پیکرتراشی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی


کانتورینگ بدن به فرایند استفاده از درمان های جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی اشاره دارد. این تکنیک های زیبایی برای هدف قرار دادن مناطق خاصی از چربی طراحی شده اند تا ظاهر کوچکتری به بدن بدهند. امروزه گزینه های متنوعی برای بدنسازی وجود دارد که طیف وسیعی از انتخاب ها را در اختیار شما قرار می دهد. بهترین درمان بستگی به اعضای بدن مورد نظر ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی شما دارد.

جراحی مجسمه سازی بدن طیف گسترده ای از روش های زیبایی است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل بدن طراحی شده است. جراحی کانتور بدن اغلب برای خطوط کمر ، شکم ، ران ، باسن ، بالای تنه و بالای بازوها انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا پروتزهای جراحی و لیفت برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست متغیر است. اگر می خواهید گزینه های بدنسازی داشته باشید ، پزشک وضعیت عمومی و سلامت شما را ارزیابی کرده و درمان مناسب را برای شما برنامه ریزی می کند. اگر می خواهید مجسمه های بدن داشته باشید ، متخصصان ما در کلینیک تناسب اندام رازی آماده ارائه انواع روش های جدید هستند و برای رسیدن به اندام ایده آل شما برای شما عزیزان بی خطر است. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ لطفا تماس بگیر.

آماده شده


قبل از انجام کانتور بدن ، مهم است که بیمار:

 • آنقدر سالم باشید که به روند بهبود کمک کند.
 • به وزن دلخواه برسید.
 • با پزشک خود در مورد داروهایی که ممکن است نیاز به قطع آنها داشته باشید صحبت کنید.
 • ترک سیگار.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروهای خاص مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای آسپرین را قطع کند. می توان داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها را قبل از عمل تجویز کرد.
اگر آزمایش های دیگری مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرام (EKG) برای ارزیابی قلب شما مورد نیاز است ، پزشک ممکن است به شما توصیه کند.

انواع روش های مجسمه سازی و نحوه ساخت آنها


بهترین نوع فرم بدن به شکل بدن ، اهداف و اولویت های فعلی شما بستگی دارد. برخی از انواع تکنیک های مجسمه سازی عبارتند از:

لیزر درمانی کم توان

با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی در ناحیه شکم ، ران ، باسن ، بازوها و سایر اعضای بدن ، Zerona چربی های ناخواسته را در معرض انرژی لیزر کم توان قرار می دهد ، که سلول های چربی را برای از بین بردن چربی از بدن از بین می برد. این چربی مانند سلولهای خارجی جذب بدن می شود و در نهایت با فرایندهای طبیعی از بین می رود.
در طول درمان با زارونا ، پزشک از یک دستگاه قابل حمل برای هدایت انرژی لیزر سرد به مناطق مشکل دار استفاده می کند. این دستگاه پوست را لمس نمی کند و بیمار احساس ناراحتی نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی های متراکم را در سلول های چربی به مایع تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر با قدرت کم منافذ کوچکی در سلول های چربی ایجاد می کند تا به آزادسازی چربی کمک کند. سیستم لنفاوی مسئول از بین بردن چربی از بدن است که باعث می شود سلول های چربی غلیظ قدامی صاف ، خالی و دست نخورده باقی بمانند.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز روش دیگر غیر جراحی ، کانتورینگ بدن است که از خنک کننده کنترل شده (حدود 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلول های بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی به طور جبران ناپذیری آسیب می بینند ، سلول های چربی بدن تجزیه می شوند و شروع به حذف آنها از طریق فرآیندهای جذب و حذف طبیعی می کنند. جراحی یا نوع کرایولیپولیز تزریق چربی نیست. بیمار در حین درمان با کرایولیز ، هیچ سوزن ، خون ، بیهوشی یا ابزار جراحی نمی بیند. اگرچه سرمازدگی برای افراد چاق از نظر بالینی توصیه نمی شود ، اما نشان داده شده است که افراد کمی اضافه وزن دارند و نمی توانند برآمدگی های سرسخت را از بین ببرند و یا از دست دادن چربی سینه و کمر با ورزش برایشان مشکل است. کار می کند.

انرژی فرکانس رادیویی

فن آوری رادیو فرکانس برای اهداف طراحی بدن ، حرارت درمانی بافت پوست را برای کاهش سلولیت ، چین و چروک هایی که بر صورت و بدن تأثیر می گذارد ، فراهم می کند. این سلولیت را با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی سلول های چربی واقع در زیر پوست را از بین می برد. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، بقایای مایع چربی تجزیه می شود و جذب بدن می شود و پوستی سفت و صاف به نظر می رسد ، جایی که سلولیت قبلاً ناهموار بود.
حذف سلولهای چربی باعث نازک شدن ران و باسن و باسن می شود ، جایی که سلولیت تجمع می یابد و تورم های ناخوشایندی ایجاد می کند که از بین بردن آنها اغلب با رژیم و ورزش دشوار است. وقتی از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیر استفاده می شود ، با ضرب و انقباض فیبرهای کلاژن ، پوست شل شده و ضعیف شده و در عین حال خاصیت ارتجاعی و بافت پوست افزایش می یابد.

سونوگرافی

سونوگرافی (اولتراسونیک) حذف چربی استفاده از انرژی مافوق صوت است که قبل از استفاده از یک کانول نازک برای برداشتن چربی ، برای مایع شدن بافت چربی تولید می شود. بر خلاف لیپوساکشن جراحی ، که شامل برداشتن چربی نامتعادل و متراکم با کانول های بزرگتر است ، برداشتن چربی اولتراسونیک نسبت به ساکشن لب ، تهاجمی کمتری است ، زیرا پزشک می تواند کانولها را به راحتی و هموار زیر پوست بکشد تا چربی برداشته شود. مانند فرآیندهای کانتورینگ بدن مانند صفر ، کرایولیپولیز و انرژی فرکانس رادیویی ، حذف چربی با سونوگرافی یک روش کاهش وزن محسوب نمی شود. در عوض ، هدف آن کاهش رسوبات چربی است که اغلب در اطراف شکم ، ران و پهلوها وجود دارد و در برابر روش هایی مانند ورزش و رژیم مقاومت می کند.

تزریق چربی

تزریق چربی این یک روش همه کاره است که می تواند برای از بین بردن مناطق بزرگتر چربی ناخواسته استفاده شود ، یا می تواند در مناطق کوچک و حساس استفاده شود. با لیپوساکشن ، پزشک می تواند با برداشتن چربی نواحی بدن را به صورت دقیق و مناسب تنظیم کند. تزریق چربی ، به جای این که فقط چربی را از بین ببرد ، به پزشک این امکان را می دهد که با مجسمه سازی هر قسمتی از بدن را کانتور کند. امروزه لیپوساکشن روشی نرمتر و کمتر تهاجمی برای مجسمه سازی بدن است.

لیپوماتالیپوماتا این یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند حجم زیادی از سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. با استفاده از یک دستگاه هوادهی فشرده متصل به کانولا که 360 درجه به طور خودکار می چرخد ​​، روش لیپوم سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها معلق می کند.

تزریق گریس

تزریق گریس این یک تکنیک قابل استفاده با انتخاب های مختلف مجسمه سازی است. در طول تزریق چربی ، پزشک از لیپوساکشن برای برداشتن چربی ، اغلب از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کند. سپس پزشک چربی را پردازش کرده و به مناطقی که بیمار می خواهد حجم بیشتری در آن ناحیه داشته باشد تزریق می کند. از تزریق چربی می توان برای کانتور نواحی مانند سینه ها یا لگن یوزوتا

لیفتلز

روشهای مختلف جراحی آسانسور وجود دارد که می توان برای کانتورینگ بدن نیز استفاده کرد. این روش ها به ویژه برای افرادی که پوست شل دارند ، به جای کیسه های روغنی اضافی یا علاوه بر آنها مفید است. پزشک لیفت های مکرر بدن را انجام می دهد ، از جمله: مامو لویلیفت باسن ، و بالابر بازو به بسته به اهداف بیمار ، یک عمل جراحی مانند آسانسور ممکن است نتایج قابل توجهی نسبت به یک روش غیر جراحی داشته باشد.

بازیابی پس از حکاکی


امروزه بسیاری از گزینه های کانتور بدن حداقل تهاجمی هستند و زمان کمتری برای التیام و ناراحتی و تورم کمتری نیاز دارند.
با بهبودی بیمار ، ممکن است مقداری درد ، کبودی ، تورم و بی حسی در اطراف محل عمل احساس شود. این طبیعی است. در صورت لزوم ممکن است پزشک مسکن تجویز کند.
از بیماران خواسته می شود که روز بعد از جراحی بلند شده و راه بروند. بیمار ممکن است نیاز به پوشیدن لباس تنگ برای حمایت از ناحیه یا مناطق تحت عمل داشته باشد. ممکن است لازم باشد جوراب و تزریق هپارین بپوشد. تا زمانی که پزشک به شما دستور ندهد از انجام کارهای سنگین ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیر طبیعی است ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

خطرات


برخی از خطرات احتمالی مرتبط با جراحی زیبایی بدن عبارتند از:

 • خونریزی شدید ناحیه تحت عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و برجسته از جمله زخم های کلوئیدی و هیپرتروفی. اینها زخم های ضخیم قرمز هستند که می توانند بر روی برش های ایجاد شده ایجاد شوند. آنها می توانند خارش زا ، آزاردهنده و ناخوشایند باشند ، اما تهدیدی برای سلامتی نیستند.
 • عفونت که ممکن است در برخی موارد نیاز به درمان با آنتی بیوتیک یا جراحی بیشتر داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک به بخیه ، پانسمان یا محلول های ضد عفونی کننده
 • تشکیل لخته خون بزرگ
 • درد ، کبودی و تورم در ناحیه یا نواحی تحت عمل

هزینه


برخی از عواملی که می توانند بر هزینه تأثیر بگذارند شامل تجربه جراح و روش مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه های امکانات جراحی یا بیمارستان
 • هزینه بیهوشی
 • داروهای تجویزی
 • لباس بعد از جراحی
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


برخی از سوالات متداول در مورد طراحی بدن و مجسمه سازی عبارتند از:

چه قسمت هایی از بدن برای تکنیک های پیکرتراشی مناسب است؟

تقریباً هر ناحیه ای که بیمار کیسه های چربی ناخواسته دارد می تواند با پیکرتراشی بدن اصلاح شود. مناطقی که اکثر پزشکان درمان می کنند عبارتند از:

 • چانه و گردن
 • شکمی
 • لگن
 • زانو ها
 • بازوها
 • داخل و خارج ران
 • در دو طرف باسن می افتد
 • تالیوم
 • در وسط کمر می افتد
 • هلوها

چگونه می توانم بفهمم که کاندیدای خوبی برای کانتورینگ بدن هستم یا خیر؟

بدنسازان خوب به طور کلی به وزن ایده آل نزدیک هستند ، اما قسمت هایی از بدن وجود دارد که می خواهند آن را تغییر دهند. کانتور بدن می تواند قسمت های نازک بدن را کاهش دهد ، اما برای کاهش وزن کلی مناسب نیست. بهترین کاندیداهای مجسمه سازی بدن از سلامت کلی خوبی برخوردارند و انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایج خود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید