چه غذاهایی مد روز بودند اما نیستند؟


چند روز پیش امروز روز جهانی فلافل بود با هدف تشویق افرادی که تا به حال فلافل نخورده اند آن را امتحان کنند. به همین دلیل مروری خواهیم داشت بر مد غذایی که به طور غیرمنتظره به بورس آمد و به یکباره ریخته شد.

به گزارش صبح الصبح، روزنامه خراسان نوشت: سامبوسک، سلف سرویس فلافل، بستنی، پیتزا با نوشابه و … اقلامی است که هر از چند گاهی به دلیل طعم جدید یا معقول بین مردم رواج پیدا کرده است. یا ایده.قیمت و باعث نمره بالا گرما.

بنابراین پس از موفقیت نسبی این ایده، شهر به طور ناگهانی پر از غذا شد. خیلی ها در کارهای قبلی خود سهل انگاری کردند تا از موج جدید عقب نمانند.

به عنوان مثال، در حدود سال‌های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳، بیشتر ساندویچ‌های مرکز شهر و پایتخت پایین به مراکز فروش فلافل سلف سرویس تبدیل شدند. تب به قدری بالا بود که حتی در فیلم «ابد و یک روز» سعید رستی، شخصیت متخاصم «بیمن» سوپرمارکت خود را تعطیل کرد تا یک فلافل سلف سرویس راه اندازی کند.

زیرا کل قیمت تمام شده مواد اولیه به گفته وی ۶۰۰ تومان بود و فلافل دو هزار تومان فروخته می شد. حالا کاری نداریم که این اعداد شوخی است و کیک ساده ۱۰ هزار تومان است، ساندویچ هم نگو.

امروز ۱۲ ژوئن، روز جهانی فلافل است، با هدف تشویق افرادی که هرگز فلافل نخورده اند، آن را امتحان کنند. به همین دلیل مروری خواهیم داشت بر مد غذایی که به طور غیرمنتظره به بورس آمد و به یکباره ریخته شد.

چه زمانی شیوع پیدا کرد؟ سال ۹۲-۹۳

فلافل سلف سرویس بین سال های ۹۲ تا ۹۳ به طرز عجیبی رواج پیدا کرده است.گاهی برخی افراد در یک نان تا ۱۰ عدد فلافل می ریزند و ترشی، ترشی و انواع ترشی هم از عوارض آن بود.

نقطه ضعف سلف سرویس فلافل این است که اکثر اوقات نمی توان آن را “بیرون آورد” و اگر خود ساندویچ نان را پر می کرد، بیش از چهار فلافل داخل آن قرار نمی گرفت.

موج فلافل سلف سرویس به همان سرعتی که شروع شد فروکش کرد چون ملت آنقدر فلافل خوردند که دیگر نمی خواستند. حدود سال‌های ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۸، فلافل با ایده‌ای جدید بازگشت: یکی برای هر سه فلافل رایگان.

فلافل سلف سرویس زمانی مد بود، اما اینطور نیست.

در هر سالی؟ حدود ۹۴

مدتی قهوه برای حمایت از زندانیان تازه آزاد شده در بازار بود. تو خیابون راه میرفتی و قهوه بوی خوشی به مشام تو میداد. این قهوه هنوز در سراسر شهر یافت می شود، اما این مد نیز بسیار زودگذر بوده است.

از چه سالی؟ حدود ۹۰

بستنی میوه‌ای خوراکی خوشمزه بود و هنوز هم خوشمزه است، اما عموماً در آب‌میوه‌فروشی‌ها درست می‌شد، تا اینکه در اوایل دهه ۱۹۹۰ همه بستنی‌های میوه‌ای معروفی پیدا شدند که نشان‌دهنده بودند، نگاهی انداختیم و دیدیم که در هر چهارراه یک بستنی‌فروشی ثابت وجود دارد. .

