چگونه ذهن آگاهی را تمرین کنیم


احتمالاً در مورد فواید تغذیه آگاهانه چیزی شنیده اید ، اما شاید برایتان سeringال باشد که چگونه تغذیه آگاهانه را تمرین کنید.

جنبش تغذیه آگاهانه اخیراً به حوزه سلامت ، رفاه و تغذیه حمله کرده است. بر اساس میزان موفقیت اعضای ما پس از استفاده از غذا خوردن دقیق ، من اینجا هستم که بگویم این نیز به دلایل خوبی است!

اگر به دنبال یادگیری نحوه تمرین تغذیه آگاهانه به شیوه ای واقعی و پایدار هستید ، در مکان مناسب هستید.

چرا تمرین غذا خوردن با ذهنیت مهم است

وقتی با دقت غذا خوردن را می شنوید ، ممکن است این تصور را داشته باشید که واقعاً آهسته غذا را می جوید یا قبل از غذا مدیتیشن می کنید.

اگرچه ممکن است اینطور به نظر برسد ، اما اصل غذا خوردن دقیق را نشان نمی دهد.

هدف از خوردن ذهن آگاهی این است که شما را در شکل دهی به بدن و تجربه غذا خوردن راهنمایی کند تا بتوانید بر اساس آنچه بدن شما نیاز دارد ، آنچه شما می خواهید و تعادل مناسب بین این دو ، به طور عمدی انتخاب کنید.

صرف غذا خوردن فقط تمرکز مجدد تجربه شما در طول غذا است. این یک روش غذا خوردن به روش متفکرانه و فعلی برای ترویج سبک تغذیه متعادل و مغذی است.

وقتی برای اولین بار در مورد غذا خوردن دقیق شنیدید ، ممکن است کمی بی اهمیت به نظر برسد. من چند مشتری جدید داشتم که می پرسیدند: “با دقت غذا بخورید در واقع یک تفاوت ایجاد کن؟ ”. من چنین قولی می دهم

تحقیقات نشان داده است که خوردن دقیق می تواند به بسیاری از بیماری های مرتبط با غذا و تغذیه کمک کند. به عنوان مثال ، می تواند به درمان عادات غذایی نامنظم کمک کند و به افراد در دستیابی به اهداف سنگین نیز کمک کند (1).

چگونه می توان توجه را در 10 روش تمرین کرد

به خواندن ادامه دهید تا 10 روش اصلی من را برای شروع دقیق غذا از امروز بیاموزید.

1. بدون مزاحمت غذا بخورید

این بدان معناست که نه تلفن ، نه تلویزیون ، نه رایانه و نه کارکرد. بسیار عجیب به نظر می رسد ، اینطور نیست؟ امروزه غذای تفریحی بسیار رایج است. بخشی از فرهنگ ماست!

وقتی همه سر و صدا و همه هیاهوهایی که بخشی از غذا خوردن است را از بین می بریم ، ما واقعاً فقط غذا می خوریم. این به شما این امکان را می دهد که در هنگام تغذیه خود بیشتر حاضر و توجه داشته باشید.

2. سر یک میز غذا بخورید

بیشتر کجا غذا می خورید؟ آیا متوجه شده اید که چگونه این امر بر انتخاب غذای شما تأثیر می گذارد؟ جایی که می خورید می تواند بر میزان خوردن غذا ، میزان رضایت بعد از آن و هضم غذا تأثیر بگذارد.

سعی کنید به اندازه غذاها و میان وعده ها سر یک میز غذا بخورید و متوجه شوید که چقدر بیشتر می توانید وعده غذایی خود را تجربه کرده و با بدن خود و ارتباط آن با عادات غذایی خود ارتباط برقرار کنید.

3. سرعت را کم کنید

هرچه سریعتر کاری را انجام دهیم ، م effectiveثرتر است ، درست است؟ خوب ، در مورد غذا خوردن نیست.

وقتی سریع غذا می خوریم ، تمرین ذهن آگاهی تقریباً غیرممکن است.

