کووید-۱۹ در هفته گذشته نزدیک به یک میلیون کودک را مبتلا کرده است


در دو هفته گذشته بیش از یک میلیون کودک به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده اند. آکادمی اطفال آمریکا اخیرا گزارش داده است. انجمن بیمارستان کودکان گزارش مشترکی در همین زمینه منتشر کرد.

کووید-۱۹ در هفته گذشته نزدیک به یک میلیون کودک را مبتلا کرده است

با افزایش جدید، موارد ابتلا به ویروس کرونا در کودکان در دو هفته اول ژانویه افزایش یافت و به یک میلیون مورد رسید. ۹۸۱۰۰۰ مورد کووید-۱۹ در کودکان ۷۰ درصد عفونت ها را تشکیل می دهند. اگر به ابتدای همه گیری در سال ۲۰۲۰ برگردیم، حدود ۹.۵ میلیون کودک تحت تأثیر قرار گرفته اند.

کووید-۱۹ در هفته گذشته نزدیک به یک میلیون کودک را مبتلا کرده است

امروزه موارد ابتلا به ویروس کرونا بر کودکان تأثیر بدی گذاشته است که کمتر از حد انتظار نبوده است. در واقع، بسیاری از کودکان مجبور شدند در بیمارستان بستری شوند. افزایش اخیر در تعداد موارد به آن نسبت داده می شود نوع Omicron بسیار متحرک است. بسیاری از مدارس مجبور به تعطیلی یا از سرگیری کلاس های آنلاین شده اند، زیرا آزمایش بسیاری از دانش آموزان و کارکنان نیز مثبت بوده است.

بسیاری از کودکان دچار سندرم های جدی مانند MIS-C می شوند. به عنوان سندرم چند التهابی کودکان شناخته می شود.

CDC خود بیش از ۶۰۰۰ مورد و ۵۵ مرگ را تا ۵ ژانویه ثبت کرده است. افزایش فعلی موارد Omicron تنها به این معنی است که میزان MIS-C در کودکان افزایش خواهد یافت. گزارش‌های کنونی نشان می‌دهد که یک بیماری قلبی نادر کودکانی را که از کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند، تحت تاثیر قرار می‌دهد. این یک بیماری التهابی نادر است که می تواند چند هفته پس از کووید ایجاد شود.

متخصصان قلب کودکان گفتند که بیشتر کودکان از آن بهبود می یابند. شفا ممکن است زیرا دلها جوان هستند. در اوایل همه‌گیری، بسیاری از پزشکان متوجه شدند که کودکان مبتلا به کووید-۱۹ طعمه اثرات دیررس MIS-C شده‌اند.

این معمولاً ۴-۶ هفته پس از عفونت رخ می دهد. منجر به التهاب در سراسر بدن می شود و اندام ها را تحت تاثیر قرار می دهد. از هر ۳۰۰۰ کودک در ۱ کودک رخ می دهد. پزشکان از بیمارستان کودکان کلرادو. در ۴ مورد از ۵ مورد، قلب تحت تاثیر قرار می گیرد. کاهش عملکرد قلب همچنین می تواند منجر به آسیب کبد و کلیه شود.

بسیاری از کودکان مبتلا به این بیماری عملکرد بطن چپ را کاهش داده اند. این بیماری می‌تواند به صورت افت فشار خون یا یک کودک بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه، همراه با تجویز داروهایی برای حفظ حرکت قلب، ظاهر شود.

پزشکان که از نزدیک این پرونده را دنبال می کنند، ۶۰ کودک را که از کووید-۱۹ بهبود یافته بودند، معاینه کردند. گزارش های بیماری قلبی با کودکان سالم مقایسه شد. قرائت های ECG نشان داد که عملکرد قلب MIS-C کودکان به طور قابل توجهی بهبود یافته و تا سه هفته به حالت عادی بازگشت. MRI نیز انجام شد و اسکار یا آسیب به بافت های اطراف را نشان نداد.

بسیاری از کودکانی که بهبود می یابند وضع خوبی دارند. نه تنها ایالات متحده، بلکه بسیاری از کشورها omicron را در کودکان گزارش کرده اند. Omicron کمترین عفونت را در کودکان ایجاد می کند. بستری شدن گسترده در بیمارستان عمدتاً به دلیل افزایش عفونت است.

بسیاری از کودکان زیر ۱۲ سال ممکن است واکسینه نشوند و این می تواند دلیل این مشکلات باشد. با این حال، ماهیت بستری شدن در بیمارستان نشان می‌دهد که عفونت‌ها در مقایسه با انواع قدیمی‌تر ویروس، شدت کمتری دارند.

بسیاری از والدین و زنان باردار توانسته اند از طریق جفت از نوزادان خود محافظت کنند. آنتی بادی های محافظ معمولاً پس از واکسینه شدن زنان باردار تولید می شوند. از طریق شیر مادر نیز قابل انتقال است. اگرچه بستری شدن کودکان در بیمارستان در بریتانیا، آفریقای جنوبی یا ایالات متحده بسیار زیاد است، اما خطر بسیار پایین است. بنابراین، به نظر می رسد اکثر کودکان تب خفیف و کمی سرفه دارند.

این چیزی است که اخیراً گزارش شده است. بنابراین، والدین می توانند استراحت کنند و منتظر باشند تا برنامه های جدید واکسیناسیون در زمان های آینده شروع شود.

آخرین پست های نیکی اتکسون (نمایش همه)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر