کازئین چیست؟ | با پروتئین کازئین آشنا شوید


پروتئین یکی از مهمترین مواد مغذی مورد نیاز بدن است. در واقع پروتئین نقش حیاتی در بدن ایفا می کند. شما برای حفظ سلامت بدن خود به پروتئین نیاز دارید. اما جالب است بدانید که انواع مختلف پروتئین ها تأثیرات متفاوتی بر عملکرد بدن شما دارند. بنابراین ما می خواهیم پروتئین کازئین ، یکی از مهمترین انواع پروتئین ها را به شما معرفی کنیم.

کازئین چیست؟

پروتئین کازئین چیست؟

به بیان ساده ، کازئین یک پروتئین شیر است که به آرامی هضم می شود. این پروتئین به آرامی مقداری آمینو اسید تولید می کند. بنابراین ، توصیه می شود قبل از خواب پروتئین کازئین مصرف کنید. به این ترتیب ، پروتئین کازئین را می توان بهترین نوع پروتئین برای درمان دانست.

شیر به طور کلی دارای دو نوع پروتئین است. یکی از این پروتئین ها کازئین و دیگری به نام he نام دارد. 80 درصد شیر پروتئین کازئین است و 20 درصد باقی مانده متعلق به آن است. کازئین به آرامی هضم می شود. اما او به سرعت در دستگاه گوارش خراب می شود. این تفاوت اصلی بین پروتئین شیر و کازئین است. کازئین حاوی مولکولهای مختلف فعال یا زیستی است که تأثیر قابل توجهی بر سلامت بدن دارند.

تحقیق در مورد تفاوت بین کازئین و پروتئین V

کازئین مستقیماً از شیر بدست می آید. از طرف دیگر پروتئین آن از selacium می آید. به همین دلیل کازئین گرانتر از اوست. تفاوت اصلی بین کازئین و وی ، همانطور که اشاره کردیم ، در سرعت جذب آنهاست. کازئین میزان جذب پایینی دارد. بنابراین ، برای عضله سازی و چربی سوزی بسیار مفید است. شاید درباره تاثیرات شیر ​​و محصولات لبنی بر رژیم غذایی خود شنیده باشید. در واقع این دلیل اهمیت شیر ​​و محصولات لبنی برای کاهش وزن است.

کازئین چیست؟

بهترین زمان برای مصرف این پروتئین کی است؟

همانطور که گفته شد ، این پروتئین به آرامی جذب می شود و به آرامی هضم می شود. بنابراین ، بهترین زمان برای مصرف آن شب و قبل از خواب است. وقتی این پروتئین را قبل از خواب می خورید ، بدن شما شب ها بهبود می یابد. از سوی دیگر ، وقتی از جذب کند و هضم آهسته کازئین صحبت می کنیم ، این بدان معناست که مدت بیشتری در دستگاه گوارش شما باقی می ماند. بنابراین اگر کازئین در طول روز در سیستم گوارشی شما وجود داشته باشد و هنگام مصرف غذاهای دیگر ، احتمال مشکلات گوارشی را افزایش می دهد. اما وقتی این پروتئین را قبل از خواب می خورید و سپس به خواب می روید ، دستگاه گوارش شما به آرامی آن را هضم می کند.

بنابراین دوستان چگونه پروتئین کازئین مصرف می کنید؟ فکر می کنید بدن شما چقدر از پروتئین کازئین دریافت می کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید