وزیر دفاع کره جنوبی یک بازی مهمانی برای BTS و Fandom


همزمان با بحث کوتاه شدن دوران سربازی ستارگان موسیقی در کره جنوبی، وزیر دفاع این کشور از اعطای امتیاز ویژه به گروه موسیقی «بی تی اس» خبر داد.

به گزارش صبحگاهی به نقل از ایسنا و رویترز، محبوبیت گروه “بی تی اس” در کره جنوبی به حدی افزایش یافته است که بحث های داغی بر سر کوتاه شدن مدت خدمت سربازی اجباری ستاره های کی پاپ از دو به دو نفر به وجود آمده است. سه هفته، و پارلمان کره جنوبی در حال حاضر در حال بررسی آن است.

این در حالی است که اخیرا وزیر دفاع کره جنوبی اعلام کرده است که گروه «بی تی اس» می تواند در حین انجام خدمت سربازی در خارج از کشور به اجرای برنامه بپردازد.

این موضوع با توجه به اینکه مسن ترین عضو این گروه موسیقی به نام “جین” سال آینده ۳۰ ساله می شود، توجه بسیاری را به خود جلب کرد. بر اساس یک بررسی قانونی در سال ۲۰۱۹، ستاره‌های مشهور کی‌پاپ جهان اجازه داشتند خدمات خود را تا رسیدن به سن ۳۰ سالگی به تعویق بیندازند.

خدمت سربازی در کره جنوبی بسیار بحث برانگیز است. همه مردان سالم بین ۱۸ تا ۲۸ سال باید وظایف خود را به عنوان بخشی از تلاش‌های دفاعی در برابر کره شمالی مجهز به سلاح هسته‌ای انجام دهند و خدمت سربازی اجباری را پشت سر بگذارند.

در طول سال‌ها، برخی از گروه‌ها معافیت‌هایی دریافت کرده‌اند یا مجاز به تعویق یا خدمت برای دوره‌های کوتاه‌تر شده‌اند، از جمله مدال‌آوران المپیک و آسیا و نوازندگان کلاسیک که در برخی مسابقات جوایز اصلی را کسب کردند.

مجلس افتتاح شد

پارلمان کره جنوبی اکنون در حال بررسی لایحه ای است که خدمت سربازی ستاره های کی پاپ را کوتاه می کند.

لی جونگ ساب، وزیر دفاع کره جنوبی در یک جلسه پارلمان گفت که با اجازه دادن به BTS برای ادامه فعالیت، ارتش می تواند به منافع ملی بدون تأثیرگذاری بر منابع انسانی موجود به دلیل نرخ پایین تولد، علیرغم پیوستن به ارتش، خدمت کند. راهی برای آنها وجود دارد که در صورت برنامه ریزی کنسرت در خارج از کشور، فرصت تمرین و اجرای مشترک را داشته باشند.

چندی پیش، این گروه موزیکال در نهمین سالگرد فعالیت خود اعلام کردند که برای تمرکز بر روی تکنوازی خود نیاز به استراحت و توقف دارند و پس از مدتی قوی تر از گذشته باز خواهند گشت و کمپانی هایپ که مسئولیت آن را بر عهده دارد. توسط مدیریت این گروه کره ای اعلام شده و گروه منحل نشده است. آنها به صورت گروهی یا انفرادی به کار خود ادامه می دهند و در این مدت تعلیق، اعضای گروه تمرکز بیشتری روی کار فردی خود خواهند داشت.