10 شواهد دارچین برای سلامتی مشهود || 10 فواید دارچین برای سلامتی بر پایه دارچین


دارچین تنها بر اساس شواهد علمی 10 فایده برای سلامتی دارد که بر اساس آنها می توان نتیجه گرفت که استفاده از آن می تواند برای سلامتی مفید و م effectiveثر باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. هزاران سال است که این گیاه به دلیل خواص دارویی خود ارزش گذاری شده است. امروزه علم مدرن آنچه را که مردم مدتهاست می دانستند تأیید کرده است. در این مقاله ، 10 فایده دارچین برای سلامتی وجود دارد که توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می شود.

10 فایده دارچین: حاوی ماده ای با خواص دارویی است

دارچین ادویه ای از پوست داخلی درختان است و از نظر علمی به آن دارچین می گویند. این ماده در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته و به مصر باستان برمی گردد. قبلاً کمیاب و ارزشمند بود و هدیه ای از طرف پادشاهان محسوب می شد. دارچین امروزه ارزان است ، در هر سوپر مارکت موجود است و به عنوان عنصری در غذاها و دستور العمل های مختلف یافت می شود.

دارچین با بریدن ساقه درختان دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی برداشته می شود و قطعات چوبی برداشته می شوند. در صورت خشک شدن ، نوارهایی شکل می دهد که به آن چوب دارچین می گویند. این جنگل ها را می توان آسیاب کرد تا پودر دارچین ایجاد شود. بو و طعم متمایز دارچین به دلیل قسمت روغنی آن است که دارای مقدار زیادی سینامالدهید است. دانشمندان معتقدند که این ترکیب مسئول بیشتر اثرات قوی دارچین بر سلامت و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. سرشار از سینامالدهید است که تصور می شود دارچین بیشترین فواید را برای سلامتی دارد.

همین حالا با پزشکان پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

10 فایده دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فایده دارچین برای پزشکان واضح سلامت

آنتی اکسیدان ها بدن شما را از آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در مطالعه ای که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرد ، دارچین به وضوح غالب شد و حتی از “غذاهای فوق العاده” مانند سیر و پونه کوهی پیشی گرفت. در واقع آنقدر قوی است که از دارچین می توان به عنوان نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

دارچین دارای خواص ضد التهابی است

التهاب بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، التهاب زمانی که مزمن باشد و در برابر بافت های بدن شما باشد ، می تواند مشکل ساز باشد. دارچین ممکن است در این زمینه کمک کند. مطالعات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند

کاهش خطر بیماری های قلبی

دارچین به کاهش خطر بیماری های قلبی اشاره دارد ، شایع ترین علت مرگ زودرس در جهان. در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نصف قاشق چایخوری دارچین در روز تأثیرات خوبی بر نشانگرهای خون دارد. سطح کلسترول تام ، کلسترول LDL “بد” و تری گلیسیرید را کاهش می دهد ، در حالی که کلسترول HDL “خوب” را حفظ می کند. اخیراً یک مطالعه مروری بزرگ به این نتیجه رسید که دوز دارچین فقط 120 میلی گرم در روز می تواند این تأثیرات را داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین همچنین سطح کلسترول HDL “خوب” را افزایش داد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. در مجموع ، همه این عوامل می توانند خطر بیماری های قلبی را تا حد زیادی کاهش دهند. دارچین می تواند برخی از عوامل خطر اصلی برای بیماری های قلبی ، از جمله کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود بخشد.

سطح قند خون را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابت قوی است

10 فایده دارچین برای پزشکان واضح سلامت

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است. دارچین علاوه بر اثرات مفید بر مقاومت به انسولین ، می تواند قند خون را با چندین مکانیسم دیگر کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان گلوکز ورودی به خون را بعد از غذا کاهش می دهد. این کار با تداخل با آنزیم های مختلف گوارشی که کربوهیدرات ها را در دستگاه گوارش شما تجزیه می کنند ، انجام می دهد. دوم ، ترکیب دارچین می تواند با تقلید از انسولین بر سلول ها تأثیر بگذارد.

این امر توانایی سلولهای شما در جذب گلوکز را بسیار افزایش می دهد ، اگرچه بسیار کندتر از خود انسولین است. بسیاری از مطالعات انسانی تأثیر ضد دیابت دارچین را تایید کرده و نشان می دهد که می تواند سطح قند خون ناشتا را 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز موثر معمولاً 1 تا 6 گرم یا حدود 0.5 تا 2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش سطح قند خون ، به 15 روش آسان برای کاهش طبیعی قند خون خود نگاه کنید. نشان داده شده است که دارچین سطح قند خون ناشتا را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابت قوی بین 1 تا 6 گرم یا 0.5 تا 2 قاشق چای خوری در روز است.

