وضعیت اضطراری کووید در کالیفرنیا به پایان نرسیده است


کاهش سریع موارد ابتلا به ویروس کرونا به بسیاری از کشورها کمک کرده است تا محدودیت های اعمال شده در طول همه گیری را کاهش دهند. قرنطینه، فاصله گذاری اجتماعی، بسته شدن اماکن عمومی، پوشاندن اجباری ماسک یا در برخی کشورها برداشته شده است، در حالی که برخی دیگر به تدریج آن را لغو می کنند.

وضعیت اضطراری کووید در کالیفرنیا به پایان نرسیده است

بسیاری از محدودیت‌ها چند ماه پیش به دلیل کاهش موارد برداشته شد، اما ویروس بسیار قابل انتقال و غالب‌ترین نوع ویروس کرونا، omicron، بسیاری از کشورها را مجبور کرد این محدودیت‌ها را بازگردانند. بسیاری از محدودیت های جدیدتر به دلیل omicron اعمال شد.

وضعیت اضطراری کووید در کالیفرنیا به پایان نرسیده است

کالیفرنیا همچنان با موارد ابتلا به ویروس کرونا و سیل بیمارستان‌ها با پرسنل بسیار محدود مبارزه می‌کند. کارملا کویل، رئیس و مدیر عامل انجمن بیمارستان های کالیفرنیا می گوید که سیستم بهداشتی کالیفرنیا به شدت تحت تأثیر این همه گیری قرار گرفته است.

نرخ مرگ و میر کالیفرنیا در طول این همه گیری همیشه پایین بوده است، زیرا دولت کالیفرنیا توانسته است به خوبی با موارد کروناویروس مقابله کند و اکثریت جمعیت کالیفرنیا به طور کامل واکسینه شده و در برابر این بیماری تقویت شده اند.

طرح SMARTER معرفی شده در کالیفرنیا با هدف اجرای درمان بهتر برای COVID-19 است. این مخفف شات، ماسک، آگاهی، آمادگی، تست، آموزش و Rx است. همانطور که از نام آن پیداست، طرح SMARTER بیشتر بر واکسیناسیون و آزمایش و درمان با داروها در مواقع ضروری برای کنترل شیوع عفونت تاکید دارد.

از مارس ۲۰۲۰، از زمانی که کالیفرنیا حالت اضطراری اعلام شده است، ۵۶۱ دستور توسط فرماندار صادر شده است. گاوین نیوسام. بسیاری از این سفارشات ریز و درشت در مواقع ضروری توسط دولت متوقف شد و تنها ۱۵ درصد تا چند وقت اخیر مؤثر باقی ماندند. اکنون دولت در حال آماده شدن برای برداشتن تمام اقدامات اجرایی باقیمانده است و تنها ۵ درصد از اقدامات اجرایی از امروز اجرا می شود.

چندین محدودیت برداشته شده در کالیفرنیا عبارتند از: دستور ماندن در خانه، فاصله گذاری فیزیکی، اجبار ماسک در محیط های داخلی برای افراد واکسینه شده، و سیستم ردیف کانتی.

اما اجباری ماسک در مدارس ادامه دارد و به زودی تصمیم در مورد حذف ماسک از مدارس اعلام خواهد شد. سایر محدودیت‌ها مانند دستورات واکسن همچنان پابرجا هستند. دستورات بهداشت عمومی که توسط افسران بهداشت دولتی و عمومی صادر می شود نیز به قوت خود باقی است.

۵ درصد اقدامات اجرایی یا ۳۰ اقدام اجرایی که حتی امروز نیز مؤثر هستند، برای تشویق مردم به واکسیناسیون و تقویت و انجام آزمایش‌های بیشتر COVID-19 کاملاً ضروری هستند. مقرراتی نیز وجود دارد تا استانداردهای ایمنی محل کار COVID همچنان پابرجا بماند.

با شیوع ویروس کرونا، سایر موارد اضطراری ایالت کالیفرنیا که برای چند سال برقرار بودند، توسط فرماندار خاتمه یافتند. گاوین نیوسام، اما او هنوز برای پایان دادن به وضعیت اضطراری کرونا مردد است. در مجموع ۱۲ مورد اضطراری که توسط فرماندار به پایان رسید شامل موارد اضطراری برای موج گرما، نشت نفت، آتش سوزی جنگلی و بسیاری موارد دیگر بود.

این امر باعث ایجاد ناآرامی در میان جمهوری خواهان شد، به گفته آنها این دستورات اجرایی باید لغو شوند زیرا بسیاری از ایالت ها قبلاً بازگشایی شده بودند. برخی دیگر بر این باورند که توقف اضطراری کرونا ممکن است بر سیستم مراقبت‌های بهداشتی تأثیر بگذارد. آنها نمونه هایی را از سایر ایالت ها ذکر کردند که در آنها محدودیت ها همچنان برقرار است.

زمانی که وضعیت اضطراری اعلام شود، تا زمانی که وضعیت ثبات نداشته باشد، نمی توان آن را رفع کرد. با توجه به اینکه بیمارستان‌ها هنوز مملو از موارد فعال ویروس کرونا هستند، کارکنان بسیار محدود و بخشی از جمعیت هنوز واکسینه نشده‌اند، دولت کالیفرنیا احساس می‌کند که اکنون زمان ایده‌آلی برای لغو وضعیت اضطراری ویروس کرونا از ایالت نیست، اگرچه موارد ابتلا در چند روز گذشته رو به کاهش است. .

با توجه به اینکه دانشمندان و محققان در سراسر جهان ظهور گونه‌های جدید کروناویروس را پیش‌بینی می‌کنند، آینده هنوز قابل پیش‌بینی نیست که کرونا و انواع آن چگونه بر سلامت ما تأثیر می‌گذارند. برای بهتر شدن وضعیت، باید آزمایشات بیشتر و بیشتری انجام شود، افراد بیشتری باید در اولین فرصت واکسینه شوند و تقویت شوند.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر