ویدئو/ خبر کذب کشته شدن دختر ایزدی به دست یک شهروند افغانستانی چیست؟


این روزها ویدئوهای زیادی برای اختلاف افکنی بین مردم ایران و افغانستان توسط دشمنان در فضای مجازی منتشر می شود.

به گزارش صبح امروز خبرگزاری ایران (ایرنا)، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد خبر منتشر شده در فضای مجازی این استان مبنی بر کشته شدن دختر ۱۴ ساله یزدی به دستان را تکذیب کرد. یک شهروند افغانستان:

هدف از انتشار چنین شایعاتی در روزهای اخیر که شدت آن بر هم زدن امنیت و آرامش جامعه است و با هوشیاری مردم، اقدامات دشمن مانند توطئه های قبلی آنها راه به جایی نمی برد. .

سرهنگ محمدرضا مزیدی دوشنبه شب آورود: در روزهای اخیر گروه هایی برای ایجاد بدبینی و بی اعتمادی بین دو کشور ایران و افغانستان که دارای ریشه های تاریخی و فرهنگی مشترک هستند، تلاش کرده اند.

توسط پلیس پیگیری شود

وی گفت: در پی انتشار شایعه کشته شدن دختر ۱۴ ساله ایزدی توسط یک شهروند افغانستانی در برخی از شبکه های اجتماعی، بررسی صحت این موضوع را در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار داده است.

به گفته وی، ماموران انتظامی ساعت ۱۴ امروز دوشنبه به منزل پدر این دختر به نام زهرا دیایی رفتند و با دختر نوجوان و خانواده اش ملاقات کردند و فیلمی در این زمینه برای انتشار این شایعه فیلمبرداری شد. پخش شده بود. در فضای مجازی

سرهنگ المزیدی ادامه داد: نکته جالب در این زمینه این است که این دختر حتی از شایعات مربوط به ناپدید شدن و قتل خود اطلاعی نداشت.

نماینده اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد از شهروندان خواست با توجه به شایعات این روزها در فضای مجازی مبنی بر اختلافات و مشکلات موجود در فضای مجازی، قبل از صحت و سقم موارد مطرح شده، اطلاعاتی را که در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنند برای دیگران ارسال نکنند. شهروندان ایرانی اتباع افغانستان برای ایجاد دودستگی در جامعه پراکنده شده اند.