چگونه منابع انسانی را مدیریت می کنید؟


چگونه منابع انسانی را مدیریت می کنید؟ این سوالی است که بسیاری از مدیران و کارفرمایان به دنبال پاسخی برای آن هستند. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله به بررسی آن می پردازیم و به شما در انجام درست کار کمک می کنیم.

مدیریت منابع انسانی (HRM) روشی برای استخدام، استقرار و مدیریت کارکنان یک سازمان است.

مدیریت منابع انسانی اغلب به عنوان منابع انسانی (HR) شناخته می شود. به طور معمول، بخش منابع انسانی یک شرکت یا سازمان مسئول ایجاد، اجرا و نظارت بر سیاست های حاکم بر کارکنان و روابط کارکنان سازمان است. اصطلاح منابع انسانی برای اولین بار در اوایل قرن بیستم و سپس به طور گسترده تر در دهه ۱۹۶۰ برای توصیف افرادی که به طور کلی در سازمان ها کار می کنند استفاده شد.

مدیریت منابع انسانی مدیریت کارکنان با تمرکز بر آن کارکنان به عنوان دارایی های تجاری است. در این زمینه گاهی از کارکنان به عنوان سرمایه انسانی یاد می شود. همانند سایر دارایی های تجاری، هدف استفاده موثر کارکنان کاهش ریسک و افزایش بازگشت سرمایه (ROI) است.

اصطلاح مدیریت سرمایه انسانی (HCM) در فناوری مدرن منابع انسانی بیشتر از اصطلاح مدیریت منابع انسانی استفاده می شود. اصطلاح HCM به طور گسترده توسط شرکت های بزرگ و متوسط ​​و سایر سازمان های نرم افزاری برای مدیریت بسیاری از عملکردهای منابع انسانی استفاده می شود.

  مدیریت منابع انسانی چگونه کار می کند؟

مدیریت منابع انسانی چگونه کار می کند؟

بخش منابع انسانی از طریق متخصصان منابع انسانی اختصاص داده شده، که مسئول اجرای روزانه وظایف مرتبط با منابع انسانی هستند، فعالیت می کند. معمولاً منابع انسانی کل یک بخش را در هر سازمانی تشکیل می دهد.

بخش های منابع انسانی در سازمان های مختلف می توانند از نظر اندازه، ساختار و ماهیت مشاغل فردی متفاوت باشند. برای سازمان‌های کوچک، داشتن چند متخصص منابع انسانی، که هر یک طیف وسیعی از وظایف منابع انسانی را انجام می‌دهند، غیرمعمول نیست. سازمان‌های بزرگ‌تر ممکن است نقش‌های تخصصی‌تری داشته باشند، با کارمندان فردی که وظایفی مانند استخدام، مهاجرت، پردازش ویزا، مدیریت استعداد، مزایا، غرامت و غیره را بر عهده دارند. اگرچه این عملکردهای منابع انسانی متمایز و تخصصی هستند، عملکردهای عملکردی ممکن است همچنان همپوشانی داشته باشند.

آمازون نمونه ای از یک شرکت بزرگ با انواع کارکردهای تخصصی منابع انسانی است. سایت شغلی آمازون ۱۵ عنوان شغلی مختلف منابع انسانی را فهرست می کند:

معاون منابع انسانی

شریک تجاری منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی

کارفرما

هماهنگ کننده استخدام

منبع

مدیر استخدام

کارشناس مهاجرت

متخصص LoA و محل اقامت

متخصص / مدیر جبران خسارت

متخصص / مدیر مزایا

کارشناس/مدیر مدیریت استعداد

کارشناس/مدیر یادگیری و توسعه

مدیر برنامه پروژه فناوری عملیات/منابع انسانی

کارشناس/مدیر تحلیل منابع انسانی

اهداف مدیریت منابع انسانی

اهداف مدیریت منابع انسانی را می توان به چهار دسته کلی تقسیم کرد:

اهداف اجتماعیاقداماتی انجام می شود که به نیازها یا چالش های اخلاقی و اجتماعی شرکت و کارکنان آن پاسخ می دهد. این شامل مسائل حقوقی مانند فرصت های برابر و دستمزد برابر برای کار برابر می شود.

اهداف سازمانی: اقدامات انجام شده که به تضمین کارایی سازمان کمک می کند. این شامل ارائه آموزش، استخدام تعداد مناسب کارمند برای یک شغل خاص، یا حفظ نرخ بالای حفظ کارکنان است.

اهداف شغلی: دستورالعمل های مورد استفاده برای حفظ عملکرد روان منابع انسانی در سراسر سازمان. این امر شامل حصول اطمینان از تخصیص تمام منابع انسانی به پتانسیل کامل آنها می شود.

