کمبود ویتامین چگونه می تواند بر شدت عروق کرونر تأثیر بگذارد؟


تاثیر کمبود ویتامین بر روی تاج

موج دیگر تاج تقریباً به پایان رسیده است ، اگرچه برخی از شهرهای ایران شاهد افزایش ناگهانی موارد کرونر هستند. موج دوم کشور را ویران کرد و همه را به نوعی از نظر مالی یا احساسی یا هر دو تحت تأثیر قرار داد.

اما اکنون تقریباً به مرحله ای رسیده ایم که موارد کمی وجود دارد. اما این بدان معنا نیست که ما هنوز ایمن هستیم. نبرد هنوز تمام نشده است. MHA و بسیاری از دانشمندان هشدار داده اند که احتمال دارد سومین موج کرونا در اکتبر برسد. این ایده واضحی نیست که این موج چگونه خواهد بود ، آیا خطرناک تر از موج دوم خواهد بود و چه مدت.

هنوز زمانی برای ترک احتیاط و زندگی مانند قبل از انفجار کووید -19 وجود ندارد. در واقع زمان آن فرا رسیده است که خود را آماده کرده و هر کاری ممکن است برای جلوگیری از موج سوم انجام دهیم.

ارتباط بین بیماری عروق کرونر قلب و کمبود ویتامین

با پیشرفت اپیدمی ، بسیاری از چیزهای جدید ظاهر می شوند. نشان داده شده است که بین شدت COVID-19 و میزان ویتامین رابطه مستقیمی وجود دارد. ویتامین D معمولاً در غذاها یافت نمی شود و منبع اصلی این ویتامین نور خورشید است.

اما متأسفانه این همه گیری همه ما را مجبور کرد در خانه بمانیم. مردم فقط می توانند برای خرید وسایل خانه بیرون بروند و نه همیشه در طول روز. این بدان معناست که اکثر ما در معرض نور خورشید قرار گرفتن در معرض مشکل هستیم. این باعث کاهش سریع ویتامین D در بسیاری از افراد شده است.

افراد مبتلا به کمبود ویتامین D نیز علائم شدیدتری از COVID دارند. یکی از دلایل این امر می تواند این واقعیت باشد که ویتامین D برای ایمنی بدن بسیار مهم است و اگر ویتامین D کافی وجود نداشته باشد ، بدن نمی تواند به شدت در برابر ویروس کرونا واکنش نشان دهد.

به طور مشابه ، کمبود ویتامین B12 با عفونت های جدی تر COVID-19 مرتبط است. کمبود ویتامین B12 می تواند باعث کم خونی ، ضعف و مشکلات عصبی شود.

برخی از محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B12 ممکن است به پروتئین های ویروسی متصل شود و از تکثیر ویروس جلوگیری کند.

بنابراین ، اگر به اندازه کافی این ویتامین را در سیستم خود ندارید ، ممکن است به شدت بیمار شوید. افرادی که از داروهای ضد اسپاسم ، دیابت یا سوزش سر دل استفاده می کنند ، سطح ویتامین B12 پایینی دارند.

کمبود ویتامین D و B12 به ویژه باعث افزایش ناراحتی تنفسی در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب می شود.

چگونه سطح ویتامین D و ویتامین B12 خود را افزایش دهیم؟

خبر خوب این است که افزایش سطح این دو ویتامین واقعاً آسان است.

خروج از خانه هنوز برای شما ایمن نیست مگر اینکه دلیل خوبی برای این کار داشته باشید. اما شما هنوز هم می توانید به اندازه کافی نور خورشید دریافت کرده و ذخایر ویتامین D. خود را دوباره پر کنید. شما فقط باید هر روز صبح به تراس خانه یا آپارتمان خود بروید و حدود سی دقیقه زیر نور آفتاب باشید.

آیا ویتامین D می تواند از تاجگذاری جلوگیری کند؟

سه منبع اصلی ویتامین D عبارتند از:

 • تخم مرغ
 • پنیر
 • غلات غنی شده با ویتامین D
 • ماهی چاق

همچنین ممکن است نیاز به مصرف مکمل های ویتامین D داشته باشید.

مواد غذایی حاوی ویتامین B12 عبارتند از:

 • لئون
 • پنیر
 • ماهی
 • ویندو

اکثر مردم با علائمی مانند خستگی ، مشکلات حافظه ، اضطراب ، افسردگی ، درد استخوان و مفاصل و پاها دست و پنجه نرم می کنند ، اما نمی دانند که کمبود اصلی ویتامین ممکن است چه چیزی باشد. می توانید از یک آزمایش خون ساده برای بررسی طبیعی بودن سطح ویتامین خود استفاده کنید.

برای ایمن ماندن چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

علاوه بر افزایش سطح ویتامین D و ویتامین B12 ، باید موارد زیر را نیز انجام دهید تا در برابر موج سوم COVID-19 ایمن باشید.

 • واکسن بزن
 • پروتکل COVID را دنبال کنید
 • مدیریت دیابت
 • ایمنی خود را تقویت کنید

فقط به دلیل تعداد موارد گزارش شده کمتر ، ما نمی توانیم تصور کنیم که همه گیری تمام شده است. امواج بعدی ممکن است در راه باشد. نحوه رفتار ما در حال حاضر تعیین می کند که چقدر خطرناک خواهد بود. همه ما باید مراقب خود و رفاه عزیزانمان باشیمبه


بیشتر بدانید:

فشار خون بالا و واکسن کرونر ، خطرناک یا بی ضرر
آیا ماساژ محل تزریق واکسن تاج اشکالی ندارد؟
سه نشانه دلتا تاج را بشناسید

دیدگاهتان را بنویسید