افزایش حساسیت به هورمون انسولین

10 فایده دارچین برای پزشکان واضح سلامت

انسولین یکی از هورمون های کلیدی است که متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. همچنین برای انتقال قند خون از جریان خون به سلول های شما ضروری است. مشکل این است که بسیاری از مردم در برابر اثرات انسولین مقاومت می کنند. این به عنوان مقاومت به انسولین شناخته می شود. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت به انسولین را به شدت کاهش دهد و به این هورمون مهم در انجام وظیفه خود کمک کند. با افزایش حساسیت به انسولین ، دارچین می تواند سطح قند خون را کاهش دهد ، همانطور که در فصل بعدی مورد بحث قرار گرفت.

موثر بر بیماریهای عصبی

بیماریهای عصبی با از دست دادن تدریجی ساختار یا عملکرد سلولهای مغزی مشخص می شوند. آلزایمر و پارکینسون دو نوع رایج هستند.

به نظر می رسد که دو ترکیب موجود در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کند ، که یکی از علائم بارز بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های مبتلا به بیماری پارکینسون ، دارچین به محافظت از نورون ها ، عادی سازی سطح انتقال دهنده های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این اثرات باید در انسان بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد. در مطالعات مختلف روی حیوانات نشان داده شده است که دارچین باعث بهبودهای مختلف برای بیماری آلزایمر و پارکینسون می شود. با این حال ، تحقیقات انسانی کمیاب است.

حفاظت از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد سلول های کنترل نشده مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده بالقوه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد محدود به لوله های آزمایش و مطالعات روی حیوانات است که نشان می دهد عصاره دارچین ممکن است در برابر سرطان محافظت کند. این دارو با کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها عمل می کند و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی بوده و باعث مرگ سلول می شود.

مطالعه ای روی موش های مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داد که دارچین فعال کننده قوی آنزیم های سم زدایی در روده بزرگ است و از رشد بیشتر سرطان محافظت می کند. این یافته ها با آزمایش لوله آزمایش نشان داده شده است که دارچین پاسخ های آنتی اکسیدانی محافظتی را در سلول های روده بزرگ انسان فعال می کند. آیا دارچین بر زندگی تأثیر می گذارد ، تنفس انسان باید در مطالعات کنترل شده تأیید شود.

مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی

10 فایده دارچین برای پزشکان واضح سلامت

سینامالدئید ، یکی از اصلی ترین ترکیبات فعال دارچین ، می تواند به مبارزه با عفونت های مختلف کمک کند. روغن دارچین به طور موثر عفونت های قارچی دستگاه تنفسی را درمان می کند. همچنین می تواند از رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

با این حال ، شواهد محدود است و ثابت نشده است که دارچین می تواند عفونت های دیگر نقاط بدن را کاهش دهد.

اثرات ضد میکروبی دارچین همچنین می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و بوی بد دهان را کاهش دهد.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV ویروسی است که به تدریج سیستم ایمنی بدن شما را از بین می برد ، که در صورت عدم درمان در نهایت منجر به ایدز می شود. تصور می شود که دارچین استخراج شده از گونه های کاسیا به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین نوع ویروس HIV در انسان کمک می کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی بر روی سلول های آلوده به HIV نشان داد که دارچین در بین 69 گیاه مورد مطالعه م effectiveثرترین درمان است. آزمایشات انسانی برای تأیید این اثرات مورد نیاز است.

اخرین حرف

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، اصلی ترین نوع ویروس HIV در انسان کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین ها برابر نیستند. کاسیا حاوی مقادیر قابل توجهی از ترکیبی به نام کومارین است که تصور می شود در دوزهای بالا مضر است.

هر دارچین باید فواید سلامتی داشته باشد ، اما کاسیا می تواند در دوزهای زیاد به دلیل محتوای کومارین مشکل ایجاد کند.

دارچین “واقعی” از این نظر بسیار بهتر است. مطالعات نشان می دهد که مقدار کومارین بسیار کمتر از کاسیا است. متأسفانه بیشتر دارچین های موجود در سوپر مارکت ها ارزان ترین نوع کاسیا هستند.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین ادویه جات روی زمین است. این می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید. فواید بی شمار دیگری برای سلامتی دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید