چقدر درباره ویتامین D – متخصص تغذیه و رژیم درمانی می دانیم


سفید شدن مو و تاثیر تغذیه مناسب

02-07-2019

زبان گاو گلی Demonush

02-07-2019

امروز می خواهیم در مورد ویتامین D صحبت کنیم ، یکی از ویتامین های محلول در چربی که برای بدن ما بسیار مهم است. این ویتامین از نور خورشید و غذاهای ما به دست می آید. امروزه مشاهده شده است که کمبود آن مربوط به بیماری های مختلف به ویژه ام اس است.

دلیل اصلی اینکه ام اس در ایران رشد کرده به دلیل کمبود این ویتامین است که در قبایل ایرانی وجود دارد که البته منشا ژنتیکی دارند وگرنه ما آفتاب خوبی داریم.

به یاد داشته باشید که افراد دارای اضافه وزن یا چاق ویتامین D وارد بافت چربی ما می شود و به دام می افتد. ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. حتی شما مردی را می بینید که 110 کیلوگرم وزن دارد ، ما نتایج آزمایش او را بررسی می کنیم. ویتامین آن 10 میکروگرم است و بسیار کم است.

ما شروع به کمک وی با ویتامین D می کنیم. به او کمک می کنیم که ویتامین D را تکمیل و حتی تزریق کند. ده روز بعد ، می بینیم که هنوز ویتامین D کمی دارد زیرا بافت چربی را از بدن ما جمع آوری می کند. آنها اجازه نمی دهند ویتامین D به بافت های فعال ما ، ماهیچه ها ، استخوان های ما برسد و کار خود را انجام دهد ، بنابراین یکی از مواردی که برای جلوگیری از بیماری ام اس مورد نیاز است ، اولین افزایش مصرف و دومین کاهش وزن است.

دکتر تغذیه و مشاور تغذیه ، دکتر احمد ساعدی با هدف ارائه روشهای اساسی در تغذیه و میزان و نحوه غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید