گزارش های جدید نشان می دهد سرطان سینه بیش از حد تشخیص داده شده است


به گفته بسیاری از محققان، درمان سرطان سینه معروف به ماموگرافی احتمالاً می‌تواند منجر به تشخیص بیش از حد این بیماری شود، با این حال، تحقیقات همچنین بیان می‌کند که تعداد موارد بسیار کمتر از آن چیزی است که قرار بود باشد.

گزارش های جدید نشان می دهد سرطان سینه بیش از حد تشخیص داده شده است

سرطان سینه نوعی سرطان است که در سلول های سینه زنان ایجاد می شود. این یکی از بالاترین انواع سرطان های تشخیص داده شده پس از سرطان پوست است. این داده های مربوط به زنان بود. با این حال، مردان نیز ممکن است به سرطان سینه مبتلا شوند، اما فراوانی مردان مبتلا به سرطان سینه بسیار کمتر از تعداد زنان است.

گزارش های جدید نشان می دهد سرطان سینه بیش از حد تشخیص داده شده است

ماموگرافی فرآیند استفاده از اشعه ایکس با قدرت کمتر برای تشخیص و غربالگری سرطان سینه است. قبلاً مشخص بود که غربالگری ماموگرافی می تواند باعث تشخیص بیش از حد سرطان سینه شود. تشخیص بیش از حد به این معنی است که اگر تومورها تشخیص داده نمی شدند، کشنده نبودند و باعث آسیب نمی شدند. این روش تشخیص سرطان سینه ۱۵ درصد از کل تشخیص سرطان سینه را تشکیل می دهد.

تشخیص بیش از حد در صورتی اتفاق می‌افتد که بیماری به درستی تشخیص داده شود اما درمان یا تشخیص مرتبط نباشد. تشخیص مناسب می تواند در موارد خاص بی ربط باشد، زیرا ممکن است درمان بیماری در دسترس نباشد، مورد نیاز نباشد یا خواسته نشود. تشخیص بیش از حد را می توان درمان بیش از حد نامید. این چیزی است که در طول آزمایش مشاهده شد.

این تحقیق جدید توسط Dr. کاترینا آرمسترانگ (بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون). به گفته وی، این نتیجه خوبی بود که تعداد رخدادهای تخمینی بیماری بیشتر از اتفاقات واقعی آن بود. درک وقوع این بیماری تا حدودی بالاتر بود.

مشکل تشخیص بیش از حد این است که تومورهایی را مشاهده می کند که تا آن زمان به بدن آسیب نمی رسانند اما اختلال غیرضروری می تواند عوارض جانبی خاصی ایجاد کند. اینها همچنین می توانند باعث ایجاد برخی فشارهای روانی شوند که منجر به مشکلات روحی و روانی مختلف می شود.

از خود تحقیق به ما اطلاع دهید.

مطالعه ای که توسط آرمسترانگ انجام شد، داده هایی را از ۳۶۰۰۰ زن در محدوده سنی ۵۰ تا ۷۴ سال جمع آوری کرد. این داده ها متعلق به کنسرسیوم نظارت بر سرطان سینه بود. آنها مجبور شدند نزدیک به ۸۳۰۰۰ ماموگرافی را بین سالهای ۲۰۰۰ و ۲۰۱۸ انجام دهند. این امر منجر به تشخیص ۷۱۸ بیمار سرطان سینه شد.

آرمسترانگ گزارش داد که تقریباً ۱۰۰۰ زن به این بیماری مبتلا شده اند سرطان سینه با استفاده از غربالگری ماموگرافی اینها به این نتیجه رسیدند که تعداد تخمینی زنانی که غربالگری شده اند به سختی ۱ در هر هزار زن تشخیص داده می شود. آرمسترانگ گفت که ۲۸۰۰۰۰ زن با مشکل سرطان سینه تشخیص داده شده است. از این تشخیص، گزارش ها می گویند که نزدیک به ۲۵۰۰۰ تشخیص غیرضروری به دلیل تشخیص بیش از حد است.

افرادی مانند مارک رایسر (مرکز پزشکی مرکز پزشکی دانشگاه دوک) از دورهام، NC گفتند که این تحقیق بسیار مورد نیاز بود زیرا نشان داد که در روش مطالعات نقص‌های خاصی وجود دارد، یکی در گذشته مطالعه موضوع. با این حال، او به این تحقیق اعتماد کرد زیرا از بهترین منبع اطلاعات ممکن جمع آوری شده بود.

خود آرمسترانگ گفت که راه پیش رو بهبود عملکرد و دقت فناوری های مورد استفاده و یافتن راهی بهتر برای جلوگیری از تولید این بیماری است. چیزهای کوچکی مانند ورزش روزانه و نوشیدن در حد اعتدال می تواند با کاهش شانس ابتلا به این بیماری به شما کمک کند.

در مورد تحقیق و اکتشافات جدید آن تنها با سخنان خوب می توان نتیجه گرفت. این تحقیق بسیاری از تردیدهای قبلی را که افراد در مورد این بیماری در ذهن داشتند، حل می کند. حتی پزشکان و محققان نیز از این تحقیقات سود خواهند برد. می‌توان امیدوار بود که روش تشخیص بهتری پیدا کنیم و مبنای جمع‌آوری داده‌های مناسبی به دست آوریم.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر