ویدئو/ جناب خان در تلویزیون به قضیه اشاره می کند!


جناب خان در برنامه خندوانه که توسط ملی پوشان هندبال برگزار می شد به کلمه “پست” اشاره کرد.

به گزارش صبح، جناب خان در این برنامه از معادل کلمه چاپلوسی استفاده کرده است. با توجه به اینکه او عروسک است و مخاطب بچه دارد، چنین شوخی هایی به نمک نمی خورد.

لهجه آقای ژان از کجا آمد؟

محمد بحرانی، صداپیشه جناب خان می گوید که اهل جنوب نیست و از کودکی این گویش را از طریق دوستان جنوبی خود آموخته است. البحرانی هم می گوید شغل مورد علاقه اش در کودکی ولگردی بوده است!

البحرانی در این برنامه درباره عروسک «جناب خان» و چگونگی تسلطش بر زبان و فرهنگ جنوب کشور صحبت کرد.

بحرانی در پاسخ به اینکه اهل کدام استان است، گفت: فرقی نمی کند اهل کجا باشی. من همیشه این را می گویم. مهم نیست کجا هستید. پدر و مادر من کازارونی هستند و بدخواه هستند یعنی اهل بحرین هستند و گویا از بحرین آمده و در ایران پخش شده اند. من متولد بهشهر مازندران هستم و به دلیل کار پدرم شناسنامه ام را شیراز صادر می کند و در شیراز بزرگ شدم.

چگونه می توانم به لهجه جنوبی به زیبایی تسلط داشته باشم، حتی اگر جنوبی نباشد؟ وی توضیح داد: اولین دوستم در زندگی ام آبادانی بود و بیشتر از کازرونی و شیرازی آبادانی شنیدم. در محله ما آبادی های زیادی وجود داشت. روستای دوان در کازرون هم کارمند خوزستانی دارد. من در میان این فرهنگ ها متولد شدم.

او با بیان اینکه بهنام از دوستان صمیمی دوران کودکی اش بود، گفت: ما با بهنام همبازی بودیم و از کودکی هر فرهنگ و صدای خوزستان را یاد گرفتیم. همه دوستانی که جناب خان دارد دوستان واقعی من هستند و شخصیت جناب خان را شکل داده اند.