یک توپ فلزی مرموز و ناشناخته از آسمان مکزیک سقوط کرد


به تازگی مردم مکزیک توپی مرموز و عجیب را دیدند که از آسمان به زمین افتاد و نمادی روی آن نوشته شده بود.

به گزارش دیجیاتو، هواشناس معروف مکزیک، او گفت که یک گوی مرموز ساخته شده از پلاستیک بسیار سخت یا آلیاژی از فلزات از آسمان سقوط کرده و توسط شهروندان پیدا شده است.

اکنون این ناحیه برای بررسی دقیق تر به آزمایشگاه منتقل شده است. اگرچه ممکن است این شی بخشی از یک موشک مدرن چینی بوده باشد، اما اطلاعات موثقی در مورد آن نداریم.

به گفته هواشناس معروف مکزیکی، ایسیدرو کانو، چند روز پیش یک توپ پلاستیکی یا فلزی در وراکروز مکزیک از آسمان سقوط کرد.

وی می گوید کسانی که شاهد سقوط گوی بوده اند مدعی شده اند که شی مذکور سر و صدای زیادی داشته اما آتش نگرفته است. (تصویر اصلی یک مقاله تزئینی است.)

یک توپ فلزی مرموز از آسمان مکزیک سقوط کرد.

گوی مرموز

با این حال، این خبر گمانه‌زنی‌های زیادی را در رسانه‌های اجتماعی برانگیخت و کانو می‌گوید این شی ممکن است بخشی از یک موشک چینی باشد که هفته گذشته در اقیانوس هند سقوط کرد.

او همچنین در پست دیگری گفت که پیشنهاد می‌کند کسی به آن نزدیک نشود یا به آن دست نزند، زیرا ممکن است رادیواکتیو باشد.

در پست دیگری، کانو هشدار داد که افراد محلی نباید تا زمانی که یک تیم ویژه از نیروی دریایی مکزیک یا وزارت دفاع آن کشور به مکان مربوطه نرسیده اند، برای باز کردن قفل گوی مرموز تلاش کنند.

کد روی بدنه

وی همچنین نوشت: در قسمت بیرونی توپ علامتی وجود دارد اما هیچ اثری از سوراخ یا شکافی برای باز کردن بدنه نیست. این توپ ها معمولا مکانیزم زمانی دارند و در زمان مشخصی به خودی خود باز می شوند و اطلاعات ارزشمندی را در درون خود نشان می دهند.

در پایان سال ۲۰۲۰، یک تک سنگ مرموز در صحرای یوتا پیدا شد، سپس نمونه های مشابهی را در سایر نقاط جهان مشاهده کردیم.

حال، اگرچه این قلمرو مرموز هیچ شباهت خاصی به آن ساختار فلزی موجود نداشت، اما به همان اندازه که مرموز بود، کنجکاوی مردم را برانگیخت.

کانو می گوید کارشناسان اکنون جسد را برای بررسی دقیق تر از مکزیک خارج کرده اند. در حال حاضر اطلاعات دیگری در مورد این گوی مشکوک در دسترس نیست.