چرا شما در اندامی که امروز دارید شایسته هستید


زمان خواندن: 4 دقایق

میدونی چی اذیتم میکنه؟ این ایده که شخصی برای تحقق ایده آل های دیگران باید بدن خود را تغییر دهد. این “کسی” می تواند همسر / شریک ، دوست ، غریبه یا به طور کلی جامعه باشد. به نقل از سونیا رنه تیلور ، یا به طور خاص ، عنوان کتاب فوق العاده او ، “بدن شما عذرخواهی نمی کند”.

من متعلق به تعدادی از گروه های حرفه ای فیس بوک هستم که مربوط به خوردن بصری و سلامتی در همه اندازه ها (HAES) است. من به وضوح یکی از نوشته های یکی از همکاران رژیم درمانی را که با یک مشتری کار می کرد به خاطر آشفتگی غذا خوردن و مشکلات مربوط به تصویر بدنی ، به خاطر می آورم. مشتری به وزن بسیار پایینی رسید که برای شخص خود سالم نباشد ، هر چند این وزن “از نظر فرهنگی قابل قبول” بود. مشتری گلایه کرد که دیگران خیلی سنگین تر با آنها رفتار کردند. به عبارت دیگر ، آنها دیگر با انگ و تبعیض شدید روبرو نشدند.

این حسی است که من از بسیاری از مشتریان خود شنیده ام. اختلال در خوردن غذا و نارضایتی از بدن می تواند در هر اندازه و شکل بدن رخ دهد. با این حال ، هرچه بیشتر از ایده آل های زیبایی شناختی جامعه یا از نظرات آن در مورد “سالم” به نظر برسید ، نه تنها با انگ وزن داخلی ، بلکه با ننگ وزن خارجی نیز بیشتر برخورد خواهید کرد.

یک چیز این است که با بدن خود کنار بیایید ، اما وقتی در نشستن روی صندلی هواپیمایی یا تئاتر مشکل دارید ، یا نگران این هستید که یک صندلی ضخیم رستوران شما را نگه دارد ، این احساس وزن بیشتری می گیرد. کلمه غم انگیز در نظر گرفته شده است.

مخرب بودن یک انگ سنگین

کاهش وزن یک مسئله بسیار واقعی است و بر سلامت افراد تأثیر می گذارد. آن مشکلات سلامتی مزمن که با وزن بدن “مرتبط” است؟ تعصب ، انگ و تبعیض ناشی از افرادی که وزن بیشتری دارند ، حداقل بخشی از این موارد را بر عهده دارد. این امر به ویژه در صورتی که مردم این انگ را درونی کنند ، بیشتر صادق است. (هنگامی که یک انگ منفی شدید را درونی می کنید ، فکر می کنید ارزش شما کمتر است زیرا “بیش از حد” وزن دارید. یا فکر می کنید لیاقت انجام یا انجام برخی کارها را ندارید زیرا “بیش از حد” وزن دارید.)

ترگ ، ننگ وزن افراد زیادی را مجبور می کند تا برای کاهش وزن بدن خود قدم های جدی بردارند در تلاش برای تحقق آرمان نازک. این شامل همه چیز از رژیم های غذایی بسیار محدود کننده تا برداشتن قسمتی از معده و / یا روده آنها می شود. متأسفانه جراحی کاهش وزن می تواند عوارض جدی داشته باشد. در مورد رژیم گرفتن؟ تلاش برای رژیم گرفتن زیر نقطه تنظیم شده بدن دستورالعمل برای وزن برگشتی است. در واقع بسیاری از افرادی که رژیم می گیرند وزن بیشتری نسبت به زمانی که هرگز نخورده اند افزایش می دهند. (برای اطلاعات بیشتر در این مورد ، من مصاحبه پادکست رژیم غذایی ربکا اسریچفیلد با ساندرا آمودت ، نویسنده “چرا رژیم ها به ما می گویند” را توصیه می کنم)

سازمان بهداشت جهانی نیاز به تغییر؟

همه مواردی که تا کنون ذکر کردم بسیار مهم است که من بارها در مورد انگ وزن برای نشریات مختلف نوشته ام – نه فقط برای این وبلاگ. یکی از اینها مقاله طولانی در مورد انگ سنگین برای است متخصص تغذیه امروز مجله اخیراً من در مورد انگ وزن برای افراد نوشتم سیاتل تایمز و برای واشنگتن پست اینجا و آنجا. اما آنچه واقعاً زنبور عسل در کاپوت من دارد یک مقایسه مهم است که چند وقت پیش در ذهنم ظاهر شد:

کسی که وزن یا ظاهر بدن خود را تغییر می دهد تا مورد قبول واقع شود و از انگ و تبعیض دوری کند تا حدودی شبیه به همسر مورد آزار قرار گرفته است که سعی می کند رفتار خود را تغییر دهد تا میزان سوء استفاده را کاهش دهد.

آیا ما در مورد انگ یا سوء استفاده صحبت می کنیم ، وظیفه هرگز نباید توسط قربانی تغییر کندبه این عامل (چه فرد ، چه فرهنگ و چه جامعه) است که باید تغییر کند.

هر یک از ما اساساً ارزشمند و شایسته احترامی هستیم که هر شخص دیگری می تواند به آن احترام بگذارد. وزن گیر و سلامت محور ما (بخوانید: سلامتی یک فضیلت اخلاقی است و اگر “بیش از حد” وزن داشته باشید ممکن است سالم نباشید) جامعه ما را شادتر و سالم تر نمی کند. این باعث می شود ما کمتر سالم و بدبخت باشیم. باید متوقف شود.

کمی بیشتر از ظرف صابون من

من هر روز نقش خود را با مشتریان یک به یک خود انجام می دهم تا به آنها در ایجاد روابط متعادل با غذا و بدن کمک کنم بهبود سلامت به شیوه های معنی دار و پایدار تغذیه سالم (HAES) و خوردن بصری چارچوبی هستند که من از آنها استفاده می کنم ، زیرا اینها معیارهای متقابل منطقی برای جنون رژیم هستند. اینها موضوعاتی است که من در مورد آنها زیاد نوشته ام ، از جمله:

و البته ، شما همچنان پست هایی در مورد HAES ، انگ و تبعیض وزن ، خوردن بصری و مسائل مربوط به آن مانند تصویر بدن و پذیرش بدن خواهید دید.

این پست حاوی پیوندهایی از وابستگان آمازون است. من به عنوان یک همکار آمازون با خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم.


این پست را چاپ کنید این پست را چاپ کنید

دیدگاهتان را بنویسید