چگونه می توان اعتیاد به شکر خود را ترک کرد؟


امروز ما در مورد اعتیاد به قند و چگونگی ترک آن صحبت خواهیم کرد. دلیل انتخاب این موضوع این است که امروز ، در مشاوره من ، یکی از مراجعین اشاره کرد که هربار در شرایط استرس زا هوس شیرینی می کند و به یک چرخه بی رحمانه تبدیل شده است که باعث می شود احساس گناه کند.

قبل از شروع کار ، بیایید با درک اینکه اعتیاد به قند چیست شروع کنیم. وابستگی عاطفی یا روانی به شکر یا غذاهای شیرین وجود دارد تا احساس بهتری داشته باشید. خوردن قند باعث ترشح مواد افیونی و دوپامین در بدن ما می شود. دوپامین یک انتقال دهنده عصبی است که نقش مهمی در مدار پاداش مرتبط با رفتارهای اعتیادآور دارد. وقتی یک رفتار خاص باعث ترشح بیش از حد دوپامین می شود ، احساس لذت می کنید ، که باعث می شود تمایل بیشتری به تجربه مجدد آن داشته باشید. بنابراین شما بارها و بارها رفتار را تکرار می کنید ، بنابراین مدار را تقویت می کنید.

شکر همه سلول های مغز را تغذیه می کند. مغز شما همچنین شکر را به عنوان پاداشی می بیند ، که باعث می شود همچنان به دنبال مقدار بیشتری از آن باشید. اگر اغلب شکر زیادی مصرف می کنید ، این پاداش را تقویت می کنید. ترک عادت را برای شما سخت می کند ، اما غیر ممکن نیست!

چگونه قند موجود در غذاها را تشخیص دهیم؟

شکر به اشکال مختلف یافت می شود. هنگامی که برچسب مواد غذایی را می خوانید ، لطفاً مدتی را به پرتاب کردن درب و خواندن برچسب آن اختصاص دهید. متوجه خواهید شد که دو ستون وجود دارد ، یعنی قندهای رایگان و قندهای اضافی. قندهای رایگان شامل هر دو – قندهای طبیعی موجود در عسل و آب میوه ، و شکر در غذاها و نوشیدنی ها هستند ، در حالی که قندهای اضافه شده شامل کلماتی مانند گلوکز ، شربت ذرت ، شکر قهوه ای ، دکستروز ، مالتوز و ساکارز است. این قندهای اضافه شده در ستون مواد تشکیل دهنده محصول ذکر شده است.

برخی از غذاهای دارای قند شامل نوشیدنی های انرژی زا ، نوشیدنی های الکلی ، نوشابه ، نوشیدنی های میوه ای و قهوه و چای های شیرین است. سایر منابع شناخته شده غذا هستند. اینها فقط نباید واضح باشند ، مانند کلوچه ، کلوچه ، نان و بستنی. همچنین می توانید آنها را به مقدار زیاد در محصولاتی مانند نان ، سالاد ، گرانول و حتی ماست کم چرب پیدا کنید. بنابراین توجه به ترفندهای تبلیغاتی بسیار مهم است. چربی بدون قند و حتی بدون قند به معنای بدون قند نیست. این بدان معناست که اگرچه ممکن است قند نداشته باشد ، اما دارای شیرین کننده های مصنوعی است که به اندازه قند مضر هستند ، اگر نه بیشتر.

عوارض جانبی اعتیاد به قند –

وابستگی مزمن به قند می تواند عوارض جانبی زیادی روی سلامتی شما ایجاد کند ، مانند اسیدیته ، التهاب ، تورم ، گاز ، مه مغزی ، سقوط شدید انرژی و تحریک. سایر اثرات ممکن است شامل نوسانات خلقی ، تحریک عصبی ، دیس بیوزیس ، پیری سریع پوست ، آکنه و تاول ، رنگدانه های پوستی ، آلرژی ، بثورات و عدم تعادل هورمونی باشد. اگر به درستی و با تغییرات مناسب در شیوه زندگی خود درمان نشود ، مانند این مورد – مصرف قند را کاهش دهید ، می توانید راه را برای بیماری باز کنید. بنابراین سیگنال های بدن خود را بفهمید و وقتی سعی می کند از شما بخواهد قند را آرام کنید. آنچه امروز فقط یک نشانه است ممکن است فردا زنگ خطر باشد.

راههای جلوگیری از هوس قند –

 • روزه داری متناوب را تمرین کنید
  ما تعداد زیادی از مشتریان خود داریم که در حال حاضر از روزه موزون شبانه روز پیروی می کنند ، و نتیجه ای که با روزه گرفتن مشاهده کرده اند چیزی جز یک معجزه نیست. در طول روزه داری ، گرلین کاهش می یابد و لپتین افزایش می یابد. گرلین هورمون گرسنگی است که به شما می گوید وقتی گرسنه هستید. لپتین هورمون طنزی است که به شما می گوید چه زمانی سیر هستید.
 • جوانه های چشایی خود را دوباره آموزش دهید
  بسیاری از اوقات به دلیل وابستگی بیش از حد به طعم آنها با شیرینی ها در تماس هستیم. مطمئناً شنیده اید که بسیاری از مردم هوس خوردن چیزهای شیرین بعد از غذا می کنند. این به این دلیل است که ما بیش از حد به آن عادت کرده ایم. به طور مشابه ، برای غلبه بر اعتیاد ، ما باید جوانه های چشایی خود را آموزش دهیم تا از چیزهای شیرین کمتر لذت ببرند. وقتی به خوردن چیزهای فوق العاده شیرین عادت می کنید ، کمتر هوس می کنید.
 • دور از چشم ، دور از ذهن
  مطمئناً این را قبلاً شنیده اید و به من اعتماد کنید ، این باعث می شود هوس قند را از بین ببرید. وسوسه نشوید شیرینی ، کوکی و سایر غذاهای شیرین را در کمد ها و یخچال خود ذخیره کنید.
 • مراقب مصرف کربوهیدرات تصفیه شده خود باشید
  کربوهیدرات های ساده به سرعت وارد جریان خون می شوند که به سرعت سطح قند خون را بالا می برد و سپس سطح انسولین را افزایش می دهد. بدون فیبر ، پروتئین و چربی در غذاهای خود ، فقط کربوهیدراتهای ساده نه شما را سیر می کند و نه محتوا ، و به زودی به مقدار بیشتری نیاز خواهید داشت. کربوهیدراتهای مناسب را انتخاب کنید – کربوهیدراتهای پیچیده برای فیبر ، شامل چربی خوب و پروتئین با کیفیت خوب در وعده غذایی خود باشید. برخی از نمونه های کربوهیدرات ساده شامل آرد تصفیه شده ، آب نبات ، شکر روی میز ، نوشابه و غیره است. نمونه هایی از کربوهیدراتهای پیچیده عبارتند از آجیل ، دانه ها ، لوبیا ، حبوبات و غلات کامل ، و سایر موارد.
 • تفاوت بین گرسنگی فیزیکی و گرسنگی احساسی را درک کنید
  ما همیشه برای رفع گرسنگی غذا نمی خوریم. بسیاری از ما همچنین برای از بین بردن استرس یا مقابله با احساسات ناخوشایند مانند غم ، تنهایی ، اضطراب یا کسالت به غذاها روی می آوریم. گاهی اوقات استفاده از غذا به عنوان پاداش یا انتخاب من لزوما چیز بدی نیست. اما وقتی غذا خوردن به مکانیسم مکانیکی اصلی تبدیل می شود ، شما در چرخه بیماری قرار می گیرید که در آن احساس طبیعی یا مشکل هرگز درمان نمی شود. گرسنگی احساسی را نمی توان با غذا پر کرد. ممکن است امروزه غذا خوردن خوب باشد ، اما احساساتی که باعث غذا خوردن شده اند هنوز وجود دارد. بنابراین ، ما همیشه باید با تمرین ذهن آگاهی به رفع علت اصلی بپردازیم.
 • کیفیت خواب
  کمبود خواب باعث تغییرات هورمونی می شود. گرلین ، هورمون کنترل بیماری ، افزایش می یابد و باعث می شود بیشتر غذا بخورید. علاوه بر این ، ما سطح انرژی پایینی را در طول روز تجربه می کنیم ، که باعث می شود در حالی که کل بدن ما به خواب مناسب نیاز دارد ، هوس غذاهای شیرین کنیم.
 • جبران کنید
  تمرینات خوب به ترشح هورمون های شادی مانند سروتونین کمک می کند ، بنابراین به ما در مقابله با اعتیاد و درگیر شدن کمک می کند.
 • کمبود مواد معدنی را بررسی کنید
  وقتی از رژیم های م fد استفاده می کنیم ، باعث کمبود مواد معدنی در بدن می شود. در طول رژیم غذایی ، هوس خوردن غذاهایی مانند محصولات قندی ، چیپس یا نامکنین، می تواند رژیم غذایی را به طور کامل کنار بگذارد و به پرخوری بازگردد. مواد معدنی مهم شامل روی ، منیزیم ، کروم و کلسیم است. گاهی اوقات می توان خستگی ناشی از کمبود آهن را با هوس قند اشتباه گرفت.
 • بو و یا انتشار اسانس های ضروری
  برخی از روغنهای اساسی که به اعتیاد به قند کمک می کنند ، نعناع و شوید هورمون سیری مغز ، رازیانه و دارچین را با سرکوب اشتها و گیاه اسطوخودوس و لیمو با بهبود سطح استرس تحریک می کنند.
 • چالش ها را بر عهده بگیرید
  شرکت در یک هفته یا دو هفته بدون چالش قند با خانواده و دوستان شما می تواند شما را تشویق به ماندن در کنار هم کند.

جایگزین های شکر و دستور العمل ها را امتحان کنید

ما نباید شیرینی را کنار بگذاریم. ما باید سعی کنیم جایگزین های طبیعی قند مانند عسل ، جاجری ، شکر نارگیل و استویا را انتخاب کنیم. دفعه بعد که هوس شکر کردید ، این دستور العمل های وبلاگ ما را که مخصوص دندان شیرین شما طراحی شده است ، امتحان کنید. به یاد داشته باشید که از آن در حد اعتدال لذت ببرید ، زیرا همه چیز بیش از حد بد است.

YouCare همه چیز درباره شماست

نمی توانید از یک فنجان خالی بریزید. بنابراین قبل از تغذیه جهان ابتدا خود را بسازید. شما به شما اهمیت می دهید. – لوک کوتینیو

ما یک تیم / اکوسیستم از متخصصان تغذیه بالینی ثبت شده ، متخصصان تغذیه ، مربیان مجرب زندگی ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان ماهر آلوپاتیک و پزشکان هومیوپاتی هستیم که رویکرد 360 درجه ای را اتخاذ کرده و با ترکیب دارو و شیوه زندگی ، زندگی را متحول می کنند. به ما روی مراقبت های پیشگیرانه و بهبودی جامع کار می کنیم و بر چهار ستون سلامت – تغذیه متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی تأکید داریم.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین وقتی ما بر اساس قوانین طبیعت و محدودیت ها عمل می کنیم ، بهترین رشد را داریم. این شامل نحوه غذا خوردن ، حرکت ، خوابیدن ، فکر کردن ، دیدگاه معنوی ما است ، که همه آنها از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

ما معتقدیم که به علت اصلی و فردیت زیستی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد پرداخته ایم. بهبودی زمانی آغاز می شود که ما به پزشکی احترام بگذاریم و فراتر از آن نیز تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و داخلی مناسبی ایجاد کنید که هوش بدن شما را قادر به عملکرد و کمک به پیشگیری ، بازیابی و بهبودی کند.

برنامه های سبک زندگی یکپارچه و پیشگیرانه ما به صدها هزار نفر در مدیریت بیماری های سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب و عروق ، اختلالات خود ایمنی ، ایمنی پایین در برابر سایر سندرم های نادر کمک کرده است.

شما می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و توصیفات قدرتمند افرادی که از سراسر جهان سرچشمه می گیرند را در اینجا بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک روی اینجا یا رزرو مشاوره در مسیر درست ، در برنامه های یکپارچه سلامتی ما شرکت کنید. با ما تماس بگیرید 18001020253 یا برای ما در [email protected] بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید