کشورهای ایالات متحده و نرخ واکسیناسیون کووید-۱۹


ویروس کرونا و انواع آن دنیا را برای همیشه تغییر داده است. از قرنطینه گرفته تا نقاب زدن، فاصله گذاری اجتماعی، ضدعفونی کردن، اینها هنجارهای جدیدی است که جامعه ما دنبال می کند و هرگز فراموش نخواهیم کرد. محدودیت های اعمال شده در سفر و اجتماعات اجتماعی، کلاس های درس مجازی، کار از خانه و محبوس شدن در خانه بر وضعیت روانی و رفاه بزرگسالان و کودکان تأثیر گذاشته است.

کشورهای ایالات متحده و نرخ واکسیناسیون کووید-۱۹

تعطیلی بسیاری از مشاغل باعث بیکار شدن افراد زیادی شده و افراد بیشتری را به فقر واداشته است. ما اهمیت کارهای مراقبت های بهداشتی خط مقدم و تلاش های خستگی ناپذیر آنها برای درمان و کنترل بیماری را درک کردیم.

کشورهای ایالات متحده و نرخ واکسیناسیون کووید-19

کاهش موارد فعال در بسیاری از کشورها، ضعیف شدن شدت Omicron، افزایش ایمنی مردم در برابر ویروس و نرخ بالای واکسیناسیون در بسیاری از کشورها به بسیاری از کشورها این امکان را داده است که بسیاری یا همه محدودیت‌ها، از جمله اجبار ماسک، حمل ماسک را لغو کنند. گواهی وضعیت واکسن یا پاسپورت واکسن. بسیاری از کشورها به حدی باز شده اند که رستوران ها، میخانه ها، کلوپ های شبانه و غیره کاملاً فعال هستند.

با این حال ثابت شده است که واکسیناسیون قدرتمندترین ابزار در کنترل شیوع ویروس است. واکسیناسیون حتی در برابر آن نیز مؤثر بوده است omicron، غالب ترین سویه ویروس کرونا. Omicron به تنهایی در اکثر موارد در حال حاضر در سراسر جهان نقش دارد.

واکسیناسیون از بستری شدن افراد در بیمارستان جلوگیری می کند، همچنین از عوارض شدید بیماری از جمله مرگ جلوگیری می کند. همچنین به کاهش انتقال بیماری کمک می کند. هیچ کس نمی تواند نقش واکسن ها را در رساندن زندگی ما به وضعیت تقریباً عادی مانند قبل انکار کند.

با اجرای برنامه واکسیناسیون از چند ماه پیش، اگرچه بسیاری در حال واکسینه شدن بودند، اما شروع فصل تابستان و ظهور انواع جدید، برنامه واکسیناسیون کشور را با کندی مواجه کرد.

ایالات متحده یکی از کشورهایی است که بالاترین نرخ واکسیناسیون را در سراسر جهان دارد. حدود ۶۵ درصد از جمعیت به طور کامل واکسینه شده اند و ۴۳ درصد از جمعیت کاملاً واکسینه شده اولین دوزهای تقویت کننده خود را دریافت کرده اند.

طبق داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، برخی از شهرستان ها در ایالات متحده در مقایسه با سایر شهرستان ها در مورد نرخ واکسیناسیون عملکرد فوق العاده ای داشته اند. شهرستان آپاچی، شهرستان سانتا کروز، شهرستان پرزیدیو در تگزاس بالاترین میزان واکسیناسیون را با درصد افزایش به ترتیب ۴۶، ۳۵ و ۳۷ درصد دارند. سایر شهرستان‌ها در تگزاس با یکی از بالاترین نرخ‌های واکسیناسیون شامل شهرستان ماوریک و شهرستان وب هستند.

شهرستان تتون، وایومینگ، ۹۱ درصد از جمعیت خود را به طور کامل واکسینه کرده است و ۴۵ درصد از افراد واکسینه شده واکسینه شده اند. شهرستان امپریال در کالیفرنیا نیز یکی از شهرستان های ایالات متحده با تعداد بالای افراد واکسینه شده است.

اگرچه ارقام فوق از نقطه نظر بیماری های عفونی بسیار تشویق کننده است، بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا هنوز تخت های بیمارستان را پر می کنند و نرخ مرگ و میر همچنان بالا است. شهرستان وینستون در آلاباما و شهرستان ماریون در ایالت فلوریدا نرخ واکسیناسیون بسیار پایینی دارند، به طوری که میزان واکسیناسیون کامل در شهرستان وینستون به ۲۶ درصد می رسد.

اگرچه واکسن‌های به‌طور گسترده‌ای در ایالات متحده با واکسیناسیون رایگان در برخی از بخش‌ها وجود دارد، اما بسیاری هنوز به دلیل نگرانی‌های مذهبی یا نژادی و نبود بیمه تمایلی به مصرف واکسن ندارند. برای برخی از افراد فقیرتر، به دلیل عدم دسترسی به وسایل حمل و نقل یا مراقبت های بهداشتی، واکسن ها به راحتی در دسترس نیستند.

اگرچه CDC و سایر آژانس های ملی بهداشت عمومی بر اهمیت دوزهای تقویت کننده، به ویژه در افراد دارای نقص ایمنی و افراد مسن تأکید می کنند، بسیاری از آنها هنوز تمایلی به مصرف دوزهای تقویت کننده ندارند.

با توجه به اینکه کودکان کمتر از ۵ سال واجد شرایط دریافت واکسن هستند، با توجه به اینکه ویروس کرونا و اومیکرون هنوز ریشه کن نشده اند و با برداشته شدن محدودیت ها، مردم باید واکسینه شوند و تقویت شوند و سایر اقدامات پیشگیرانه را طبق توصیه دولت دنبال کنند تا از خود و عزیزانشان محافظت کنند. آنهایی که

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر