یکی از عجیب ترین ازدواج های تاریخ زندان ها!


جولیان آسانژ در زندان با وکیل خود ازدواج کرد.

عروسی جولیان آسانژ با استلا موریس بدون آسانژ در مقابل زندان برگزار شد.

جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، امروز در زندان بلمارش شرقی با استلا موریس، یکی از وکلای سابق خود ازدواج کرد.

این مراسم با حضور دو شاهد و چهار مهمان برگزار شد. جولیان آسانژ که از می ۲۰۱۹ به اتهام جاسوسی در ایالات متحده محاکمه شده است، در انتظار تکمیل درخواست استرداد خود است.

آسانژ که امروز در سن ۵۰ سالگی با نامزدش استلا موریس ازدواج کرد، به دلیل افشای ۳۰۰ هزار سند محرمانه درباره فعالیت های دیپلماتیک و نظامی آمریکا در این کشور تحت تعقیب است و در صورت استرداد ممکن است با ۱۱۵ سال زندان مواجه شود.

از آنجایی که مقامات زندان موافقت کردند که تنها به شش نفر اجازه دهند در مراسم عروسی آنها شرکت کنند، این مراسم با حضور پدر و دو برادر جولیان آسانژ و سه بستگان دیگر برگزار شد.

در همین حال تعدادی از هواداران و مدافعان وی در بیرون زندان تجمع کرده و با سردادن شعارهایی چون مطبوعات جرم نیست، خواستار آزادی فوری وی شدند.

دادگاه عالی بریتانیا در ۱۴ مارس آخرین درخواست رسمی برای آزادی جولیان آسانژ را رد کرد. همسر وی اکنون از پریتی پاتل، وزیر کشور بریتانیا خواسته است که از امضای حکم استرداد و پایان دادن به پرونده سیاسی خودداری کند.

استلا موریس در سال ۲۰۱۱ به گروه وکلای جولیان آسانژ پیوست و در طول هفت سالی که به سفارت اکوادور در لندن پناه برد با او سفر کرد. آنها دو بچه دارند.

لباس عروسی استلا موریس، به اضافه دامن سه تایی یا اسکاتلندی توسط داماد و دو فرزندشان، ساخته شده توسط Vivienne Westwood، طراح مد مشهور بریتانیایی. ویوین وست وود برای آزادی آسانژ سخت کار کرد و در کمیته پشتیبانی او فعال بود.