ویدئو/ جکوزی می میرد هر که وارد شود!


در عمق تقریباً یک کیلومتری اقیانوس در نزدیکی سواحل نیواورلئان آمریکا، در خلیج مکزیک، یک استخر کوچک زیر آب به نام «جکوزی ناامیدی» وجود دارد که تقریباً همه مهمانانش را می کشد.

به گزارش صبحگاهی به نقل از دیجیاتو، این استخر با محیط ۳۰ متری آنقدر سمی است که تقریبا هر چیزی که وارد شود نمی تواند از آنجا خارج شود و می میرد.

دانشمندان می گویند جکوزی ناامیدی نوعی استخر شنای فوق شور زیر آب است.

در واقع، شوری آب های آن پنج برابر میانگین اقیانوس اقیانوس است.

این استخر همچنین مملو از متان است و تقریباً هر چیزی را که وارد آن می شود از بین می برد.

اگر با قایق می روید، می توانید بعد از یک روز به این جکوزی مرگبار برسید. عمق خود جکوزی ۳.۵ متر است.

ناامیدی جکوزی چگونه به وجود آمد؟

از زمان کشف جکوزی Desper، محققان چندین بار با زیردریایی‌های روباتیک از این مکان دیدن کرده‌اند تا نگاهی اجمالی به موجودات کمیابی داشته باشند که توانسته‌اند در حوضچه زنده بمانند.

بسیاری از محققان بر این باورند که خلیج مکزیک میلیون ها سال پیش بسیار کم عمق بوده و زمانی که آب تبخیر شد، لایه های عظیمی از نمک بر جای مانده است.

با گذشت زمان، لایه‌هایی از رسوب انباشته شد و نمک‌ها مدفون شدند. هنگامی که فشار بیش از حد بالا می رود، این لایه ها شکسته می شوند و مقادیر زیادی نمک در آب آزاد می کنند. این جکوزی نیز به همین روش ساخته شده است.

اقیانوس ها مکان های شگفت انگیزی هستند و کشف یک جکوزی ناامید کننده نشان می دهد که ما چقدر درباره این آب ها اطلاعات کمی داریم. نکته جالب اینجاست که با وجود سمیت بالای آب این برکه، وضعیت آب اطراف آن تقریباً عادی است. این شرایط تنها به دلیل چگالی آب امکان پذیر است.

این وضعیت باعث ظهور مواد شیمیایی خطرناکی مانند متان و سولفید هیدروژن شد. و از آنجایی که ترکیب این مواد با نمک بسیار سمی است، هر موجودی که وارد آن شود، چه ماهی یا خرچنگ، به احتمال زیاد می میرد.