کاهش وزن با طب سنتی کاهش وزن با طب سنتی با روش مزاج – من و رژیم


آیا راه های زیادی برای کاهش وزن دارید؟ شاید رژیم های عجیب و غریبی را پشت سر گذاشته اید و خود را گرسنه کرده اید ، یا شاید برای کاهش وزن بدن خود را با ورزش های سنگین فشار داده اید. آیا می دانید چرا به جواب دلخواه نرسیدید و همچنان اضافه وزن دارید؟ در این مقاله می خواهیم شما را با طب سنتی آشنا کنیم. رژیم لاغری در طب سنتی ماهیت بدن شما را بهتر می شناسد و با این آگاهی می توانید پاسخ خود را دریافت کرده و وزن خود را کاهش دهید.

برنامه رژیم غذایی با طب سنتی چگونه کار می کند؟

در طب سنتی اساس سنجش افراد مزاج آنهاست. این درمان افراد را به 4 نوع مزاج تقسیم می کند که هر کدام ویژگی های خاصی دارند و بر چاقی یا لاغری تأثیر مستقیم دارند. در میان این 4 نوع مزاج ، نوع تظاهرات و خلط باعث افزایش وزن و بزرگ شدن شکم می شود ، در حالی که صفرا و مالیخولیا کاهش می یابد.

  • نوع اول: گرم و مرطوب (نمایشی)
  • نوع دوم: گرم و خشک (صفرا)
  • نوع 3: سرد و مرطوب (بلغم)
  • نوع 4: سرد و خشک (سودا)

بنابراین ، اولین قدم برای کاهش وزن این است که بدانید در کدام دسته قرار می گیرید. پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید اینگونه لاغر شوید ، حتماً با یک متخصص طب سنتی مشورت کنید. پس از تعیین نوع چاقی ، نوبت به خلاص شدن از آن می رسد. در این مورد ، برای کسانی که طبیعت بلغمی دارند ، بهترین رژیم غذایی در طب سنتی ممکن است شامل غذاهایی باشد که معده و هضم آنها را گرم کرده و رطوبت بدن آنها را کاهش می دهد. و برای کسانی که تظاهر کننده هستند ، طبیعت مرطوب خود را بازگردانید. با بازگشت به بدن ، انرژی ، اشتها و چربی سوزی به انسان باز می گردد. برای درک بهتر این موضوع ، تصور کنید یک مرد چاق است که دائماً در خواب است ، تمایلی به کار ندارد ، بیشتر بی حال است و اشتهای زیادی دارد. پس از به هوش آمدن ، انرژی بیشتری به دست می آورد ، رژیم متعادل می خورد و فعالتر می شود. در ادامه ویژگی های مهم مزاج افراد چاق را معرفی می کنیم.

با طب سنتی و مزاج لاغر شوید

ویژگی های مزاج بلغمی (سرد و مرطوب)

علائم افراد مبتلا به خلط عبارتند از: خلق و خو ، چاقی ، چربی زیاد و یبوست. البته زود خسته شدن ، خواب زیاد ، کم پشت شدن موها و احساس سرما در همه فصول از دیگر ویژگی های این طبیعت است.

ویژگی های خلق و خوی نمایشی (گرم و مرطوب)

ویژگی های مشخصه افراد دارای نوسانات خلقی ، پر بودن اندام ، مستعد چاقی ، خواب عمیق ، اشتهای زیادی دارند. برخلاف بلغم ، این افراد یبوست و تورم ندارند و اگر رطوبت بدن آنها متعادل باشد ، وزن آنها نیز کاهش می یابد و عملکرد بدن آنها بهبود می یابد.

اگر هنوز به وزن ایده آل خود نرسیده اید ، می توانید با کمک طب سنتی و اخلاق شناسی این رویا را محقق کنید.

در طب سنتی چه غذاهایی وجود دارد؟

آگاهی از مزاج به شما این امکان را می دهد که آن را به مدت 40 روز تغییر دهید و سپس می توانید از رژیم های مختلف یا حتی رژیم غذایی سنتی استفاده کنید. بنابراین ما غذاهایی را که باعث می شود طبیعت خود را بازیابید با شما به اشتراک می گذاریم.
در زیر لیستی از غذاهایی است که افراد دارای مزاج سرد و مرطوب می توانند برای تغییر مزاج خود از آنها استفاده کنند و از آنها در رژیم غذایی سنتی پزشکی برای کاهش وزن استفاده کنند. لازم به ذکر است که برخی از غذاهای ناسالم را می توان با موادی مصرف کرد که طبیعت آن را خنثی می کند.

غذای ناکافی برای افراد مبتلا به مخاط غذاهای مناسب برای افراد مبتلا به مخاط

گوشت گاو و گوساله ، انواع گوشت سفید ویندو شتر ، بوقلمون ، گوسفند ، شتر ویندو
آهک ، نارنگی ، کیوی ، حرارت ، خیار میوه ها همه میوه های شیرین و رسیده میوه ها
انواع محصولات لبنی کارخانه لبنیات دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، فلفل ، خردل ، سیر و موسیر ادویه ها
انواع سرکه ، ترشی ترشی شلغم ، چغندر ، کلم ، ساقه کرفس ، نعناع ، ریحان ، جعفری ، خوشمزه ، شوید ، تره سبزیجات
کدو تنبل ، قارچ سبزیجات نخود ، لوبیا ، دال کند لوبیا
چای ، جو ، ماش ، قهوه ، پری دخترانه آجیل بادام ، گردو ، فندق ، پسته ، کنجد ، کنجد جیل نفرس
غذاهای چرب ، فست فودها ، غذاهای منجمد ، شیرینی ها و نوشابه ها یکی دیگر کبوتر ، ستارگان ، گنجشک یکی دیگر

برای کسانی که دارای مزاج گرم یا مرطوب هستند ، لیستی از غذاهای مفید است که می تواند رطوبت بدن آنها را متعادل کرده و همچنین کاهش وزن آنها را بهبود بخشد. لازم به ذکر است که برخی از غذاهای ناسالم را می توان با موادی مصرف کرد که طبیعت آن را خنثی می کند.

غذای نامناسب برای افرادی که دارای نوسانات خلقی هستند غذاهای مناسب برای افراد بدخلق

انواع نمک ترشی انار ، سیب با پوست و دانه ، خیار بدون پوست ، توت ، توت سیاه ، کاکلی میوه ها
کره ، ماست ، خامه کارخانه لبنیات دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، فلفل ، خردل ، سیر و موسیر ادویه ها
سس ، ماکارونی ، چای ، قهوه ، روتبو ، خرما ، پری دخترانه ، ادویه جات تند ، نوشابه آجیل لیمو ، کاهو سبزیجات
شیرینی ، غذاهای چرب ، تخم مرغ ، فست فود ، غذاهای نشاسته ای ، آب یخ یکی دیگر ماش ، عدس ، لوبیا

دیدگاهتان را بنویسید