اسفناج را به اسموتی پروتئینی خود اضافه کنید. یا با مقداری برگ کلم سرخ کرده و با کینوا سرو کنید.

بهترین غذای بعد از ورزش برای بهبودی

  1. شیک پروتئینی یا شیر کاکائو

پروتئین ها تکان داده می شوند آنها در برنامه های بدنسازی یا تناسب اندام بسیار محبوب هستند. این نوشیدنی ها راهی برای دریافت پروتئین بعد از ورزش را تسهیل می کنند. توجه داشته باشید که باید سبکی با کیفیت و بدون قند تهیه کنید. با توجه به اندازه صنعت مکمل ، بهتر است پروتئین خود را تکان دهید. این نوشیدنی ها معمولاً حاوی 30 گرم پروتئین هستند. همچنین حاوی 3 تا 4 گرم اسید آمینه لوسین است که به تحریک رشد ماهیچه ها کمک می کند.

برخی از مردم معتقدند که شیر کاکائو جایگزین مناسبی است اگر برای رژیم غذایی بعد از ورزش پروتئین ندارید. اما شیر کاکائو هیچ مزیت خاصی ندارد. این نوشیدنی حاوی پروتئین و کربوهیدرات است. بنابراین برای بهبود توصیه می شود. اما در حقیقت ، هیچ تفاوتی با مصرف سایر غذاها با یکی از این عناصر کمیاب ندارد.

بهترین زمان برای خوردن غذا بعد از ورزش

تا اینجا شما بهترین غذاها را برای درمان می دانید. اما بهترین زمان برای تحقق این وعده کی است؟ مطالعه یک مطالعه در سال 2013 انجام شد. نتایج نشان داد که تفاوت زمانی بین وعده های غذایی قبل و بعد از ورزش نباید بیش از 4 ساعت باشد. اگر زمان این دو وعده غذایی بیش از 4 ساعت باشد ، احساس خستگی می کنید. در نتیجه ، انرژی کافی برای ورزش و بهبود عضلات خود را از دست خواهید داد.

اغلب مردم قبل از غذا ضربان قلب پایینی دارند. این معمولاً 10 تا 20 دقیقه پس از پایان تمرین اتفاق می افتد. دوش گرفتن و سپس غذا خوردن یک روش م effectiveثر و رایج است. غذاهای دریایی ، تخم مرغ و ماست از اولویت های اصلی بعد از تمرین هستند.

نتیجه

انتخاب بهترین غذاها برای درمان به عضله سازی و افزایش انرژی بعد از ورزش کمک می کند. به طور کلی ترکیبی از کربوهیدرات ها و پروتئین ها گزینه خوبی است. مرغ یا ماهی فاقد چربی ، تخم مرغ و کینوا از غذاهای بعد از ورزش هستند. همچنین از آووکادو ، سبزیجات برگ سبز تیره مانند اسفناج و شیک پروتئینی استفاده کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای)
بارگذاری …


نویسنده:

تن ورز (برگرفته از مقاله insider.com)

در صورت استفاده از این مقاله ، نام و آدرس مستأجران را به عنوان منبع ذکر کنید.

عضو کانال تلگرام و اینستاگرام شوید. برای عضویت روی تصویر زیر کلیک کنید.


N: 1703

در صورت تمایل ، می توانید از سایر برنامه های ویژه برنزه کردن در زمینه بدنسازی و تناسب اندام نیز استفاده کنید:

برنامه آموزشی اختصاصی زیر نظر مربی

برنامه رژیم غذایی

برنامه اختصاصی مکمل های ورزشی

برنامه بدنسازی شدید زنان در 6 هفته

برنامه شدید عضلات سینه در 4 هفته

برنامه شدید عضلات پا در 4 هفته

برنامه شدید عضلات شکم و جانبی بسته جنسی بعد از 4 هفته

برنامه ای قوی برای افزایش حجم بازو در 4 هفته

برنامه بدنسازی تابستانی شدید در 6 هفته

برنامه عمومی تمرینات خانگی

برنامه ورزش خانگی مقدماتی

برنامه نیمه حرفه ای ورزش خانگی

برنامه تمرینات خانگی حرفه ای

برنامه تمرینات کارگاهی

برنامه Hip-Volumeدیدگاهتان را بنویسید