ویدئو/ حرکات عجیب شوماخر ۷ ساله ایرانی با پژو!


دختری ۷ ساله جوانترین شوماخر ایرانی است که در تهران با پژو ۴۰۵ مسابقه داده است.

به گزارش وقت صبح به نقل از یورونیوز; شاید دیدن دریفت پژو ۴۰۵ در داخل خانه در گوشه ای از تهران چندان جالب به نظر نرسد، اما پشت فرمان فردی است که به سختی به کلاچ و ترمز خودرو می رسد. رها قربانی جوان ترین راننده ایرانی تنها ۷ سال سن دارد.

در ابتدا رها از پدرش خواست تا به او رانندگی بیاموزد. پدر رها، محسن قربانی تصمیم گرفت ریسک کند و به دخترش یاد دهد که چگونه علاوه بر رانندگی، حرکات نمایشی مانند دریفت و سر خوردن ربات را انجام دهد. رها می گوید از کودکی به رانندگی علاقه داشته و در حین رانندگی روی پای پدرش می نشست.

این کودک ۷ ساله گفت: یک روز به پدرم گفتی که به من رانندگی یاد می دهی. پدرم به من اعتماد کرد و من به او اعتماد کردم و از آن روز رانندگی را یاد گرفتم.

به گفته پدرش، کار آسانی نبوده و تصادفاتی رخ داده است. آقای قربانی می گوید بسیاری از مردم به او گفته اند که اجازه ندهید دخترش رانندگی کند، زیرا دخترش برای این کار بسیار کوچک است. اما او می‌گوید تنها چیزی که می‌خواهد این است که ببیند دخترش گام برمی‌دارد و قهرمان ایران می‌شود.

پدر رها می گوید: در حال حاضر دخترم به عنوان افتخار در مسابقات تهران شرکت می کند و در ایران راننده دختری نداریم که به سن مسابقه برسد.

آقای قربانی با اشاره به قهرمان سابق اتومبیلرانی آلمان افزود: از او می خواهم به جایگاهی برسد که میشائیل شوماخر دارد.