کدام استان ها بیشتر از سفرهای نوروزی منزوی هستند؟


مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی با اعلام اینکه ظرفیت حمل مسافران نوروزی در هشت استان کشور به بیش از ۸۰ استان رسیده است، فهرست کم‌سفرترین و منزوی‌ترین استان‌ها برای سفرهای ایمن و شلوغ در ایام کرونا را اعلام کرد. ٪. .

به گزارش صبح به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، سید مصطفی فاطمی در نشست خبری ستاد هماهنگی خدمات سفر که چهارشنبه ۲۵ اسفندماه در محل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، ضرورت مدیریت سفر در نوروز را ضروری دانست. بر اساس برآورد وزارتخانه های راه و گردشگری نسبت به نوروز سال ۹۸ ۳۰ درصد افزایش می یابد.

بررسی ها نشان می دهد در هشت استان بوشهر، خوزستان، خراسان رضوی، فارس، گیلان، مازندران، هرمزگان و یزد ضریب اشغال مراکز مسکونی به بیش از ۸۰ درصد رسیده است.

در این شهرستان‌ها شهرهای جایگزین شناسایی شده است که در زمان سفر و ازدحام در مرکز برای مدیریت سفر و جلوگیری از ازدحام اعلام می‌شود.

مناطق ایزوله

وی افزود: در برخی شهرها نرخ رزرو در مراکز اقامتی پایین است و در موارد ابتلا به کرونا به مردم توصیه می کنیم این مناطق را برای سفر انتخاب کنند. البرز، تهران، خراسان جنوبی و شمالی، سمنان و کرمان در حال حاضر از جمله استان هایی هستند که مراکز اقامتی کمترین رزرو و کمترین مسافرت را دارند.

خراسان شمالی برای سفرهای نوروزی خلوت شد.

دبیر ستاد خدمات سفر به توانایی ناوگان حمل و نقل در سفرهای نوروزی اشاره کرد و گفت: ۲۲۵ قطار مسافربری با ظرفیت ۲۲۴ هزار صندلی، ۱۲۴ اسکله، ۲۸۴۰ کشتی، ۲۶ هزار صندلی هواپیما و ۲۴ هزار مینی بوس برای مسافران نوروزی آماده شده است. مسافرت رفتن.

وی افزود: بیشتر پایگاه های نوروزی متعلق به ناگا است و هلال احمر در قالب ۷۹۹ پایگاه، ۱۲۵۰ تیم امدادی و ۲۲ پایگاه هوایی در نوروز خدمات رسانی می کند و حدود ۱۲۰۰ تیم پایش سلامت نیز تحت نظارت خواهند بود.

فاطمی همچنین گفت: علاوه بر سامانه ۰۹۶۲۹، ضوابط امداد گردشگری و خودرویی از طریق اپلیکیشن در اختیار مرکز خودرو و جهانگردی قرار می گیرد. حدود ۸۹۰ پایگاه امداد خودرویی مرکز جهانگردی و اتومبیلرانی ایجاد شده است، همچنین امسال امداد خودروهای آفرود نیز فعال شده است.

وی افزود: این مرکز خودروهای خارج از جاده را تنظیم می کند تا مسیر این نوع خودروها مشخص شود. زیرا در این راه صدمات زیادی وارد شد.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی همچنین از برپایی هزار پیشخوان هفتسین و بازارچه صنایع دستی در محورهای گردشگری و ۳۰ کیلومتری ورودی شهرهای پرتردد برای شکستن حوادث ترافیکی و جاده ای خبر داد.