اهداف شخصی: منابعی که برای حمایت از اهداف شخصی هر کارمند استفاده می شود. این شامل ارائه فرصت هایی برای آموزش یا توسعه شغلی و همچنین حفظ رضایت کارکنان است.

نقش منابع انسانی و اهمیت مدیریت منابع انسانی

نقش منابع انسانی و اهمیت مدیریت منابع انسانی

طبق آمار منتشر شده توسط سازمان های معتبر، ۵۳ درصد از متخصصان منابع انسانی معتقدند که تعامل کارکنان زمانی افزایش می یابد که فرآیند انتخاب آنها بهتر باشد.

CultureIQ آماری را منتشر کرد که نشان می دهد ۷۳ درصد از کارفرمایان معتقدند که فرهنگ سازمانی سالم به شرکت آنها مزیت رقابتی می دهد.

طبق یک نظرسنجی SHRM، ۸۹ درصد از رهبران منابع انسانی موافق بودند که بازخورد ثابت همتایان تأثیر مثبتی بر سازمان دارد.

مدیریت منابع انسانی به پر کردن شکاف بین عملکرد کارکنان و اهداف استراتژیک سازمان کمک می کند.

مدیریت منابع انسانی (مدیریت منابع انسانی) چیست؟

مدیریت منابع انسانی را می توان به عنوان مدیریت موثر افراد در یک سازمان تعریف کرد. مدیریت منابع انسانی به پر کردن شکاف بین عملکرد کارکنان و اهداف استراتژیک سازمان کمک می کند. علاوه بر این، یک تیم موثر مدیریت منابع انسانی می تواند به شرکت ها برتری نسبت به رقبای خود بدهد.

نقش مدیران منابع انسانی

استخدام: یکی از مسئولیت های اصلی یک مدیر منابع انسانی، استخدام کارمندان است. موفقیت هر سازمان تا حد زیادی به نیروی کار به کار گرفته شده بستگی دارد، بنابراین استخدام افراد مناسب برای شغل مناسب ضروری است.

یادگیری و توسعه: یادگیری فرآیندی مستمر و ضروری برای افزایش بهره وری کارکنان است. مدیران منابع انسانی مسئول جهت گیری و معرفی کارکنان جدید و همچنین توسعه حرفه ای کارکنان موجود هستند. آنها مسئول برنامه های توسعه استراتژیک هستند. علاوه بر این، آنها باید بتوانند زمینه هایی را که کارکنان در آن به آموزش نیاز دارند، شناسایی و تجزیه و تحلیل کنند.

ایجاد روابط با کارکنان: روابط مؤثر با کارکنان به افزایش بهره وری و موفقیت سازمان کمک می کند. استراتژی های روابط کارکنان برای اطمینان از اینکه سازمان به رفاه عمومی کارکنان می پردازد، اجرا می شود.

غرامت و مزایا: یکی از اجزای اصلی نقش شغلی مدیر منابع انسانی رسیدگی به حقوق و مزایا است. آنها مسئول ابداع استراتژی های جبران خسارت، سیستم های مدیریت عملکرد، و ساختارهای جبران خسارت و همچنین مذاکره درباره بسته های حقوق و مزایا با کارکنان بالقوه هستند.

اهمیت مدیران منابع انسانی در سازمان ها

مدیریت استراتژیک: این یکی از جنبه های مهم هر سازمانی است و نقشی حیاتی در مدیریت منابع انسانی ایفا می کند. مدیران منابع انسانی استراتژی هایی را مدیریت می کنند تا اطمینان حاصل شود که سازمان به اهداف تجاری خود دست می یابد و همچنین به طور قابل توجهی در فرآیند تصمیم گیری شرکت که شامل ارزیابی کارکنان فعلی و پیش بینی های آینده بر اساس الزامات است، کمک می کند.

تجزیه و تحلیل سود: مدیران منابع انسانی برای کاهش هزینه ها مانند استخدام و حفظ کار می کنند. متخصصان منابع انسانی برای انجام مذاکرات موثر با کارکنان بالقوه و فعلی آموزش دیده اند و به خوبی از مزایای کارمندان برای جذب نامزدهای خوب و حفظ نیروی کار موجود آگاه هستند.

معرفی سازمانی برای مدیریت منابع انسانی

کارلاین بزرگترین مجموعه از نظر تامین نیروی انسانی در سریع ترین زمان ممکن می باشد که خدمات بی نظیری از قبیل تامین انبار و کارگر ساده، تامین نیروی نظافتی، تامین پرسنل تشریفاتی، مصاحبه، انتخاب و تامین نیروی اداری و تمرین پرسنلی را ارائه می دهد. . که با توجه به نیاز خود می توانید از خدمات کامل و منحصر به فرد این گروه استفاده نمایید.