کاهش نرخ خودکشی در میان همه گیری کووید-۱۹


همه‌گیری مداوم ویروس کرونا بسیاری از ما را از نظر اجتماعی و اقتصادی مختل کرده است. از دست دادن شغل، کمبود گسترده مواد غذایی، بسته شدن اماکن عمومی و موسسات آموزشی بسیاری را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است. سوء مصرف مواد، سوء مصرف مواد مخدر، سوء مصرف الکل و استعمال دخانیات نیز در طول همه‌گیری افزایش یافت، زیرا مردم فکر می‌کردند این موارد می‌تواند به آنها کمک کند تا با نگرانی‌های همه‌گیری مداوم کنار بیایند.

کاهش نرخ خودکشی در میان همه گیری کووید-۱۹

گزارش‌های اخیر همچنین افزایش نگرانی‌های روانی را در بیمارانی که قبلاً مبتلا به کووید-۱۹ تشخیص داده‌اند یا از این بیماری بهبود یافته‌اند، نشان می‌دهد. با این حال، یک اطمینان این واقعیت است که علیرغم افزایش مشکلات سلامت روان در طول همه گیری، میزان خودکشی کاهش یافته است.

کاهش نرخ خودکشی در میان همه گیری کووید-19

گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها بیان می کند که میزان خودکشی در سال ۲۰۲۰، ۳ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است، اگرچه این میزان هنوز ۳۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۰۰ است.

این با این باور که انزوا، نگرانی های اجتماعی و اقتصادی، مسائل مالی در طول همه گیری ممکن است منجر به افزایش خودکشی شده باشد، در تضاد است. در خانه بودن با خانواده، مشغول بودن به روابط خانوادگی و افزایش یافت دسترسی به مراقبت های روانی در طول همه گیری ممکن است منجر به کاهش میزان خودکشی شود.

یک دلیل دیگر می‌تواند این باشد که مردم ممکن است در طول همه‌گیری، به جای متوسل شدن به خودکشی، احساسات خود را بیشتر با یکدیگر باز کنند. با بسته شدن محل کار، کارمندان به جای همکاران حسود خود در کنار عزیزان و خانواده خود بودند.

آنها در خانه هایشان احساس راحتی بیشتری می کردند تا در محل کارشان. یک برنامه کاری کمتر شلوغ، بسیاری از کارمندان را تسهیل می‌کند تا از طریق تغذیه بهتر و تغییر سبک زندگی بهتر از خود مراقبت کنند.

میزان خودکشی در زنان در طول همه گیری به ۸ درصد کاهش یافت. با این حال، اشاره شد که این نرخ ها در جمعیت اقلیت از جمله سرخپوستان آمریکایی و بومیان آلاسکا افزایش می یابد. نرخ خودکشی هم برای زنان سیاه پوست و هم برای زنان اسپانیایی افزایش یافته است.

دکتر. ماریا اوکوندو، رئیس روانپزشکی دانشکده پزشکی پرلمن دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید که افزایش خودکشی در جمعیت اقلیت به هیچ وجه با همه‌گیری مرتبط نیست. حتی پرسنل دفاع فعال نیز در چند سال گذشته افزایش خودکشی داشته اند. میزان خودکشی در افراد مسن، ۸۵ سال و بالاتر، بیشتر بود.

هنوز دلایل دقیق این مرگ های خودکشی جمع آوری نشده است. با این حال، کارشناسان می گویند که در زمان بلایای ملی مانند همه گیری ها یا جنگ، موارد خودکشی کاهش می یابد.

وایومینگ بالاترین نرخ خودکشی را در ایالات متحده داشت، در حالی که سایر ایالت ها مانند کالیفرنیا، فلوریدا و پنسیلوانیا کاهش شدیدی در میزان خودکشی داشتند.

اگرچه میزان خودکشی به طور کلی کاهش یافته است، اما خودکشی همچنان یکی از علل اصلی مرگ و میر در میان افراد در تمام گروه های سنی است. تاثیری که این بیماری همه گیر بر زندگی ما داشت را نمی توان کاهش داد، اما قطعاً می توان از خودکشی ها کم کرد و از آن جلوگیری کرد.

استفاده محدود از سلاح های انتحاری از جمله دسترسی محدود به آفت کش ها، اسلحه گرم، اسلحه ممکن است در پیشگیری از خودکشی کمک کند. مصرف بیش از حد دارو یکی از دلایل اصلی خودکشی است، بسته های دارویی باید به شدت تحت نظارت باشد. دولت باید به مسائلی مانند بیکاری و مسائل مالی توجه کند و به آنها رسیدگی کند.

خانواده ها باید علائم هشدار دهنده خودکشی را در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شناسایی کنند و در صورت نیاز از متخصصان مراقبت های بهداشتی کمک بگیرند. قطعاً می توان از خودکشی با صحبت آشکارتر در مورد مسائل مربوط به سلامت روان، مشاوره یا مشارکت در درمان هایی مانند شناخت درمانی یا رفتار درمانی جلوگیری کرد.

کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی، روزنامه‌ها و تلویزیون‌ها باید با هدف کاهش استرس و افزایش سلامت روان، به‌ویژه در این مرحله همه‌گیر، هدفشان را داشته باشند. افرادی که افکار خودکشی دارند یا سابقه اقدام به خودکشی دارند باید تشویق شوند که با خط حیاتی پیشگیری از خودکشی ملی تماس بگیرند.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر