ویدئو/ گوسفندان خشن و باهوش و فرار در عید قربان!


ویدئویی در فضای مجازی از فرار گوسفند خشن و باهوش از دست کسانی که سعی در قربانی کردن آن در عید قربان دارند منتشر شده است.

به گزارش بامداد، در این حادثه که در فلسطین رخ داد گوسفندی فرار کرد و در این ویدئو گزارشی از فرار یک فوتبالیست از خط دفاع حریف به شکل خنده دار قرار داده شد.

حیوانات زنده نخرید!

رئیس گروه مدیریت بیماری‌های عفونی انسان و دام وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو به ۵۱ نفر رسید، در عین حال بر ایمنی کشتار دام برای جلوگیری از وقوع آن تاکید کرد. بروز هر بیماری

دکتر بهزاد امیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، در آستانه عید سعید غدیر خم به منظور پیشگیری از بروز و شیوع بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان، بر رعایت توصیه های بهداشتی تاکید کرد. و گفت: باید از خرید حیوانات زنده یا گوشتی که در خارج از نظارت شبکه دامپزشکی ذبح و سرو می شود خودداری کنید.

وی با اشاره به اینکه افرادی که قصد ذبح دام دارند باید دام زنده را از عرضه مجاز دام تحت نظارت سازمان دامپزشکی خریداری کنند، گفت:

از سوی دیگر، کشتار دام فقط در کشتارگاه های زیر نظر اداره کل دامپزشکی انجام شود و از ذبح دام در منازل و معابر عمومی خودداری شود. زیرا همین موضوع می تواند زمینه ساز شیوع بیماری های جدی باشد.

وی تاکید کرد: کسانی که به ذبح دام می پردازند باید از وسایل حفاظتی مانند دستکش، کفش و لباس مناسب استفاده کنند و بعد از ذبح ابزار خود را ضدعفونی کنند. خون نیز باید به روش بهداشتی دفع شود.