4 قدم برای کنار گذاشتن پرخوری


آیا سعی می کنید پرخوری را کنار بگذارید؟ با ایجاد یک رابطه متعادل با غذاها ، می توانید پرخوری را متوقف کرده و سهولت بیشتری را در اطراف غذا تجربه کنید.

پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در ایالات متحده است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 women از زنان و .42 men از مردان دارای اختلالات خوردن بیش از حد هستند.

به همین دلیل ، بسیاری از اعضای ما وقتی برای اولین بار به روش تغذیه آگاهانه جامعه ما ملحق می شوند ، برای متوقف کردن غذا تلاش می کنند. اغلب آنها با سردرگمی ، ناامیدی و درماندگی به سراغ ما می آیند.

ما هرگز نمی خواهیم اعضای متدیست ما چنین احساسی داشته باشند و همچنین نمی خواهیم برخی از اعضای جامعه ما چنین احساسی داشته باشند.

بنابراین ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که پرخوری چیست و چگونه می توان آن را متوقف کرد.

چگونه می توان از خوردن پرخاشگری جلوگیری کرد

وقتی متوجه شدید که چرا غذا می خورید ، می توانید از این مراحل برای شکستن این چرخه و یافتن تعادل بیشتر با غذاها استفاده کنید.

1. به ندای گرسنگی و سیری گوش دهید

علائم گرسنگی و سیری ما در تمام طول روز ، هر روز با ما ارتباط برقرار می کند. آنها توسط دو هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) و لپتین (هورمون اجرایی) کنترل می شوند.

این هورمون ها به همراه مکانیسم های مختلف دیگر در بدن ما کار می کنند تا به ما بگویند چه زمانی گرسنه هستیم و چه زمانی سیر هستیم. وقتی به این نشانه ها گوش می دهیم ، می توانیم از حملات گرسنگی شدید و سیری شدید اجتناب کنیم.

به نظر می رسد آسان است ، اینطور نیست؟

خوب ، شرایط مختلفی وجود دارد که ما می توانیم به آنها برسیم و به ما اجازه نمی دهد به آسانی این نشانه ها را بشنویم. شاید شما از رژیمی استفاده می کنید که می گوید ما می توانیم فقط سه بار در روز غذا بخورید یا شاید شما به طور متناوب روزه هستید و با وجود گرسنگی صبح ، مجبور هستید تا بعد از ظهر منتظر بمانید. شما حتی ممکن است احساس گرسنگی کنید اما در مورد حجم کار خود نیز استرس داشته باشید و بنابراین در طول تعطیلات ناهار به کار خود ادامه دهید تا به جلو حرکت کنید.

آیا هیچ یک از این صحنه ها برای شما آشنا به نظر می رسد؟

وقتی این کار را می کنیم ، اغلب خود را به احساس گرسنگی شدید می رسانیم. در نهایت ، ما به نقطه شکست “حریص” خود رسیدیم ، و در نهایت ، غذا می خوریم. چون ما هستیم انجام دادن گرسنه باشید و اجازه دهید سیگنال های گرسنه ما کنترل شوند ، غذا خوردن فراتر از نقطه سیری بسیار آسان تر است.

بنابراین اغلب قسمت پرخوری شروع می شود.

با گوش دادن به قوانین گرسنگی و سیری ، می توانیم قسمت های مناسب خود را بخوریم ، که مانع از تکرار بیش از حد خود و یا کم غذا خوردن در طول زمان می شود.

2. با دقت غذا بخورید

به نظر می رسد بسیار ساده است ، اما دنیای متفاوتی را ایجاد می کند.

غذا خوردن با دقت یک تمرین است که به شما این امکان را می دهد تا با عادات غذایی خود عمدی رفتار کنید و در عین حال رابطه ای سالم با غذاها حفظ کنید.

وقتی با دقت غذا می خوریم ، حاضر ، آگاه و درگیر فرایند غذا خوردن هستیم.

برعکس ، وقتی بی پروا غذا می خوریم ، حواسمان پرت می شود ، بیهوش هستیم و از فرایند خوردن رهایی می یابیم.

خوردن بی دلیل با پرخوری مکرر همراه بوده است. تحقیقات نشان داده است که در صورت عدم توجه ، احتمال بروز اختلال در عادات و رفتارهای غذایی بیشتر است.

با خوردن دقیق غذا شروع کنید تا به شما کمک کند پرخوری را متوقف کنید ، با حذف هرگونه حواس پرتی هنگام غذا خوردن شروع کنید. به جای غذا خوردن جلوی تلویزیون ، تلفن یا حتی بین خواندن کتاب ، فقط غذا خوردن این امر آگاهی شما را بالا می برد و گوش دادن به علائم گرسنگی و سیری را آسان می کند (همانطور که در بالا صحبت کردیم).

3. اخلاق غذایی را کنار بگذارید

آیا تا به حال در مورد اختصاص اخلاق به غذا چیزی شنیده اید؟

اگرچه ممکن است این عنوان برای شما تازگی داشته باشد ، اما من احساس می کنم که شما قبلاً مفهوم آن را درک کرده اید.

تخصیص اخلاق به غذا ، فرآیند تصور خوب یا بد ، درست یا غلط بودن غذا است. کسانی که اخلاق را به غذا نسبت می دهند ، اغلب معتقدند که با خوردن غذای “خوب” ، بنابراین خوب هستند. به نوبه خود ، وقتی آنها غذاهایی را که فکر می کردند “بد” هستند می خورند ، بد هستند و باید احساس شرم کنند.

به نظر شما آشنا می آید؟ یه حسی داشتم

وقتی وارد این چرخه نسبت دادن اخلاق به غذاها می شویم ، متداول ترین گام بعدی برای افراد محدود کردن غذاهای “بد” و تشویق غذاهای “خوب” است.

مشکل این است که ما همیشه و منظورم همیشه این است که غذاهایی را که سعی می کنیم آنها را محدود کنیم ، به دست آوریم. و چون اخلاق بازی می کند ، ممکن است کنترل خود را از دست بدهیم.

غذایی که ما فکر می کردیم بد است بسیار جذاب تر به نظر می رسد – مانند بچه کوچکی که به او گفته شده بود که نمی تواند آب نبات را روی پیشخوان داشته باشد! طبیعت انسان است.

بنابراین وقتی سرانجام آن غذاهای “بد” و شرم آور را می خوریم ، به احتمال زیاد یک قسمت پرخوری را تجربه می کنیم و بسیار بیشتر از نشانه های سیری خود غذا می خوریم. ما مقدار زیادی از آن را می خوریم ، به سختی آن را تجربه می کنیم زیرا کاملاً بی فکر است ، سپس بعد از این واقعیت احساس استرس ، شرمندگی ، گناه و ناراحتی می کنیم.

جواب؟ دیگر هرگز غذاهای “بد” نگویید و به “خوب” برگردید فقطبه این چرخه دشوار و محدود کننده است.

با حذف اخلاق از تصویر ، دیگر غذاهای خوب ، غذاهای بد ، درست یا غلط وجود ندارد. غذا فقط غذا است. ما می توانیم آنچه را که می خواهیم انتخاب کنیم ، به روشی آرام ، سرد و جمع آوری شده.

4. تغذیه متعادل را تمرین کنید

تا کنون به شما توصیه کرده ام که از رژیم یا برنامه ای پیروی نکنید. من همچنین به شما توصیه کردم که به سادگی به گرسنگی و سیری شخصی خود گوش دهید ، با دقت غذا بخورید و اخلاق غذایی را کنار بگذارید.

ممکن است با خود فکر کنید: “خوب اریکا ، پس چگونه می توانم تصور کنم که اگر در هر زمان فقط چیزی بخورم به اهداف سلامتی و سلامتی خود خواهم رسید؟” ، این یک تعادل است.

در اینجا در Nutrition Stripped ، ما تغذیه متعادل را به عنوان فرایند اولویت بندی غذا و لذت بردن از خوردن خود تعریف می کنیم. جایی که غذا خوب یا بد نیست ، بلکه مغذی ، لذت بخش یا ترکیبی از هر دو است.

این به شما این امکان را می دهد که آنچه را که واقعاً می خواهید بخورید و از بروز چرخه محدودیت و محدودیت در نتیجه محرومیت یا احساس گناه جلوگیری کنید.

شما می توانید برای سلامت جسمی خود ، همراه با لذت غذا بخورید. این یک سبک غذایی پایدار و سازگار ایجاد می کند که به شما احساس عالی می دهد.

برای جلوگیری از پرخوری چه باید کرد

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذاها بهبود بخشید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذاها به شما این امکان را می دهد که غذاهای مغذی و متعادل بخورید که واقعاً از آن لذت می برید. به شما این امکان را می دهد که به گرسنگی و سیری خود گوش دهید و از چرخه رژیم غذایی خارج شوید. شما حتی احساس قدردانی و شفقت قوی برای خود و بدن خود ایجاد خواهید کرد.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به مردم می آموزیم چگونه با روش تغذیه دقیق خود انجام دهند. ما مراحل را برای بهبود رابطه شما با غذا طی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه یک رابطه جدید ایجاد کنید که رشد ، ثبات و پشتیبانی را امکان پذیر می کند.

می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را بیاموزید تا روش و چگونگی تعادل بیشتر با انتخاب های غذایی خود را بیاموزید تا از خوردن غذاها و وسواس رژیم غذایی فارغ باشید ، وزن متعادل خود را حفظ کرده و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید