پیوند تکان دهنده بین دهان و مغز شما


ساده است – سلامت دهان و دندان بهتر می تواند سلامت کلی مغز را بهتر نشان دهد.

کاوش در کتاب من ، طول عمر رادیکال، با چند نفر ملاقات کردم مطالعات این به طور مستقیم ژنژیویت را با افرادی که از بیماری آلزایمر رنج می برند مرتبط می کند. ارتباط چیست؟ نوع باکتری – P. gingivalis – مقصر پشت پریودنتیت و اخیراً در مغز بیماران آلزایمر یافت شده است.

التهاب لثه یک عفونت شایع است. تخمین زده می شود که از هر 4 بزرگسال آمریکایی 3 نفر مبتلا به التهاب لثه هستند ، که اولین شکل لثه است. در صورت عدم درمان به موقع ، التهاب لثه می تواند باعث مرحله پیشرفته تری از بیماری لثه شود – پریودنتیت. علائم التهاب لثه شامل لثه های تحریک شده یا قرمز است که ممکن است در هنگام مسواک زدن یا شناور شدن خونریزی کنند.

پریودنتیت یک نوع پیشرفته بیماری لثه است که باعث عفونت جدی می شود و به بافت های نرم و استخوان های نگهدارنده دندان ها آسیب می رساند. با این حال ، کاهش توده استخوانی به دلیل بیماری پریودنتال می تواند باعث کاهش بافت و تورم لثه ها شود. همچنین می تواند مشکلات سلامتی جدی مانند بیماری آلزایمر را ایجاد کند.

در آزمایشات موش ، مطالعات به صورت شفاهی نشان داد P. gingivalis عفونت همچنین تولید آمیلوئید بتا را نشان می دهد ، پروتئین هایی که سپس پلاک های آمیلوئید ایجاد می کنند ، که پلاک ریشه بیماری آلزایمر است. محققان همچنین دریافتند که سموم آزاد شده توسط P. gingivalis (به نام ژنژیپین) در سلول های مغزی افراد مبتلا به آلزایمر وجود داشت. این یافته ثابت می کند که آلزایمر ممکن است تا حدی نوعی عفونت مغزی باشد.

ارتباط دهان / بدن شما بسیار مهمتر از آن است که فکر می کنید. سلامت دهان و دندان شما نشان دهنده این است که سلامت عمومی شما در حال حاضر چگونه است یا ممکن است در آینده چگونه باشد. به نظر می رسد یک فکر استرس زا باشد اگر فکر کنیم سلامت دهان بر سلامت مغز شما تأثیر می گذارد ، اما در واقع. سلامت دهان ، دندان ها و لثه می تواند تأثیر مستقیمی بر مغز ، کبد ، سلامت روده ، سیستم ایمنی بدن و بقیه بدن شما داشته باشد.

هر ماده غذایی و پروبیوتیکی که وارد بدن می کنید از طریق دهان وارد می شود و همچنین دروازه ای برای عفونت های باکتریایی از جمله P. gingivalisبه انتخاب رژیم غذایی مناسب ، مکمل های بهداشت دهان و دندان و مراقبت های روزانه سالم دندان برای سلامت دهان ، سیستم ایمنی بدن و بدن شما بسیار مهم است.

در حال حاضر بیش از 600 گونه باکتری در دهان شما زندگی می کند و آنچه را که متعلق به شماست تشکیل می دهد میکروبیوم دهانبه این میکروبیوم دهانی یکی از متنوع ترین جمعیت های اکولوژیکی در کل بدن شما است که در انواع باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها و تک یاخته ها زندگی می کند. اختلال در تعادل باکتریایی لثه می تواند برای سلامت کلی پریودنتال و در نتیجه سلامت کل بدن ما مضر باشد. التهاب لثه ، اگر به موقع درمان شود ، می تواند از بروز عفونت های شدیدتر پریودنتال که می تواند با آلزایمر مرتبط باشد ، جلوگیری کند.دیدگاهتان را بنویسید