ویدئو/ اولین حضور شهلا جاهد در تلویزیون!


چندی پیش مستند «عکاس جنایتکار» ساخته جمشید روی از شبکه مستند پخش شد که در آن روند شکل گیری فیلمبرداری در صحنه های جرم مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش صبح تایم، بخش هایی از پرونده پیچیده و جنجالی قتل لاله سرخیزان به دست شهلا جاهد در این مستند منتشر شد.

این اولین بار است که تصویر شهلا از تلویزیون پخش می شود.

داستان شب بارانی

تقریباً یک سال از قتل مشکوک لالا سحر خیزان و شهلا می گذرد و آنها همچنان هرگونه دست داشتن در قتل او را انکار می کنند تا اینکه جلسه ای در یک شب بارانی در تهران در صحن مصاحی ورق را برگرداند و همه چیز را تغییر داد. محمد خانی به دیدن شهلا رفت و سپس در آن ملاقات شهلا به کشتن لالا اعتراف کرد.

چندین سال پس از این ملاقات، هیچ کس نمی داند بین این دو نفر چه اتفاقی افتاده است. اما مهم این است که بعداً شهلا درباره آن جلسه گفته است: نصیر به من گفت که یک ماه دیگر یاد لاله می‌شود و اگر مسئولیت قتل را به عهده نگیرد، مرا دستگیر می‌کنند.

شهلا ادامه داد: ناصر برای حفظ آبروی خود از من خواست به قتل اعتراف کنم. او به من گفت که تمام تلاشش را می کند تا رضایت پدر و مادرش یعنی دو پسرش و پدرم لاله را جلب کند و از طرفی نمی توانم مردی را که خیلی دوستش داشتم با این حقارت ببینم. من فقط به این قتل اعتراف کردم تا ناصر بیشتر ناراحت نشود.

بررسی جنجالی ترین پرونده جنایی دهه هشتاد کشور/ قاتل اصلی پرونده لاله سحر خیزان کی بود؟

وقتی پرونده شهلا به دادگاه رسید، طبق اعترافات او، دادگاه متوجه شد که او متهم به قتل است و شهلا جاهد را طبق قوانین به اعدام محکوم کرد.

متهم برای بررسی صحنه جنایت با همراهی پلیس به محل جنایت رفت و در آن زمان شهلا ضمن بررسی وقایع رخ داده مدعی شد لاله را با چاقو کشته است.

شهلا که به وعده های محمد خانی پایبند بود و امیدوار بود بتواند رضایت اولیای دم را جلب کند و از اعدام او جلوگیری کند، در مقابل بی تفاوتی ناصر قرار گرفت و در جلسه خطاب به قاضی پرونده اعلام کرد که من کسی را نکشته ام و من آن شخص نیستم. قاتل، و فقط به این دلیل که ناصر را دوست داشتم، می خواستم مسئولیت قتل را به عهده بگیرم.