۵ اقدامی که برای داشتن اسپرم سالم نباید انجام دهید!


زندگی مدرن می تواند برای باروری مردان و سلامت اسپرم مضر باشد. طبق یک مطالعه، طی ۶۰ سال گذشته، تعداد اسپرم مردان در سراسر جهان ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش Morning Time، زندگی مدرن می تواند برای باروری مردان و سلامت اسپرم مضر باشد. طبق یک مطالعه، طی ۶۰ سال گذشته، تعداد اسپرم مردان در سراسر جهان ۵۰ درصد کاهش یافته است.

محاسبه تعداد کل اسپرمی که یک مرد تولید می کند یکی از راه هایی است که پزشکان باروری مرد را تعیین می کنند. عوامل دیگر عبارتند از کیفیت اسپرم، سرعت اسپرم و سلامت عمومی.

کارشناسان دنیای مدرن و شیوه زندگی ما را مقصر می دانند. از جمله رژیم های غذایی و مواد شیمیایی که در معرض آنها قرار داریم. اما اینها تنها تعدادی از آنهاست.

یک پزشک باروری موارد نسبتاً رایجی را فهرست کرده است که او به همسرش اجازه انجام آن را نمی دهد زیرا ممکن است بر توانایی او برای بچه دار شدن تأثیر بگذارد.

دکتر ناتالی کرافورد از ایالات متحده ویدیویی را در اینستاگرام منتشر کرد که در آن پنج نکته مهم را توضیح داد و توضیح داد که چگونه هر یک از آنها می تواند بر اسپرم مردان تأثیر منفی بگذارد.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن برای اسپرم “وحشتناک” است. مطالعات بی شماری وجود دارد که کیفیت اسپرم ضعیف را با سیگار کشیدن مرتبط می کند.

مردان سیگاری اسپرم هایی تولید می کنند که اغلب دارای تحرک و سرعت شنای کمتری هستند. این افراد بیشتر احتمال دارد که اسپرم های شنا با شکل غیرعادی تولید کنند و DNA آسیب ببینند.

به خاطر سلامت اسپرم نباید سیگار بکشید.

مصرف ماری جوانا

ماری جوانا تولید اسپرم را به دلیل آسیب مغزی و تغییر شکل اسپرم کاهش می دهد.

لپ تاپ را روی ساق قرار دهید

این پزشک به مردان هشدار می دهد که لپ تاپ را روی پای خود نگذارند. گرما در واقع دمای بیضه ها را افزایش می دهد زیرا آنها اندام های خارجی هستند. این می تواند باعث افزایش غیر طبیعی تعداد اسپرم شود.

مصرف بیش از حد گوشت فرآوری شده

مردان باید از خوردن گوشت فرآوری شده خودداری کنند زیرا می تواند کیفیت اسپرم را کاهش دهد. گوشت فرآوری شده حاوی مواد شیمیایی بسیاری است که برای سلامت اسپرم بسیار مضر است.

استفاده از تستوسترون

مردان برای حفظ کمیت و کیفیت اسپرم نباید تستوسترون مصرف کنند. تستوسترون اساساً یک قرص ضد بارداری مردانه یا واکسن ضد بارداری مردانه است.

بسیاری از افراد تستوسترون را برای کمک به “خستگی” یا “تستوسترون پایین” مصرف می کنند، اما این باعث از بین رفتن اسپرم می شود. بعد از استفاده ماه ها یا حتی سال ها اسپرم نخواهید داشت.

محققان چینی کشف کرده اند که مردانی که در مناطق بسیار آلوده زندگی می کنند ممکن است از تحرک ضعیف اسپرم رنج ببرند. این اولین بار نیست که هوای سمی با اسپرم شنا مرتبط می شود.

تحقیقات قبلی نشان داده است که تعداد اسپرم مردان ساکن آمریکای شمالی، استرالیا و اروپا از دهه ۱۹۷۰ کاهش یافته است.

در حالی که می تواند دلایل زیادی داشته باشد، دانشمندان معتقدند آلودگی هوا عامل اصلی آن است. در همین حال، کارشناسان ادعا می کنند که ورزش منظم باعث افزایش کیفیت اسپرم می شود. مردانی که حداقل سه بار در هفته ورزش می کنند ظرف چند ماه بیشترین باروری را پیدا می کنند.

منبع: روزیاتو