چین اسکار / صنعت سرگرمی ایالات متحده – تئاتر را به صورت آنلاین پخش نمی کند


اسکار برای دومین سال متوالی در چین پخش نمی شود.

تصمیم چین برای پخش نکردن اسکار این کشور و نادیده گرفتن این رویداد پر زرق و برق، نشانه دیگری از مشکلات فزاینده ای است که صنعت سرگرمی آمریکا با محصولات خود در بزرگترین بازار فیلم جهان با آن مواجه است.

مراسم اسکار که یکشنبه شب (دوشنبه صبح به وقت ایران) در لس آنجلس برگزار می‌شود و به صورت زنده پخش می‌شود، در سال‌های گذشته از کانال فیلم آنلاین شبکه تلویزیون دولتی چین به صورت زنده در چین پخش می‌شد و نسخه خلاصه‌شده آن بعدا منتشر شد. برای مخاطبانی که کنسرت را به صورت زنده تماشا نکردند.

چین سال گذشته از پخش اسکار برای اولین بار خودداری کرد و اگرچه هیچ توضیح رسمی ارائه نشد، اما تحلیلگران آن را واکنشی تنبیهی به نامزدی فیلم «هدف نداشته باش»، فیلمی درباره اعتراضات دموکراسی خواهانه در هنگ کنگ نامیدند. . .

در همین حال، نامزدی کلویی جانو کارگردان چینی برای بهترین کارگردانی در اسکار و اظهارات انتقادی طولانی مدت او درباره سرزمین مادری اش خشم چین را برانگیخته است. زمانی که جانو برای فیلم «سرزمین آواره ها» برنده جایزه اسکار شد، سخنان او از اینترنت پاک شد.

با این حال، پخش کنندگان مراسم اسکار در چین امسال برنامه ای برای پخش این مراسم ندارند و خبری از پخش در هنگ کنگ نیست.

یکی از دلایل این امر ممکن است نامزدی جسیکا کینگدون برای بهترین فیلم مستند با تمرکز بر دسیسه های اقتصادی در چین و همچنین امکان موضع گیری مردم در مورد بحران اوکراین باشد.