ویدیو / پشت صحنه فیلم دختران زامبی منتسب به دانشگاه آزاد شیراز چیست؟


ویدئویی در فضای مجازی دست به دست شده است که نشان می دهد چند دختر جوان مانند زامبی رفتار می کنند.

به گزارش صبح امروز پس از این اتفاق و حتی انتشار این فیلم در صفحه شخصی پرویز پرستویی، حقیقت ماجرا فاش شده است.

بررسی ها نشان می دهد که انتشار این ویدیو مربوط به مارس ۲۰۱۷ یعنی بیش از ۳ سال پیش است.

در عین حال روابط عمومی دانشگاه شیراز ضمن تکذیب وقوع این حادثه در این دانشگاه، وقوع این حادثه در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس را تایید کرد.

در هر صورت اگرچه داستان واقعی فیلم مشخص نیست اما ربطی به ایران ندارد.

توضیحات دانشگاه آزاد شیراز در خصوص انتشار این کلیپ

روابط عمومی دانشگاه آزاد شیراز به انتشار کلیپی مبنی بر مصرف مواد مخدر توسط برخی افراد و ارتباط آن با این دانشگاه واکنش نشان داد.

روابط عمومی دانشگاه آزاد شیراز در اطلاعیه ای اعلام کرد: این کلیپ چند سال پیش (۱۳۷۷) با نام دانشگاه آزاد شیراز در فضای مجازی منتشر شد و در همان سال این مرکز آموزش عالی آن را رد کرد.

در اطلاعیه دانشگاه آزاد شیراز آمده است: در این اطلاعیه ها اعلام شده است که چنین اتفاقی در این دانشگاه رخ نداده است و احضار هم در این خصوص به حراست دانشگاه صورت نگرفته است.

روابط عمومی دانشگاه آزاد شیراز یادآور شد: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شیراز نیز با ابراز نارضایتی از وجود یا توزیع این گونه داروها بر ممنوعیت مصرف آن تاکید کردند.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: موضوع ذکر شده در کلیپ، سال ها پیش در یکی از مدارس کشورهای عربی اتفاق افتاده است و با یک جستجوی ساده در اینترنت می توان آن را دانلود کرد و کل فیلم را به زبان اصلی مشاهده کرد و بدین ترتیب منتشر شد. خبر و فیلم فوق که به دانشگاه آزاد اسلامی شیراز نسبت داده شده کذب محض است.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استانداری فارس در این اطلاعیه تایید کرد که این موضوعات قطعا ساختگی است و نقش ناشران قصد دارد به جامعه بویژه مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها دامن بزند.