چرا تو حموم ادرار نمیکنی؟


احتمالاً همه ما شنیده ایم که ادرار کردن زیر دوش می تواند با صرفه جویی در مصرف آب به حفظ محیط زیست کمک کند.

احتمالا همه ما این ضرب المثل را شنیده ایم که ادرار کردن زیر دوش می تواند با صرفه جویی در مصرف آب به حفظ محیط زیست کمک کند.

اما پزشکان این عادت به ظاهر مثبت را از زاویه ای کاملا متفاوت می بینند و به ما می گویند که نباید در حمام ادرار کنیم. با روزیاتو همراه باشید تا دلیل آن را بدانید.

ادرار کردن در حمام برای بسیاری ایده هوشمندانه به نظر می رسد و دلیل خوبی هم دارد: مراقبت از محیط زیست و صرفه جویی در آب مصرفی برای شستشوی توالت. اما این کار ایراداتی دارد که در ادامه به آن ها پرداخته ایم.

ممکن است مثانه خود را اشتباه علامت گذاری کنید!

وقتی در حمام با صدای جاری شدن آب ادرار می کنیم، به اشتباه به خودمان یاد می دهیم که با بالا آمدن فرمان که صدای پاشیدن آب است، ادرار کنیم.

اگر در حمام ادرار کردید، شیر آب را باز کردید یا دوش را باز کردید و سپس روی توالت نشستید تا در حمام ادرار کنید، صدای جاری شدن آب و نیاز به ادرار کردن را در مغزتان وصل می کنید.

این اثر به عنوان اثر پاولوی شناخته می شود. این یک واکنش رفلکس به برخی صداها یا محرک های خارجی است.

این درمانگر توضیح می دهد که این اثر ممکن است برای همه مشکل بزرگی نباشد، اما برای افرادی که هر نوع اختلال عملکرد کف لگن دارند، می تواند به نشت ادرار در زمانی که تمایل به استفاده از حمام دارند کمک کند.

در حمام ادرار نکنید

مثانه شما ممکن است از نظر آناتومیکی برای ادرار کردن در حمام آماده نباشد

ادرار کردن در حمام می تواند برای زنان مضر باشد. زیرا ممکن است مثانه شما به طور موثر تخلیه نشود.

وقتی زنان می خواهند در حالت ایستاده ادرار کنند، نمی توانند عضلات لگن را کاملا شل کنند. مردان برای حمایت از مثانه خود پروستات دارند، به این معنی که در هنگام ادرار کردن مشکلی برای ایستادن ندارند.

اما زنان از آن حمایت اضافی برخوردار نیستند. بنابراین، طبیعی نیست که زنان در حالت ایستاده یا شناور ادرار کنند و باعث تخلیه مثانه در سطوح بسیار کمتر از حد نیاز می شود.

در مقابل تجربه چه می کنید؟

اگر نمی‌توانید در برابر وسوسه ادرار کردن زیر دوش مقاومت کنید، بهتر است این کار را زیر دوش حمام انجام دهید تا در حمام عمومی. این یک موضوع میکروبیولوژیکی نیست، بلکه یک موضوع اجتماعی است.

ممکن است فردی عفونت ادراری داشته باشد. ادرار هنگام خروج می تواند برخی از میکروب ها را از انتهای مجرای ادرار جمع کند.

بنابراین، انجام آن در حمام خود، به جای حمام عمومی، به شما کمک می کند از برخی شگفتی های ناخوشایند جلوگیری کنید.

منبع: روزیاتو