وقتی با دقت غذا می خورید ، مهم است که سرعت غذا خوردن خود را کند کنید. بین نیش ها کمی استراحت کنید یا نفس عمیق بکشید ، سپس قبل از لقمه بعدی بطور کامل بجوید و قورت دهید. کاهش سرعت غذا خوردن نه تنها به حضور بیشتر شما کمک می کند ، بلکه به احساس سیری و همچنین هضم مطلوب نیز کمک می کند.

4- تنفس را فراموش نکنید

بس کن و نفس بکش!

این یکی از توصیه های مورد علاقه من برای ارائه به مشتریان است. اگر فقط 30 ثانیه قبل از شروع غذا مکث کنید تا یک نفس عمیق بکشید ، می توانید دامنه توجه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

تنفس عمیق حتی می تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کند تا بدن شما را در حالت آرامش قرار دهد. نیازی به فشار و پرواز از طریق غذا نیست.

این تمرین ساده می تواند به شما کمک کند در هنگام غذا خوردن بیشتر حضور داشته باشید ، که به شما کمک می کند به آنچه می خورید ، چرا غذا می خورید ، نشانه های گرسنه تان توجه کنید و از حواس خود برای لذت بردن از غذایی که می خورید استفاده کنید.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
فقط این می تواند بینش کمی در مورد عادات غذایی شما به شما ارائه دهد و به شما کمک کند به آنچه که برای شما و بدن شما بهترین است راهنمایی کنید.

5. در مورد غذا خوردن هنگام غذا خوردن فکر کنید

خیلی ساده به نظر می رسد ، اینطور نیست؟ با این حال ، بسیار رایج نیست.

وقتی به آنچه در آن روز اتفاق می افتد ، در مورد آنچه در وعده غذایی بعدی می خوریم و در مورد مکالمه پرتنشی که در آن روز داشتیم فکر می کنیم ، هیچ فرصتی وجود ندارد که ما با دقت غذا بخوریم.

قبل از اینکه بدانید ، غذا تمام شده است و شما حتی به سختی آن را چشیده اید!

یک لحظه مکث کرده و وعده غذایی خود را تجربه کنید. مزه اش چطور است؟ چه شکلی است؟ چه چیزی را درباره آن دوست داری؟ دفعه بعد که غذا می خورید چه چیزی را می توانید تغییر دهید؟

تفکر فعال در مورد غذای شما به شما این امکان را می دهد که غذای آگاهانه را تمرین کنید.

6. غذاهای خود را آماده کنید

حالا من نمی گویم که باید فقط غذاهایی را که در خانه تهیه کرده اید بخورید ، این واقع بینانه نیست. چه کسی غذای خوشمزه را دوست ندارد؟

اما آنچه من می گویم این است که تا می توانید غذاهای خود را تهیه کنید. وقتی وقت خود را صرف پخت و پز ، خرد کردن ، سرخ کردن ، بو کردن و مشاهده غذاهای خود می کنید ، اساساً مجبور به توجه هستید. تمایل دارد شما را بخورد

توجه به حضور است. این مربوط به آگاهی و قصد است. پخت غذا راهی فوق العاده برای این کار است!

7. گرسنگی و سیری خود را تنظیم کنید

ما در این مورد زیاد صحبت می کنیم زیرا مهم است. برای تمرین تغذیه آگاهانه ، باید به بدن خود گوش دهیم.

یک لحظه وقت بگذارید و قبل از غذا مکث کنید ، چقدر گرسنه هستید؟ بعد از غذا خوردن ، آیا احساس سیری می کنید؟

نادیده گرفتن گرسنگی و سیری یکی از رایج ترین روش های خوردن بی پروا است. این به طور کلی زمانی اتفاق می افتد که ما به دلیل رژیم غذایی ، سم زدایی یا پاکسازی ، طبق برنامه غذا بخوریم یا تعداد محدودی غذا بخوریم.

