۴ بهترین راه حل برای کاهش خطر حمله قلبی


حذف غذاهای فرآوری شده، قندهای اضافه شده، کالری اضافی و گوشت های فرآوری شده و در عین حال افزودن بیشتر غذاهای گیاهی کامل به رژیم غذایی می تواند برای سلامت قلب شما معجزه کند.

یکی از قدرتمندترین کارهایی که می توانید برای داشتن زندگی طولانی و سالم انجام دهید این است که به خوبی از قلب خود مراقبت کنید. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، بیش از ۸۰ درصد مرگ و میرهای مرتبط با بیماری های قلبی عروقی ناشی از حملات قلبی و سکته است.

به گزارش بست لایف، علاوه بر این، بیماری قلبی عامل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است و از هر پنج مرگ یک مورد به این بیماری نسبت داده می شود. خوشبختانه، با برخی تغییرات ساده در سبک زندگی می توانید خطر حمله قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

در اینجا چهار استراتژی برای کمک به قوی نگه داشتن قلب وجود دارد:

۱- انجام منظم ورزش

هیچ چیزی مانند ورزش منظم برای ارتقای سلامت قلب و کاهش خطر حملات قلبی وجود ندارد. بر اساس نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ که در Frontiers in Cardiovascular Medicine منتشر شد، صرف نظر از نوع ورزش، فعالیت بدنی می تواند ضربان قلب در حالت استراحت را کاهش دهد، فشار خون را کاهش دهد، تجمع پلاک شریانی را کاهش دهد و عضله قلب را تقویت کند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه می کند که بزرگسالان سالم حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط ​​یا ۷۵ دقیقه در هفته (یا ترکیبی از این دو) داشته باشند. اگرچه این مقدار ورزش ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما می توانید آن را به پنج جلسه ۳۰ دقیقه ای در هفته تقسیم کنید.

به طور مداوم نشان داده شده است که فعالیت های با شدت متوسط ​​مانند دوچرخه سواری، پیاده روی سریع یا یوگا خطر ابتلا به بیماری های قلبی، از جمله حملات قلبی را کاهش می دهد.

۲- رژیم غذایی سالم داشته باشید

حذف غذاهای فرآوری شده، قندهای اضافه شده، کالری اضافی و گوشت های فرآوری شده و در عین حال افزودن بیشتر غذاهای گیاهی کامل به رژیم غذایی می تواند برای سلامت قلب شما معجزه کند. نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ منتشر شده در مجله کالج آمریکایی قلب و عروق (JACC) نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی سرشار از غذاهای کامل مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، آجیل، حبوبات، گوشت‌های فرآوری‌شده، نوشیدنی‌های شیرین و غلات تصفیه‌شده کم هستند. سدیم برای سلامت قلب و پیشگیری از حوادث قلبی عروقی مانند حملات قلبی مفید است.

خوردن یک رژیم مدیترانه ای که شامل میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، آجیل و پروتئین های بدون چربی مانند ماهی در رژیم غذایی شما باشد، می تواند به طور قابل توجهی سلامت قلب را بهبود بخشد و خطر بیماری قلبی را کاهش دهد. همچنین حذف غذاهای مرتبط با افزایش خطر بیماری قلبی، مانند نوشیدنی های شیرین شده با قند و گوشت های فرآوری شده، مهم است.

۳- از استعمال دخانیات خودداری کنید

می دانید سیگار برای سلامتی شما مضر است، اما به خصوص برای سیستم قلبی عروقی شما مضر است. مصرف دخانیات مهمترین علت قابل پیشگیری بیماری، ناتوانی و مرگ در ایالات متحده است که سالانه تعداد قابل توجهی از حملات قلبی را شامل می شود. حتی اگر شما مسن هستید و سیگار می کشید، ترک سیگار همچنان برای سلامت قلب شما مفید است.

۴- فشار خون و کلسترول خود را چک کنید

به جای اینکه منتظر بمانید تا علائم بیماری قلبی یا حمله قلبی ظاهر شود، فشار خون و کلسترول خود را به طور مرتب چک کنید. نظارت منظم بر فشار خون و کلسترول می تواند به شناسایی عوامل خطر مهم بیماری قلبی کمک کند و در صورت لزوم، درمان هر یک از این شرایط می تواند به کاهش خطر حمله قلبی کمک کند.

کلینیک مایو بیان می کند که بزرگسالان سالم ۱۸ تا ۴۰ ساله با فشار خون ایده آل و بدون عوامل خطر برای بیماری قلبی باید هر دو تا پنج سال یک بار فشار خون خود را چک کنند. افراد ۴۰ سال و بالاتر یا افرادی که در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا هستند باید سالیانه آزمایش شوند و افراد مبتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت یا فشار خون بالا باید آزمایشات بیشتری را انجام دهند.