تنوع طعم و رنگ، امکان انتخاب اسکوپ های جذاب و ترکیب های جالب و انتخاب مخلفات روی بستنی و عمده فروشی از جمله دلایل محبوبیت این بستنی بود که قبلا هر اسکوپ ۲۵۰ تومان قیمت داشت و امروز به آن رسیده است. اسکوپ پنج هزار تومان.

هنوز میوه هایی مانند بستنی و بستنی وجود دارد، اما آنها دیگر فروشگاه مستقلی ندارند.

در چه سال هایی شیوع پیدا کرد؟ حدود ۸۷

Versheeps ایده زیبا و خوشمزه ای بود، اما حیف نشد که پخش شد و بنابراین نتوانست خودش را ثابت کند. ویژگی بارز Ferchips سهولت غذا خوردن آنها بود، به خصوص در میانه خرید و دور.

اما اگر فرنچایزهای جدیدی می خواستیم، به تعویق انداختن قسمت اصلی داستان بود. گاهی اوقات سیب زمینی ها در سیخی که نادیده گرفته می شد گیر می کرد و قسمتی از چیپس ماجرای کنسرو شدن پالپ می شد. Ferchips هنوز در اطراف است، اما آنها دیگر جادویی که قبلا داشتند را ندارند.

در هر سالی؟ دهه شصت و هفتاد

باشماق یک غذای جذاب و نوستالژیک در دهه ۱۹۶۰ بود، به ویژه برای پارک های تفریحی و شهربازی.

انتخاب سختی بین خوردن بستنی یا بشمک بود. بشمک خوش طعم نبود اما هر بار که بچه ها را در حال حمل بشمک می دیدیم پشیمان می شویم. پنبه داغ با آن بوی خوش را به خوبی به یاد دارم.

از چه سالی؟ حدود ۹۳

شکلات تخته ای از سال ۱۳۷۲ با تمرکز بر یک برند خارجی در کشور دست به دست شد و انواع نوشیدنی ها و تنقلات سرد و گرم با این شکلات ها جذاب و خوراکی اما گران قیمت بود.

شکلات تخته ای ها در حاشیه بر اساس خوراکی های خارجی ایده ای داشتند. چیدمان میز و صندلی در کنار خیابان و کنار مغازه به مشتری این امکان را می دهد که بنشیند و از هوای آن لذت ببرد و با یک جمع خوب در کنار مغازه بقیه دلشان آب می شود و ممکن است جذب شوند.

با وجود اینکه هنوز هم در نقاط مختلف شهر این مغازه ها را می بینیم، اما به دلیل قیمت و نوع سرویس دهی، محبوبیت آنها به اندازه فلافل نبود.

از چه سالی؟ حدود ۸۸

دوتا ذرت مکزیکی داشتیم تو لیوان کوچیک دم کرده ۲۵۰ تومن تو لیوان بزرگ ۵۰۰ تومن. وقتی نوع لعاب را انتخاب کردید، وقت آن است که فروشنده ذرت ها را از قابلمه بیرون بیاورد و در قابلمه دیگری بگذارد و با کره خوب داغ کرده و نعنا را روی آن بریزید.

گهگاه سس تند یا قارچ اگر اضافه می شد عالی بود. ذرت مکزیکی در خیابان در خیابان های شلوغ پر از لباس بود.

ذرت مکزیکی محبوب بود اما اینطور نیست.

در مدت کوتاهی هر مغازه زیر پله های خیابان مرکزی مشهد تبدیل به ذرت مکزیکی شده است. تا به امروز، اکثر آنها فروشگاه های عطر دارند. اما در آن زمان، خرید ذرت مکزیکی یک گونی بود.

خانم ها دنبال لباس می گشتند و خانواده ذرت مکزیکی دست در دست هم در پیاده رو راه می رفتند. ذرت مکزیکی برای معده شیرین بود اما گاهی معده را تحریک می کرد. بریم ایزابکی؟

در چه سال هایی شیوع پیدا کرد؟ حدود ۸۵-۸۶

روزی که بالاخره بهترین لیوان بستنی ۴۰۰ تومان شد، یک پدیده جدید معده پسند ظاهر شد: یک بسته یخ دو هزار تومانی.

یادش بخیر مثل الان توی آبمیوه فروشی و کافه نبود که اسم آیس پک تو لیستم نوشته شده بود اما مغازه هایی با همون دکور اون موقع ها یکی یکی در گوشه و کنار شهر سبز می شدند و می فروختند. جعبه یخ

طعم های مختلف، امکان انتخاب سایز اسمارتیز، موز، توت فرنگی در بستنی و … از بین گزینه های کیسه های یخ.

آیس پک مدی بود که همه دوست داشتند پس از محبوب شدن آن را امتحان کنند.

کیسه یخ قبلا مد بود اما الان نیست.

آیس پک برخلاف پیتزای ۶ تومانی هیچ وقت از بین نرفته است، اما حالا دیگر مجلل و خاص نیست.

چه زمانی شیوع پیدا کرد؟ حدود سال ۹۵-۹۶

اگرچه الان این ارقام شبیه شوخی است، چون فقط یک نوشیدنی شش هزار تومان قیمت دارد، اما در آن زمان قیمت این پیتزا معمایی بزرگ بود و هیچ منطقی نمی توانست یک پیتزا را قبول کند، با یک سوسیس کامل، خمیر پیتزا، پیتزا پنیر و … و تازه با یک نوشیدنی فقط شش هزار تومان.

جالب اینجاست که برخی از ساندویچ ها هنوز پیتزای شش تومانی را با نوشابه ترکیب نکرده اند، اما دیگر چنین شی یا حتی نزدیکی در منو ندارند.

در آن زمان پیتزای ۶۰۰۰ تومانی برای مهمانی های ساده مخصوصا تولدها بسیار پرطرفدار شد، زیرا صاحب آن با هزینه کم و بدون نیاز به ظرف غذا می توانست تعداد زیادی مهمان را در خود جای دهد.

با این حال، بسیاری از متخصصان سلامت هشدار می دهند که مواد تشکیل دهنده این پیتزا قطعا قدیمی است، در غیر این صورت این تعداد امکان پذیر نیست.

ساندویچی ها هم مدعی شدند که خرید کلی و سود کم باعث کاهش قیمت شده و خبری از بی کیفیتی نیست.

و در آخر نان سرخ شده، قارچ، سیب زمینی و ۱ عدد

خب در ضمن خیلی چیزها بود که یکدفعه حذف نشد و همیشه هم هست ولی زیاد مورد توجه قرار نگرفت.

به عنوان مثال، کوفته ها یک میان وعده عالی هستند که می توان آن را در گوشه خیابان خریداری کرد و به بدن ضربه زد. خوبی کیک این است که همیشه محبوب است. برخلاف غذاهایی مانند ذرت مکزیکی، می توان طعم های مختلفی به آن داد.

قارچ آسان برای خوردن یا سرخ شده. البته، بو دادن قارچ در خارج از خانه کمی شکست خورد و این غذای خوشمزه به یک غذای اصلی تبدیل شد. سیب زمینی سرخ کرده در یک کاسه پلاستیکی ساده با چنگال همیشه و همه جا خریدار است.

حتی یک بهشت ​​یخی رنگارنگ پر از مه یا شربت خاکستر. شاید شما هم از طرفداران بستنی قیفی باشید که از دستگاه خریدیم. همیشه خوشمزه و خسته کننده بود.

به خصوص در فصل تابستان که والدین برای خرید این نوع بستنی سخت گیری می کنند. خلاصه غذاها خوب و بد می آیند و می روند و تبدیل به خاطره می شوند. کدام یک از اینها را حفظ کردید؟ »