گوش دادن به گرسنگی و سیری به شما این امکان را می دهد که به وعده های غذایی بیشتر توجه کنید و در پایان غذا سیری و سیری را افزایش دهید.

8. با دلیل خوردن خود ثبت نام کنید

وقتی با دقت غذا نمی خوریم ، می توانیم در نتیجه عواملی غذا بخوریم که هیچ ربطی به گرسنگی ندارند. برخی از رایج ترین عوامل عبارتند از استرس ، احساسات و سیگنال های محیطی.

با بررسی قبل از غذا ، می توانید مطمئن شوید که در واقع غذا می خورید زیرا می خواهید غذا بخورید ، نه به این دلیل که می خواهید از استرس یا ترس دوری کنید.

اگر این احساسات را احساس می کنید ، می توانید به جای اتکا به غذا ، آنها را بر اساس آن رفتار کنید.

9. شکرگزاری و قدردانی را تمرین کنید

وقتی از آنچه می خوریم و همه چیز در وعده غذایی قدردانی می کنیم ، بیشتر توجه می کنیم و در زمان غذا خوردن حضور داریم.

به این فکر کنید که برای آماده سازی غذایی که می خورید چقدر طول کشید ، طعم آن چقدر خوب است و چقدر شکرگزار هستید که این گونه غذا می خورید.

همه اینها تمرکز و توجه را به تجربه غذا خوردن به شیوه ای مثبت و آگاهانه به ارمغان می آورد.

10. بطور کامل بجوید

اگرچه ساده است ، اما می تواند دنیایی را در زمینه غذا خوردن دقیق متفاوت کند!

وقتی غذای خود را به طور کامل نمی جویم ، وقت نداریم که در طول تجربه غذا خوردن حضور داشته باشیم. ما همچنین با غذاهایی ضعیف هضم شده ایم که می توانند حواس را از غذا پرت کنند.

دفعه بعد که برای غذا خوردن می نشینید ، به طور جدی به جویدن فکر کنید و شرط می بندم که سرعت خود را کمی کاهش دهید!

11. به خواسته ها ، پسندها و ناپسندهای فردی خود گوش دهید

وقتی می خواهید آن را داشته باشید ، آن چیزی را بخورید که واقعاً می خواهید داشته باشید.

ما نمی خواهیم در نتیجه احساسی که داریم ، غذا بخوریم باید یا نباید داشتن.

هرچه بیشتر با خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود هماهنگ شوید ، در طول تجربه غذاخوری حضور و توجه بیشتری خواهید داشت.

غذاها تجربه شده و لذت می برند ، این یک کار نیست!

امروز غذا خوردن دقیق را تمرین کنید

اگر تازه با غذای آگاهانه آشنا شده اید و می خواهید امروز را شروع کنید ، بهترین توصیه من این است که به طور همزمان از آن اجتناب کنید.

این 10 روش برای خوردن با دقت شگفت انگیز است ، اما برای شروع فقط با انتخاب یک یا دو روش شروع کنید. این به شما این امکان را می دهد که این عادات جدید را راحت تر از غلبه بر قدرت ادغام کنید.

هنگامی که عادات جدید شما کمی شبیه طبیعت دوم است ، مانند اینکه ریشه در برنامه های روزانه شما دارد ، می توانید یک یا دو عادت اضافی به آن اضافه کنید.

به همین ترتیب ادامه دهید تا زمانی که خودتان تمرین تغذیه آگاهانه خود را ایجاد کرده اید!

روش تغذیه دقیق

تغذیه دقیق به تعداد بی شماری از اعضای مغذی کمک کرده است تا از طریق عادات غذایی خود به تعادل و پایداری برسند.

روش ما به آنها می آموزد که چگونه این عادات توجهی را راحت تر از استرس ایجاد کنند ، با لذت به جای نارضایتی.

امروز می توانید با پیوستن به روش تغذیه آگاهانه سفر خود را به سوی عادات غذایی متعادل آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید