۱۰ تغییر در ظاهر «بازیگر» برای افزایش اعتماد به نفس او


مرلین مونرو مجبور بود هر روز با ترس های ذهنی، اعتماد به نفس پایین و مشکلات جسمی خود روبرو شود.

به گزارش صبح به نقل از روزیاتو، از تغییرات ظاهری می گوییم که مرلین مونرو برای افزایش اعتماد به نفس خود انجام داد.

۱- موهایش به دلیل سفید شدن و صاف شدن مداوم شروع به ریزش کرد

مرلین مونرو مجبور شد برای مدل موی معروفش هزینه زیادی بپردازد. ابتدا خط رشد موی V شکل را با استفاده از الکترولیز تغییر داد. رنگ موی طبیعی او تیره بود و مجبور شد موهایش را دکلره کند تا موهای بلوند پلاتینی معروف خود را به دست آورد. اما این تغییرات آنی نبود.

رنگ موی مونرو در اولین باری که آن را رنگ کرد، زمانی که سایه روشن تری انتخاب کرد، قرمز شد. به همین دلیل شروع به دکلره کردن موهایش کرد تا اینکه در نهایت بلوند پلاتینیوم شد. اما این به موهایش آسیب زد.

موهایش کدر و شکننده شد و در آخرین روزهای زندگی شروع به ریزش کرد و مونرو مجبور شد کلاه گیس بپوشد. به عنوان مثال، او در سال ۱۹۶۱ در فیلم Misfits (تصویر بالا) کلاه گیس پوشید.

۲- از کمر خجالت می کشد

بیشتر اوقات، مونرو بدن خود را به اندازه کافی بی عیب و نقص نمی دانست. مثلا مطمئن بود که کمرش خیلی گشاد است. به همین دلیل وقتی برای عکس گرفتن جلو می آیید، سعی می کند کمرش را بپیچد تا در عکس لاغرتر به نظر برسد.

۳- فکر می کرد گوش هایش بزرگ است

ستاره هالیوود به ندرت موهای خود را می پوشد. شاید به خاطر گوش هایش بود که فکر می کرد خیلی بزرگ هستند. به همین دلیل است که گوش های او در اکثر مدل های مو مونرو دیده نمی شود.

۴- شکل چانه اش را تغییر داد

نظریه ای وجود دارد که مونرو در اوایل کارش شنیده بود که یک مامور بازیگری او را به عنوان یک “گیک بدون چت” توصیف می کند، فقط به این دلیل که او فک صاف داشت.

مایکل جاردین، یکی از جراحان پلاستیک معروف هالیوود، در یادداشت های خود اشاره کرد که مونرو در سال ۱۹۵۰ چانه خود را با استفاده از غضروف گاو بزرگ کرد. با این حال، مهارت او در ژست گرفتن برای دوربین نیز نقش مهمی ایفا کرد (تصویر بالا).

به گفته جردین، این غضروف با گذشت زمان شروع به حل شدن کرد، به همین دلیل است که حالات چهره مونرو در فیلم Something Gotta Give (تصویر بالا) در سال ۱۹۶۲ بارزتر بود. و وقتی می خندد مثل دیگران زیر چانه اش می افتد.

۵- از لنزهای رنگی استفاده کنید

اگر عکس‌های مونرو یا عکس‌های فیلم‌های او را در سال‌های مختلف مقایسه کنید، ممکن است متوجه شوید که رنگ چشم‌های او متفاوت است. رنگ چشمان او می تواند آبی، قهوه ای یا فندقی باشد. محققان به این نتیجه رسیدند که مونرو از لنزهای رنگی استفاده می‌کند و احتمالاً نزدیک‌بین بوده است.

به هر حال او در «چگونه با یک میلیونر ازدواج کنیم» نقش یک زن عینکی را بازی کرد و در پشت صحنه این عینک را به چشم زد.

۶- شکمش صاف نبود

مونرو بدن مناسبی داشت، با این حال برای حفظ آن باید سخت تلاش می کرد. در عین حال بدنش انحنا داشت و شکمش صاف نبود.

مونرو در مصاحبه ای در سال ۱۹۵۲ گفت که هرگز فکر نمی کرد بدنش کامل باشد. او به محض شروع فعالیت در سینما ورزش را آغاز کرد. هر روز صبح با وزنه های کوچک تمرین می کرد و عضلات مختلف خود را تمرین می داد.

مونرو در همان مصاحبه اشاره کرد که در طول روز زیاد غذا نمی خورد، اما به خودش اجازه می دهد شب ها استیک بخورد.

طبق اطلاعات ثبت شده، مونرو ۵۴ کیلوگرم وزن و ۱۶۶ سانتی متر قد داشت. در سال ۱۹۵۹، مونرو اعتراف کرد که وزن او به حدود ۵۷ کیلوگرم رسیده است. برخی از معاصران او ادعا کردند که وزن مونرو در آخرین روزهای زندگی به ۶۳ کیلوگرم رسیده است.

۷- برخی فکر می کنند که پاهای او کوتاه بوده است

ابعاد بدن مونرو با استانداردهای زیبایی در آن زمان مطابقت نداشت. مثلاً می گویند سرش درشت، پاهایش کوتاه و نیم تنه اش بلند است. شاید به همین دلیل است که بسیاری آن را کوتاه‌تر از آنچه بود می‌دانستند.

مونرو می دانست که چگونه بر ظاهر زیبایش تاکید کند. مثلاً به استفاده از کمربندهای پهن علاقه داشت. این ترفند باعث شد پاهای او بلندتر به نظر برسد و چند سانتی‌متر بیشتر رشد کند.

۸- باید روی لبخندش کار می کرد

وقتی مونرو اولین شغل خود را به عنوان مدل در سال ۱۹۴۵ پیدا کرد، به او گفتند که درست نمی خندد. طبق آژانس مدلینگی که مونرو با آن کار می کرد، او اغلب هنگام خندیدن لب هایش را جمع می کرد و باعث می شد خطوط عمیقی در اطراف بینی اش ظاهر شود.

آنها به مونرو یاد دادند که خنده اش را کم کند و باعث لرزش لب های معروف او شد که اغلب در فیلم هایش دیده می شود.

۹- بینی او را دوست نداشت

به نظر مونرو، بینی او خیلی بزرگ بود و او را آزار می داد. در برخی موارد، بینی او کمی شکل متفاوتی پیدا کرد. به گفته جراحان پلاستیک، او یک عمل جراحی جزئی بینی انجام داده است.

با این حال، حتی پس از کوچک شدن بینی، مونرو هنوز از آن راضی نبود. او سعی کرد با ترفندهای زیبایی بینی خود را باریکتر نشان دهد.

۱۰- برای غلبه بر لکنت خود از پشت گلو صحبت کرد

مونرو از کودکی از لکنت رنج می برد. یک گفتاردرمانگر به او یاد داد که از پشت گلویش صحبت کند تا مشکلش برطرف شود و این در نهایت به یکی از ویژگی های تعیین کننده او تبدیل شد.

با این حال، زمانی که مونرو در آخرین فیلم خود، چیزی برای دادن (تصویر بالا) بازی کرد، لکنت او بازگشته بود و ارائه دیالوگ را برای او دشوار می کرد.