کاهش سریع وزن به روش فوق العاده بدون گرسنگی


این امر متابولیسم را بین 80 تا 100 کالری در روز بهبود می بخشد. رژیم های سرشار از پروتئین ، هوس و پرخوری عصبی را تا 60 درصد کاهش می دهد. همچنین ، برای برخی افراد ، وسوسه خوردن غذا در اواخر شب یا نیمه شب آنقدر نصف می شود و شما را سیر می کند که به طور متوسط ​​روزانه 441 کالری کمتر مصرف می کنید.
پروتئین مهمترین ماده غذایی در مورد کاهش وزن است.

سبزیجات از نظر کربوهیدرات فقیر هستند

· کلم بروکلی
· گل کلم
اسفناج
· گوجه فرنگی
کلم فرفری
کلم
· کاهو
خیار

از پر کردن بشقاب خود با این سبزیجات نترسید. رژیم غذایی گوشتی و سبزیجات حاوی فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است ، تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن برای سالم ماندن ، و همین امر به کاهش سریع وزن کمک می کند.

منابع سالم چربی
· روغن زیتون
· روغن نارگیل
روغن آووکادو
· کره

2 تا 3 وعده غذا در روز بخورید و اگر احساس گرسنگی کردید ، می توانید چهارمین وعده غذایی را نیز اضافه کنید. از خوردن چربی های سالم نترسید. اگر رژیم کم کربوهیدرات و کم چربی را انتخاب کنید ، شکست خواهید خورد. این نوع رژیم غذایی باعث گرسنگی شدید ، ناراحتی می شود و در نهایت این برنامه را کنار می گذارد.

بلند کردن وزنه

با کاهش مصرف کربوهیدرات و دریافت چربی سالم برای کاهش سریع وزن ، ورزش ضروری نیست ، اما با این وجود توصیه می شود. برای کاهش سریع وزن از طریق ورزش ، بهترین روش این است که هفته ای 3 تا 4 بار به باشگاه بروید ، بدن خود را گرم کنید و وزنه بزنید.
اگر برای اولین بار است که در سالن ورزش هستید ، حتماً در مورد نحوه بلند کردن وزنه با مربی خود صحبت کنید. کاهش وزن کالری زیادی می سوزاند و از کاهش متابولیسم جلوگیری می کند. به یاد داشته باشید که کاهش متابولیسم مهمترین عارضه جانبی کاهش سریع وزن است.
مطالعات نشان داده است که با کاهش چربی بدن ، می توانید مقداری عضله نیز بسازید.
اگر بلند کردن وزنه برای شما گزینه مناسبی نیست ، انجام تمرینات هوازی مانند پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری یا شنا مفید خواهد بود.
هفته ای یک بار استراحت کنید و اجازه دهید کربوهیدرات های مورد علاقه خود را در آن روز مصرف کنید. بیشتر مردم آخر هفته ها استراحت می کنند.

تاثیر ورزش بر کاهش سریع وزن

شما باید منابع کربوهیدرات سالم را انتخاب کنید ، منابع کربوهیدرات سالم عبارتند از:

· برنج
· آره
· .وینا
· سیب زمینی
· سیب زمینی شیرین
میوه های مختلف

اما به یاد داشته باشید که فقط یک روز در هفته را به کربوهیدرات اختصاص دهید. به یاد داشته باشید که این کربوهیدرات ها مورد نیاز نیستند ، اما می توانند باعث تولید برخی هورمون های چربی سوز مانند لپتین و هورمون تیروئید شوند.

ممکن است در روز استراحت کمی وزن اضافه کنید ، اما این وزن به آب نیز مربوط می شود که بعد از یک یا دو روز بعد از استراحت از بین می رود.
در برنامه کاهش وزن سریع ، تا زمانی که کربوهیدرات ها را کاهش دهید و پروتئین ، چربی های سالم و سبزیجات کم کربوهیدرات مصرف کنید ، نیازی به محاسبه کالری ندارید ، اما همیشه توصیه می شود غذاها را با دقت بخورید. از بزرگنمایی هر چیزی خودداری کنید. به

کربوهیدراتهای ساده را از رژیم غذایی خود حذف کنید

1. خودتان قند و نشاسته را ممنوع کنید

مهمترین گام برای کاهش سریع وزن شکم ، ران و ساق پا است ، برای خلاص شدن از شر قند و نشاسته و در نتیجه کاهش مصرف کربوهیدرات. با این کار میزان گرسنگی شما کاهش می یابد و بنابراین کالری کمتری مصرف خواهید کرد. در این حالت ، بدن به جای سوزاندن انرژی ، چربی ذخیره شده را می خورد.

کاهش سطح انسولین در بدن از دیگر مزایای عدم مصرف قند و نشاسته است. با کاهش سطح انسولین ، کبد سدیم و آب اضافی را از بدن خارج می کند. بنابراین وزن ناشی از تورم و آب اضافی در بدن کاهش می یابد.

با این روش معمولاً در هفته اول حدود 4.5 کیلوگرم (گاهی حتی بیشتر) وزن کم می کنید که این به دلیل چربی و آب بدن است.

کاهش مصرف کربوهیدرات به معنی خوردن تا سیری است ، در حالی که کاهش مصرف چربی به معنی کاهش کالری و در نتیجه گرسنگی است. بنابراین ، با کاهش کربوهیدرات ، به طور خودکار کالری کمتری بدون گرسنگی دریافت می کنید.

2. پروتئین ، چربی و سبزیجات بخورید

هر یک از وعده های غذایی شما باید حاوی منبع پروتئین ، منبع چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات باشد. انتخاب وعده های غذایی از این طریق باعث کاهش مصرف کربوهیدرات روزانه شما می شود.

منابع پروتئینی عبارتند از:

مرغ ، گوسفند و گوشت گاو

ماهی و غذای دریایی

تخم مرغ (تخم مرغ کامل با زرده تخم مرغ)

رژیم غذایی

10 نکته برای کاهش سریعتر و آسانتر وزن

  • صبحانه پروتئینی زیادی بخورید: خوردن مقدار زیادی صبحانه پروتئینی به شما کمک می کند تا مدت بیشتری سیر بمانید ، کمتر غذا بخورید و کالری دریافتی خود را در طول روز کاهش دهید.
  • از نوشیدنی ها و آب میوه های شیرین خودداری کنید. این دو نوع نوشیدنی چرب ترین نوشیدنی هستند و اجتناب از آنها به کاهش وزن کمک می کند.
  • نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی آب بنوشید. مطالعات نشان داده است که نوشیدن آب به مدت 30 دقیقه قبل از خوردن هر وعده غذایی 44 درصد به کاهش سریع وزن در مدت 3 ماه کمک می کند.
  • غذاهای باریک مورد علاقه خود را انتخاب کنید.
  • از فیبرهای محلول در آب استفاده کنید. مطالعات نشان داده است که فیبر محلول در آب به کاهش چربی به ویژه چربی شکم کمک می کند. مکمل های فیبر نیز تأثیر خواهند داشت.
  • چای یا قهوه بنوشید. نوشیدن چای یا قهوه بدون قند به افزایش متابولیسم بدن کمک می کند.
  • بیشتر غذاهای کامل و فرآوری نشده بخورید. رژیم غذایی خود را بر اساس غذاهای کامل تنظیم کنید. این غذاها سالم و رضایت بخش هستند و از پرخوری جلوگیری می کنند.
  • غذای خود را به آرامی بخورید. کسانی که سریع غذا می خورند با گذشت زمان وزن خود را افزایش می دهند. خوردن آرام غذا شما را سیر کرده و هورمون های کاهش وزن بیشتری ترشح می کند.
  • هر روز خود را وزن کنید. مطالعات نشان داده است افرادی که هر روز خود را وزن می کنند وزن بیشتری کاهش می دهند و همچنین به راحتی وزن اضافه شده خود را حفظ می کنند.
  • هر شب بخوابید. کم خوابی یا کیفیت پایین خواب یکی از مهمترین عوامل افزایش وزن است ، بنابراین مراقب خواب خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید